Czym jest Masaż Tantryczny? Poznaj moc dotyku uzdrawiającego sek'sualność

masaż tantryczny

Masaż tantryczny jest pełnym miłości i uważności dotykiem wykonywanym z przestrzeni serca. W masażu tantrycznym uczestniczy całe ciało, można też dotykać stref erogennych. Oczywiście zawsze z poszanowaniem (wzajemnych) granic. Masaż tantryczny to również, a może nawet przede wszystkim, masaż energetyczny, w którym kładzie się nacisk na kontakt z energią seksualną. Celem masażu tantrycznego jest „poprowadzenie” przyjmującego do naturalnego, ekstatycznego stanu bycia. Efektem jest często wspaniałe samopoczucie fizyczne i psychiczne. Przyjmujący po takim masażu zazwyczaj jest bardzo zrelaksowany, cudownie rozpłynięty w ekstazie i głęboko połączony ze swoim sercem.

Czym jest masaż tantryczny

Masaż tantryczny to styl masażu lub rodzaj pracy z ciałem, który czerpie z zasad tantry, starożytnej praktyki duchowej wywodzącej się z Azji Środkowej i Południowo-Wschodniej. W większości współczesnych praktyk na Zachodzie masaż tantryczny polega na masowaniu i stymulacji całego ciała, ze szczególnym uwzględnieniem wrażliwych obszarów, takich jak penis i srom. Czasami nazywa się go – niesłusznie – po prostu masażem erotycznym, mimo że masaż tantryczny zawiera również elementy oddechu, medytacji i uważności, i niekoniecznie musi mieć charakter seksualny. Masaż tantryczny ma również składnik duchowy i energetyczny, w którym ofiarowujący masaż pomaga rozprowadzić energię odbiorcy po całym ciele, aby uruchomić wewnętrzne uzdrowienie.

Tantra wywodzi się ze starożytnych tradycji hinduskiej, buddyjskiej i dżinizmu, chociaż większość tantr nauczanych i praktykowanych na Zachodzie można nazwać neotantrą, nowoczesną adaptacją, która koncentruje się szczególnie na świętej seksualności, w przeciwieństwie do innych duchowych i religijnych elementów tradycyjnej tantry.

„W przeciwieństwie do innych form masażu, ta święta tantryczna praktyka zawiera esencję Shakti, czyli uzdrawiającej żeńskiej energii”, mówi Tiffany Tanner, nauczycielka tantry i masażystka z Arizony. „Kiedy umiejętnie włączy się tę uniwersalną siłę do masażu, może dotknąć najgłębszych warstw i aspektów człowieka i stać się głębokim narzędziem duchowego i emocjonalnego uzdrowienia”.

Co się dzieje podczas masażu tantrycznego

To, co dzieje się podczas masażu tantrycznego oferowanego w studiu masażu lub centrum spa, będzie się znacznie różnić w zależności od miejsca i oferującego masaż. Ogólnie rzecz biorąc, masaż tantryczny polega na masowaniu i stymulowaniu całego ciała osoby, w tym genitaliów, podczas odpowiedniego rodzaju oddechu, medytacji i innych praktyk duchowych lub pracy z energią. Niektóre formy masażu tantrycznego obejmują masaż joni (skoncentrowany na sromie), masaż lingama (skupiony na penisie) i masowanie świętego miejsca – rozety (anusa) i prostaty.

Masaże tantryczne możemy z grubsza podzielić na dwa rodzaje: przyjemnościowe (poszerzające energię seksualną) i uzdrawiające (terapeutyczne).

Podczas masażu przyjemnościowego (<- kliknij w link, by przeczytaj więcej) przyjmujący masaż może osiągnąć orgazm, choć nie to jest celem. Masaż tantryczny przyjemnościowy polega raczej na otwieraniu się na doświadczenie swojej seksualności i przyjemności z niej płynącej, uwalnianiu blokad energetycznych i napięć oraz duchowym łączeniu się z samym sobą na wszystkich poziomach.

Do masaży przyjemnościowych możemy również zaliczyć masaże i sesje tantryczne dla par.

Natomiast uzdrawiający masaż tantryczny (<- kliknij w link, by przeczytaj więcej) to rodzaj manualnej pracy z ciałem fizycznym i energetycznym w celu uwolnienia energii seksualnej, która została zablokowana poprzez rutynę, traumy, nieuświadomione lęki i wstyd w postaci napięć w mięśniach szyi, pleców, ud, miednicy, yoni, lingama i rozety. W trakcie sesji pracuje się na tkankach głębokich, w których zapisują się wszystkie niewyrażone emocje, zranienia i traumy, tworzące swoistą „zbroję”, która uniemożliwia swobodny przepływ życiodajnej seksualnej energii, co skutkuje wieloma blokadami w wyrażaniu siebie, swoich uczuć oraz problemami w swobodnym i radosnym doświadczeniu, nie tylko seksualności, ale życia w ogóle. Natomiast na poziomie fizycznym skutkuje to chronicznymi napięciami prowadzącymi do wielu somatycznych dolegliwości. Rozpracowywanie tych zablokowanych miejsc pozwala krok po kroku rozpuścić „zbroję” poprzez uświadomienie sobie blokad oraz ich uwolnienie, co przywraca naturalny i swobodny przepływ energii.

Kochający dotyk pełen uwagi i obecności

Niezależnie od rodzaju, masaż tantryczny polega na dotyku pełnego miłości, uwagi i obecności, bez z góry ustalonego rezultatu. Wykonywany jest z przestrzeni serca. Obdarowujący dotyka nie tyle fizycznie, co przede wszystkim energetycznie. Chociaż większość dotyku odbywa się za pośrednictwem rąk, to w rzeczywistości polega na pracy energetycznej płynącej prosto z serca. Taki dotyk jest kochający, zawsze skupiony na przyjmującym, który również jest w pełni obecny i aktywny, także odczuwając (ostatecznie) sercem.

Bez standardowej formy lub z góry określonego wyniku

Każdy masaż tantryczny będzie inny. Nigdy nie wiadomo jak się potoczy i skończy. Choć profesjonalny masażysta opiera się na konkretnych technikach i sekwencjach, są one jedynie bazą do pracy, dostosowywane do potrzeb przyjmującego w danym czasie. Nie chodzi więc stricte o technikę czy pożądaną sekwencję masowania, ale o to, co jest właściwe/konieczne. Czego/gdzie w tej chwili najbardziej potrzebuje odbiorca? Co jest dla niej/niego dobre? Miłość wie, co robić, miłość zawsze ma odpowiednią odpowiedź. I tak masaż będzie dokładnie taki, jaki jest potrzebny. Wystarczy, że przyjmujący jest obecny i nieustannie dostraja się do swojego serca, do częstotliwości miłości, a obdarowujący za tym podąża.

Zawsze z poszanowaniem granic

To powinno być oczywiste, choć niestety można spotkać pseudo-masażystów (rzadziej masażystki), którzy wymuszają na „klientach” własną seksualną przyjemność/pożądanie. Oczywiście ma to niewiele wspólnego z prawdziwym masażem tantrycznym. Zawsze musi być zagwarantowane bezpieczeństwo zarówno ofiarowującego masaż, jak i przyjmującego. Pełne miłości, uważności i obecności dostrojenie zawsze powinno być na pierwszym miejscu. Odgrywa to szczególnie ważną rolę, gdy ofiarowującym masaż jest mężczyzna, a przyjmującą kobieta. W rzeczy samej, już samo spotkanie w przestrzeni, w której mężczyzna jest w pełni oddany otwierającej się przed nim kobiecie, nie oczekującym od niej niczego, będącym dla niej w pełni w tej bardzo intymnej sytuacji, często samo w sobie jest bardzo uzdrawiającym procesem, w którym – być może pierwszy raz w życiu – może otworzyć się na wszystkich poziomach, poczuć swoją seksualność i ją wyzwolić, bez obawy, że jest coś winna mężczyźnie.

Wyznacz z góry jasne granice

Każda osoba ma swoje ograniczenia. To jest normalne, a nawet konieczne. Przed wizytą u sprawdzonego masażysty/masażystki zastanów się, jakie są twoje granice. Powiedz jasno o nich swojemu masażyście – uwzględnij zarówno granice fizyczne, jak i mentalne.

Błędnym jest przekonanie, że masaż tantryczny zawsze musi być wykonywany na nagim ciele. Jest wiele technik masażu tantrycznego podczas których można zostać w bieliźnie, a nawet w pełnym ubraniu (choć wtedy ciężko pracować z olejem). Choć najpełniejsze doświadczenia masażu tantrycznego przeżyje się będąc nago, to jeśli nie jesteś na to gotowy/gotowa – zacznij od poziomu, w którym będziesz czuć się komfortowo i bezpiecznie. Być może z kolejnymi sesjami otworzysz się na pełnie doświadczeń, a jeśli nie, to również będzie w porządku – a żaden profesjonalny masażysta tantryczny nigdy nie będzie cię do tego przekonywać. Błędnym jest również przekonanie, że masaż tantryczny powinien być skoncentrowany na seksualnych częściach ciała (piersi/yoni/lingam/rozeta). Masaż głowy czy kręgosłupa już może być masażem tantrycznym, gdyż energia seksualna przepływa przez każdą komórkę ciała.

Masaż Tantryczny Warszawa – Jak wygląda sesja masażu tantrycznego

Sesja masażu tantrycznego będzie znacząco się różniła w zależności od tego, czy będzie to masaż uzdrawiający, czy przyjemnościowy, będzie też zależeć od potrzeb przyjmującego oraz stylu pracy samego masażysty.

Zasadniczo jednak sesję można podzielić na kilka etapów:

– Każdy masaż zaczyna się omówieniem potrzeb i granic. Granice w trakcie masażu nigdy nie zostaną poszerzone (za to w każdej chwili mogą być bardziej ograniczone przez przyjmującego).

– Przyjmujący, zostając sam w pokoju, rozbiera się (do wcześniej określonego poziomu) i zakłada na siebie pareo (chustę).

– Sesja zaczyna się rytuałem otwarcia, połączeniem z własnym sercem, stworzeniem bezpiecznej przestrzeni, ustaleniem intencji sesji i nauki odpowiedniego oddechu. Sesja może być również poprzedzona wspólną medytacją lub innymi praktykami pozwalającymi na głębszy kontakt ze swoim ciałem, sercem i seksualnością.

– W zależności od rodzaju masażu przyjmujący kładzie się na materacu lub stole, będąc jeszcze przykrytym pareo. Sam masażysta nigdy nie powinien być nago – najczęściej zostaje chociaż w pareo lub pełnym luźnym ubraniu.

– Po rytualnym przywitaniu z ciałem przyjmującego, otwarciu serca i kontakcie energetycznym, ofiarowujący masaż powoli odsłania święte ciało przyjmującego zsuwając pareo.

– W pełnej obecności i uważności przeprowadzany jest wybrany, wspierany potrzebą chwili i intuicją, masaż. Utrzymywany jest stały kontakt z przyjmującym, który w trakcie masażu jest aktywny (choćby przez oddech i obecność w ciele) i współpracuje z obdarowującym. Nie jest biernym odbiorcą, komunikując na bieżąco swoje potrzeby i doświadczenia.

– Każdy masaż kończy się czasem nic nierobienia, w którym wszystkie poruszone energie i procesy mają czas na integrację. Obdarowujący w tym czasie poprzez swoją pełną obecność tworzy przestrzeń, w której zapoczątkowane zmiany mogą się przejawić i dokonać.

– Każda sesja kończy się krótkim rytuałem zamknięcia i rozmową o przebytych doświadczeniach przyjmującego.

Korzyści Masażu Tantrycznego:

 • Uzdrawia nasze ciało i umysł.
 • Uwalnia traumy seksualne i/lub problemy emocjonalne/psychiczne spowodowane nadużyciami, porodem, impotencją, przedwczesnym wytryskiem, strachem przed seksualnym zaangażowaniem, związkami i intymnością.
 • Otwiera nasze serce.
 • Budzi w nas uśpioną energię Kundalini.
 • Pozwala doświadczyć ogromnej orgazmicznej przyjemności ciała i ducha.
 • Łączy nas z naszym Wyższym Ja.
 • Ugruntowuje nas w naszym ciele, rozpalając miłość i szacunek do siebie.
 • Budzi nas do naszego prawdziwego ja i najwyższego potencjału.
 • Wspiera nas w poczuciu bezpieczeństwa we własnej skórze, poddając się naturalnemu nurtowi życia.
 • Uczy doświadczania seksu całym ciałem.
 • Wzbogaca naszą relację z naszym prawdziwym ja.
 • Głęboko łączy nas z innymi.
 • Pozwala obudzić się naszym zmysłom, prowadząc zmysłowe życie.
 • Ofiarowuje nam ogromną przyjemność i satysfakcję.
 • Uwalnia twórczą siłę, która wplata się w nasze codzienne życie.
 • Uwalnia nasz potencjał jako istoty duchowej.
 • Rozszerza naszą świadomość.
 • Wprowadza do naszego życia poczucie obecności.
 • Odsłania sposób patrzenia na życie bez złudzeń umysłu.
 • Pozwala błogości przeniknąć do każdej chwili życia.
 • Jednoczy nasze kobiece i męskie energie, naszą seksualność i duchowość, pozwalając poczuć w sobie pełnię.
 

Masaż Tantryczny Warszawa. Interesuje Cię profesjonalny Masaż Tantryczny w Warszawie? Sprawdź nasze masaże.

Jeśli masz wątpliwości, czy ten masaż jest dla Ciebie, jak wygląda sesja i czy to na pewno jest bezpieczne, zapraszam do działu FAQ – pytań i odpowiedzi