Rytuał wzmacniający energię, aby jak najlepiej rozpocząć dzień

Rytuał wzmacniający energię

Ten rytuał pomoże ci w dotknięciu studni energii, którą trzymasz głęboko w sobie. Oto jak to zrobić-

Krok 1: Przygotuj przestrzeń na powitanie energii

Bardzo ważne jest, aby przestrzeń była czysta i pozbawiona bałaganu. Upewnij się, że drzwi i okna są otwarte, aby umożliwić swobodny przepływ energii, istotne jest również posiadanie  w pomieszczeniu roślin i świec. Smużenie (okadzenie dymem pomieszczenia) przed rozpoczęciem rytuału jest również wskazane, w tym celu możesz użyć białej szałwii lub Palo Santo.

Krok 2: Połącz się z wewnętrzną świadomością poprzez zapach 

Użyj mieszanki olejków eterycznych (takich, które działają ochronnie i oczyszczająco, np. z cytryny, lawendy, cynamonu, róży, goździków), by połączyć się ze swoją wewnętrzną obecnością, nieograniczoną niczym świadomością, by zakotwiczyć się w pełni w „tu i teraz”. Powoli i z pełną uważnością wcieraj go w dłonie, wdychaj i rozprowadź po całym ciele, aby każda komórka mogła nim nasiąknąć.

Krok 3: Zapal świecę

Użyj świecy, aby zwiększyć swoją energię. Może to być żółta lub złota świeca, naśladująca barwy Słońca, lub inny sprawdzony kolor, który wiesz, że dobrze na ciebie działa.

Krok 4: Ustal intencję

Pomyśl o niej bardzo wyraźnie i głęboko. Otrzymasz dodatkowy zastrzyk energii, by ją zrealizować. Pomyśl w jaki konstruktywny sposób chcesz ją spożytkować. W jaki sposób wpłynie to pozytywnie na ciebie i na twoje otoczenie. Nadaj tej energii intencję, by wiedziała w którą stronę ma podążać.

Krok 5:  Wzmacniające błogosławieństwo

Weź kamień kwarcu lub karneol w ręce i wyraź błogosławieństwo za swoją energetyzującą praktykę. Nie ma tu sztywnych i niezmiennych reguł ani ustalonych formułek czy konkretnych mantr. Po prostu mów z serca i proś Boga o błogosławieństwo, aby pomógł ci wykorzystać tą energię w jak najlepszy i przynoszący jak najwięcej pożytku i harmonii sposób.

Krok 6:  Wizualizacja energii płomienia świecy

Skoncentruj się na świecy, którą masz przed sobą. Wyobraź sobie, że jej płomień płonie głęboko w tobie. Poczuj jego blask i ciepło, które pochłania wszystkie napięcia i niepokoje, które blokują przepływ energii. Robiąc tak, będziesz w stanie poczuć energię wzmacniającą twoje ciało i umysł.

Krok 7:  Zamknij rytuał 

Zakończ rytuał, zdmuchując świecę. Poświęć jeszcze kilka minut, aby podziękować boskości za tę energię i by ją w pełni przyswoić w swoim systemie ciało-umysł-dusza.

Niech to będzie dzień pełen cudów!