O mnie...

Bartek

Jestem nieśmiertelnym Duchem. Całym i niewinnym. Duch nie ma ciała, jest wolny. Jest taki, jakim stworzył go Bóg – Jednym z Nim i wszystkimi istotami. Ta Jedność to Miłość, która nie ma przeciwieństwa. Jest wieczna, nieskończona, łagodna w swojej potędze, niezmienna, wypełnia ją pokój i bezgraniczna radość. Jest cicha, jednak wszechogarniająca. Niczego nie potrzebuje, bo ma wszystko. Nic nie czyni ani nie wytwarza, ale szerzy się i pomnaża w nieskończoność, dając siebie całą każdemu, rozpoznając w każdym siebie samą.

Jest też ego zwane Bartkiem. Taki ego-Bartek. Został wymyślony, by przesłaniać to, kim jest naprawdę (Miłością). Jak każde ego i ego-Bartek ma swoją tożsamość, którą nieświadomie wytworzył i w nią uwierzył. Ta tożsamość składa się z wielu przekonań o sobie i świecie, schematów myślowych, wierzeń, nawyków, emocji, wyuczonych zachowań, sposobów postępowania, wad i zalet, postaw, idei, marzeń, wartości, celów, umiejętności, ograniczeń etc. etc. Domem jego ego jest ciało, a świat miejscem, w którym może udowadniać swoją wyjątkowość i indywidualność w stosunku do innych ego-ciał.

Na szczęście umysł ego-Bartka został zainspirowany Miłością Ducha. Od tego czasu jego ego zaczęło opowiadać się przeciwko samemu sobie, uwalniając po kolei jedno ograniczenie po drugim. Jedno przekonanie, jedno wierzenie, jedno złudne postrzeganie siebie i świata po drugim. Czym więcej ograniczeń zostaje uwolnionych i usuniętych, tym więcej bezwarunkowej Miłości, Radości, Szczęścia i Pokoju pojawia się w ich miejsce jako prawdziwie naturalny stan, w którym rozpoznaje siebie, którym zawsze był. Proces został rozpoczęty. Wynik jest pewny.

Duch inspiruje Miłością. Ego-Bartek jednak korzysta z wyuczonych narzędzi psychologicznych i duchowych, by skutecznie uwalniać się od swoich ograniczeń i pomagać w tym innym. Jako wykształcony trener osobowości, terapeuta psychologiczny, certyfikowany life coach, redaktor naczelny portalu AkademiaDucha.pl, certyfikowany masażysta tantryczny (więcej poniżej) i uczestnik wielu psychologicznych kursów poznał i opanował dziesiątki technik pracy z umysłem i ciałem. Natomiast jako student metafizycznego kursu bezwarunkowej miłości, praktyk medytacji, uczestnik kursów duchowego rozwoju, pasjonat duchowej literatury, poznał, i wciąż poznaje, techniki pracy na najgłębszych poziomach umysłu, których nie zawaha się użyć.

W maju 2022 ukończyłem roczny (250h), certyfikowany, profesjonalny kurs masażu tantrycznego i pracy z ciałem (z wykorzystaniem metod tantrycznych, szamańskich oraz bioenergetyki A. Lowena) u Johna Hawkena i Frei Wolnej „Paths of transformations”, akredytowany przez Trusted Bodywork The Paths Of Transformation i The Associations Of Somatic & Integrative Sexologists. 

Masażu tantrycznego i tantrycznej pracy z ciałem uczyłem się (lub jestem w trakcie nauki) również u takich nauczycieli, jak Anand Rudra (tantryczna praca z ciałem, oddechem, masażami), Deborah Sundahl (masaż yoni z ejakulacją), Arya Tara (masaż Lemuriański), Déva (masaż tantryczny, orgazmiczny masaż piersi), Ma Ananda Sarita (tantryczny masaż 7 czakr), Mariah Freya i Adina Rivers (masaż tantryczny, shiatsu yoni).

W 2012 r. skończyłem również 3 letnie studium terapii holistycznej, ucząc się m.in. technik pracy z podświadomością i wewnętrznym dzieckiem, NLP, hipnozy, huny, regresingu, gestalt, czy radykalnego wybaczania oraz umiejętności wykorzystywania ich w prowadzeniu sesji indywidualnych, partnerskich i rodzinnych. Umiejętności te są dodatkowym wsparciem w pojawiających się procesach tantrycznej pracy z ciałem.

W 2013 napisałem ebooka „Autopilot podświadomości”, wydany przez Złote Myśli, w którym opisałem metody pracy z podświadomością pomocne przy uwalnianiu ograniczających nas przekonań, które mają wpływ nie tylko na nasze życie, ale i ciało, co wyraźnie widzę pracując metodami tantrycznymi.
 
Od 2017 jestem także certyfikowanym Life Coachem, akredytowanym przez największą światową federację coachów „International Coach Federation”.
error: Content is protected !!