Masaż Misami Tybetańskimi

O dźwięku

 
Dźwięki towarzyszą nam codziennie – a gdyby tak zebrać wszystkie czyste i dobre dźwięki w jednym miejscu i poczuć je całym ciałem i umysłem? Tak właśnie działa masaż tybetańskimi misami dźwiękowymi. To zabieg, który za pomocą dźwięków i wibracji, działa na zmysły, wywołując głęboki, terapeutyczny relaks.
 
Polska Akademia Petera Hessa w 2007 roku umożliwiła mi naukę i certyfikację profesjonalnej terapii dźwiękiem, od tego czasu pomagam sobie i innym tą metodą.
Atestowane misy ACAMA, masywne misy nepalskie, misy zen i inne – kilkanaście egzemplarzy zebranych w zestawy, umożliwia bardzo duże spektrum pracy z dźwiękiem.
 
Grając na nich, wibracja i dźwięk wnikają głęboko w ciało, docierają do każdej komórki i rozpuszczają napięcia. Działanie mis harmonizuje wewnętrzną energię i pozwala na odblokowanie zatorów energetycznych, które często są przyczyną różnego rodzaju chorób.

O masażu dźwiękiem

 
Kąpiel w dźwięku trwa ok. 60 minut, a jej przebieg, w tym rodzaje używanych mis, są dostosowywane indywidualnie do każdego. Kładziesz się wygodnie najpierw na brzuchu, później na plecach. Misy układam na Twoim ciele, na ubraniu i wokół Ciebie. Podczas zabiegu lekko uderzam w misę specjalną, miękką pałką, wydobywa się subtelny dźwięk, który uspokaja i wycisza. Twoja uwaga podąża wtedy za tym łagodnym brzmieniem. Mikrodrgania, wydobywające się z mis, sprawiają, że mięśnie rozluźniają się na głębszych obszarach, co w rezultacie powoduje rozluźnienie całych płatów mięśniowych a nie tylko ich powierzchni.
 
Zabieg jest harmonijny. Tony niskie przechodzą płynnie w tony wysokie powodując, że spektrum dźwięku pozwala Ci poczuć pełną gamę brzmienia i właściwości tych instrumentów. Relaksuje się Twoje ciało i umysł. Bo zmysły słuchu i dotyku w ciele odbierają wibrację dźwiękową mis. Na co dzień rzadko uświadamiamy sobie, że organizm odbiera dźwięki nie tylko za pomocą słuchu, ale i poprzez ciało, dzięki wibracjom, ulegając przy tym ich wpływowi. Płyniesz w czasie zabiegu, podążając za wibracjami rozchodzącymi się na Twojej skórze, mięśniach i narządach wewnętrznych.
 
Umysł w trakcie kąpieli dźwiękiem przyjmuje tę oczyszczającą moc dźwięku, głęboko się relaksuje i przyjmuje stan podobny do stanu medytacji, odprężenia i otwartości na nowe, dobre myśli. Wszystko to zawdzięczasz skupieniu uwagi na czystym, głębokim dźwięku mis.
 
Ty decydujesz, jak bardzo pozwolisz sobie podążyć za dźwiękiem i jak on może Ci pomóc. Zabieg misami umożliwi Ci pogłębienie pracy w umyśle i ciele nad aspektami, które są dla ciebie ważne w danym momencie. Terapia dźwiękiem przypomina pracę podobną do głębokiej medytacji bez potrzeby wielogodzinnych treningów – efekty odczuwalne są już po pierwszym zabiegu misami.
Metoda ta ma szerokie spektrum działania, ponieważ dźwięk jest uniwersalny i oddziałuje na całe ciało.

Efekty masażu

Najczęściej spotykane efekty terapii misami dźwiękowymi:

– likwiduje napięcia karku i pleców,
– łagodzi przewlekłe bóle,
– głęboko wycisza, odpręża i relaksuje,
– pomaga w nerwicach,
– pomaga w bezsenności,
– obniża napięcia fizyczne i psychiczne,
– normuje ciśnienie,
– poprawia koncentracje,
– poprawia samopoczucie,
– poprawia wygląd skóry,
– przyspiesza procesy gojenia i regeneracji,
– reguluje przemianę materii,
– i wiele innych.
Przeciwwskazania do masażu misami – rozrusznik serca.

Czas trwania zabiegu i cena:

Dający masaż: Marcin