Terapeutyczny Masaż Tantryczny

Czym jest terapia Masażem Tantrycznym?


Przede wszystkim Terapia Masażem Tantrycznym jest energetyczną formą pracy z ciałem, która zaczyna się od praktycznego podejścia i fizycznego dotyku.

W praktyce oznacza to:
 
 • Terapeuta masażu tantrycznego jest w stanie kontrolować energię, która jest w nim wrodzona, a także energię w odbiorcy. 
 • Kluczowe kanały i ośrodki energetyczne u odbiorcy są oczyszczone, zharmonizowane, zrównoważone i aktywowane w celu uzyskania maksymalnych rezultatów.
 • Energia jest wzbudzana w odbiorcy i kierowana w bardzo specyficzny sposób w ciele. Daje to efekty lecznicze, duchowe, a nawet orgazmiczne.
 • Terapia Tantryczna czci całe ciało, umysł i duszę… używając delikatnego dotyku, intuicji, czystej miłości, świadomie kontaktując się z miejscami potrzebującymi uzdrowienia, pomagając uwolnić się zastałym w tych miejscach blokadom, by witalna i seksualna energia mogła swobodnie przepływać przez całe ciało.
 • Terapeutyczny Masaż Tantryczny może kończyć się (lub być jego głównym motywem), w zależności od potrzeb i postępów każdej osoby, masażem joni, lingama lub rozety, który uruchamia energię kundalini, aby poruszała się w górę ciała, tworząc w ten sposób momenty uzdrowienia, przebudzenia, a czasem błogiego orgazmu całego ciała.
 • W przeciwieństwie do erotycznego masażu tantrycznego dzielonego między kochankami lub oferowanego przez erotycznych masażystów, terapeuta tantryczny, chociaż może rozpalać płomienie przyjemności i pasji, NIE używa technik masturbacji na lingamie/joni. Stosowane techniki służą wyłącznie do dotykania i masowania tych obszarów w celu uzdrowienia i tworzenia nowych zmysłów pobudzenia.
 • Osobę pozostawia się wtedy na chwilę, by mogła odpocząć w ciepłym blasku własnej ekstazy.

Korzyści Masażu Tantrycznego:

 
 • Uzdrawia nasze ciało i umysł.
 • Uwalnia traumy seksualne i/lub problemy emocjonalne/psychiczne spowodowane nadużyciami, porodem, impotencją, przedwczesnym wytryskiem, strachem przed seksualnym zaangażowanie, związkami i intymnością,
 • Uczy, jak osiągać orgazm,
 • Ugruntowuje nas w naszym ciele, rozpalając miłość i szacunek do siebie.
 • Budzi nas do naszego prawdziwego ja i najwyższego potencjału.
 • Wspiera nas w poczuciu bezpieczeństwa we własnej skórze, poddając się naturalnemu nurtowi życia.
 • Uczy doświadczania seksu całym ciałem.
 • Wzbogaca naszą relację z naszym prawdziwym ja.
 • Głęboko łączy nas z innymi.
 • Pozwala obudzić się naszym zmysłom, prowadząc zmysłowe życie.
 • Ofiarowuje nam ogromną przyjemność i satysfakcję.
 • Uwalnia twórczą siłę, która wplata się w nasze codzienne życie.
 • Uwalnia nasz potencjał jako istoty duchowej.
 • Rozszerza naszą świadomość.
 • Wprowadza do naszego życia poczucie obecności.
 • Odsłania sposób patrzenia na życie bez złudzeń umysłu.
 • Pozwala błogości przeniknąć do każdej chwili życia.
 • Jednoczy nasze kobiece i męskie energie, naszą seksualność i duchowość, pozwalając poczuć w sobie pełnię.
 

Więcej o tym, czym jest Masaż Tantryczny i jak przebiega sesja takiego masażu, przeczytasz tutaj.

Rodzaje sesji Terapeutycznego Masażu Tantrycznego:

Każdy masaż z poniższej listy może, ale nie musi, być zakończony masażem przyjemnościowym całego ciała i Lingama/Yoni, rozpalającym i rozprowadzającym po ciele wyzwoloną energię seksualną.

W tantrze kręgosłup jest nie tyle konstrukcją, która nas łączy, ale rzeką, przepływem energii i żywotności. Łączy nasze seksualne serce i ducha, naszą miednicę i naszą świadomość, gdy wznosimy świętą seksualność jako węża, który śpi u podstawy naszego kręgosłupa. Kręgosłup jest podstawą relaksu i ożywienia całego ciała.

Masaż zaczyna się od pracy na tkankach mięśni po obu stronach kręgosłupa w celu uwolnienia stresu i napięć, w których zatrzymujemy naszą energię. Następnie masowany jest kark i ramiona, by uwolnić zgromadzone i utrzymywane w tych miejscach ciężary, stres, wysiłek i kontrolę głowy nad ciałem. Na koniec zostaje wykonany tantryczny masaż kundalini, aby doświadczyć świętej energii seksualnej wznoszącej się kręgosłupem do naszej świadomości, tak by poczuć połączenie seksualności i ducha oraz wyzwolić i pokierować naszą energię poza ciało fizyczne. 

Dla kogo: Dla każdego, kto chce zdiagnozować i uwolnić zablokowane w tych obszarach energie związane z kontrolą, nieufnością, gniewem, lękami upokorzeniami, niezaspokojonymi potrzebami z dzieciństwa, niewyrażonymi pragnieniami seksualnymi i zablokowaną wewnętrzną mocą.

Stopień nagości: Dolna część ciała może być w ubraniu, górna w bieliźnie, jednak dla komfortu pracy i pełni doświadczeń najlepiej zostać w samych majtkach (lub bez) i odsłoniętą górą.

Nasze serce jest kluczem do otwarcia się na życie i miłość. To miejsce naszej prawdy i naszej odwagi, aby żyć tą prawdą, być wrażliwym i czuć naszą wartość bez presji bycia doskonałym.

Ten masaż zaczyna się od ćwiczeń kompletnego oddechu, aby wykorzystać pełną pojemność płuc i podnieść energię, wspomagany masażem mięśni piersiowych i międzyżebrowych. Następnie przechodzimy do masażu taoistycznego, otwierającego serce, pozwalającego nam z ufnością otwierać się na świat, aby dawać i otrzymywać sercem.

Dla kogo: Dla każdego, kto czuje się ociężały, introwertyczny, z malejącą energią do życia, brakiem zdolności dawania i przyjmowania miłości. Masaż ten uwolni z przestrzeni serca nagromadzone zahamowania i napięcia, osłabi działanie wewnętrznego sędziego, który lubi kontrolować i hamować doznawanie przyjemności. W efekcie otworzy nas na bycie bardziej radosnym, beztroskim, szczodrym i kochającym. Masaż przenosi również świadomość do ciała i uwalnia od kurczowego trzymania się myśli. 

Stopień nagości: Pierwszą część sesji można wykonać w pełnym ubraniu, w drugiej zalecana jest pełna nagość (można zostać w bieliźnie, jednak nie doświadczymy wtedy pełnego procesu).

Świat bombarduje nas coraz silniejszymi i szybszymi bodźcami, co sprawia, że jesteśmy coraz mniej wrażliwi. Skutkuje to tym, że potrzebujemy coraz większej stymulacji, aby cokolwiek poczuć.

Ten masaż rozpoczyna się od rytuału przebudzenia zmysłów, w którym oferowany jest jeden bodziec na raz dla jednego ze zmysłów (słuchu, węchu, smaku, dotyku). W ten sposób nasze pozostałe zmysły, w których zwykle dominuje zmysł wzroku, rozkosznie się wzmacniają, a my doświadczamy ich z niezwykłą plastycznością, pozwalając się naprawdę dotknąć światu. Po rytuale następuje masaż pięciu rodzajów dotyku, w trakcie którego ciało zostaje oczyszczone ze starych wzorców percepcji, a w skórę wniesiona zostaje pierwotna wrażliwość i świeżość.

Dla kogo: Dla każdego, komu brakuje kontaktu ze swoim ciałem i zmysłami. Dla każdego, kto ma problemy z koncentracją, uważnością, spokojem, kto nie potrafi skupić się na teraźniejszości, wiecznie uciekając myślami w przeszłość lub przyszłość. Dla każdego, kto jest uzależniony od treści umysłu, uważając, że jest tym, czym są jego myśli. Dla każdego, kto ucieka od teraźniejszości i boi skonfrontować z rzeczywistością.

Stopień nagości: Przez całą sesję można zostać w wygodnym ubraniu, jednak – jak w każdym tantrycznym masażu – dla pełni doświadczeń warto być nago. 

Tantra mówi, że mamy dwa ciała. Ciało fizyczne jest podstawą naszego ciała energetycznego. Nasze ciało energetyczne łączy się z naszym seksem, sercem i duchem. Kiedy stajemy się świadomi naszego ciała energetycznego, wchodzimy w kontakt ze wszystkimi energiami, które nas otaczają, zarówno w świecie ludzi, przyrody, jak i ducha.

Sesja zaczyna się od ćwiczenia pozwalającego uświadomić sobie napięcia w trzech najważniejszych punktach ciała: Seksie, Sercu i Duchu, uwolnić je od blokad i pozwolić na swobodny przepływ. Następnie zostaje wykonany masaż, dzięki któremu wszystkie czakry zostaną aktywowane, otwarte i pobudzone. Na koniec zrobimy masaże ciała energetycznego, aby doświadczyć siebie jako istoty energetycznej.

Dla kogo: Dla każdego, kto chce doświadczyć siebie poprzez to, co dzieje się w jego ciele na poziomie energetycznym, oczyścić zablokowane kanały i przywrócić ich swobodny przepływ, czego skutkiem będzie doznawanie siebie jako wielowymiarowej istoty, kroczącej swobodnie, w stanie flow, przez życie. 

Stopień nagości: W pierwszej części można zostać w ubraniu. W drugiej zalecana pełna nagość (ewentualnie bielizna, choć nie zostanie wtedy wykonany pełny masaż otwierania czakr). 

Energia życiowa nazywana energią Qi w Chinach, Ki w Japonii czy Prana w Indiach, według filozofii wschodu stanowi fundamentalną kwestię odnośnie stanu zdrowia. To ona jest źródłem naszego istnienia, dlatego każdy, nawet w najmniejszym stopniu zakłócony jej przepływ, jest przyczyną wielu chorób fizycznych czy psychicznych.

Sesja zaczyna się masażem fali, aby doświadczyć, jak energia życiowa może przez nas przepływać i że nie jesteśmy wyspą na oceanie życia, ale jesteśmy częścią tego oceanu. Następnie następuje masaż biorelease, aby uwolnić zatrzymaną energię w kręgosłupie oraz masaż kundalini, aby umożliwić jej przepływ w górę kręgosłupa. Po tym przyjmujący masaż staje się aktywny, by przy pomocy oddechu i ruchu podnieść i naładować swoje ciało energią życiową. 

Dla kogo: Dla każdego, komu brakuje energii (zarówno tej fizycznej, jak i psychicznej czy energetycznej) i siły życiowej. Dla każdego, kto chce pobudzić swój organizm do samouzdrawiania, odmłodzić ciało, zwiększyć motywację, podnieść libido, zwiększyć intuicję i moce psychiczne.

Stopień nagości: Bielizna

Kwintesencja Terapeutycznego Masażu Tantrycznego: uzdrowienie (rozbrajanie/mapowanie) miednicy i miejsc intymnych – Yoni u kobiet, Lingama u mężczyzn, oraz Rozety (anusa).

Nasze ciała pamiętają wszystkie negatywne doświadczenia z przeszłości. Pozostają w nas w postaci napięcia, bólu, martwoty lub strachu, wstydu, złości czy depresji. 

Poprzez uzdrawianie miednicy, yoni/lingama i rozety możemy uwolnić się od przeszłych traum i blokad, i stać się bardziej otwarci na kochającą przyjemność seksualną.

Stopień nagości: Góra ciała może być zakryta. W przypadku uzdrawiania miednicy możliwe jest pozostanie w bieliźnie, w przypadku yoni/lingama/rozety z oczywistych powodów konieczne jest ich odkrycie. 

To bardzo głęboka sesja, której celem jest jeszcze intensywniejsze uwolnienie blokad, traum i emocji. By było to możliwe i bezpieczne, potrzebne jest odpowiednie przygotowanie ciała energetycznego: uruchomienie przepływu energii kundalini w kręgosłupie oraz otwarcie przestrzeni serca. Kundalini umożliwia swobodniejszy przepływ, a otwarte serce ma moc uzdrowienia i transformacji najtrudniejszych wzorców.

Uzdrawiająca ceremonia to szczególna sesja, w trakcie której będziemy intensywnie pracować, by uwolnić się od ograniczających przekonań na temat ciała i seksualności, uwolnić oraz przebaczyć sobie i innym nabyte wzorce i odciśnięte traumy, nadużycia, blokady energetyczne, by następnie uhonorować swoją boską seksualność i otworzyć się na przepływ życiodajnej energii, akceptację, wolność i miłość.

W trakcie ceremonii będziemy m.in. pić ceremonialne kakao, medytować, oddychać, uzdrawiać mednicę/yoni/rozetę, otwierać czakry, łączyć się z sercem, docierać do traum i je uwalniać, przeprowadzać pudżę yoni/lingama oraz – oczywiście – masować, w celu poszerzenia energii i otwarcia się na przyjemność.

Nie musisz wiedzieć, którego masażu potrzebujesz. To zostanie ustalone na rozmowie wstępnej przed masażem. Choć dla łatwości zrozumienia powyższe techniki zostały opisane w sposób liniowy, to masaż często prowadzony jest w sposób intuicyjny i reagujący na potrzeby chwili, a więc wykorzystywane mogą być różne, potrzebne na dany moment techniki.

Czas trwania masażu i cena:

Podany czas, to czas całej sesji, wraz ze wstępną rozmową o masażu, ustaleniem granic, nauką oddychania, medytacją, samym masażem oraz czasem integracji po.

Ofiarowuję masaż zarówno kobietom, jak i mężczyznom.