Terapeutyczny Masaż Tantryczny

Czym jest terapia Masażem Tantrycznym?

 

Terapeutyczny masaż tantryczny to rodzaj manualnej pracy z ciałem fizycznym i energetycznym w celu uwolnienia energii seksualnej, która została zablokowana poprzez rutynę, traumy, nieuświadomione lęki i wstyd w postaci napięć w mięśniach szyi, pleców, ud, miednicy, yoni, lingama i rozety.

W trakcie sesji pracuje się na tkankach łącznych, w których zapisują się wszystkie niewyrażone emocje, zranienia i traumy, tworzące swoistą „zbroję”, która uniemożliwia swobodny przepływ życiodajnej seksualnej energii, co skutkuje wieloma blokadami w wyrażaniu siebie, swoich uczuć oraz problemami w swobodnym i radosnym doświadczeniu, nie tylko seksualności, ale życia w ogóle. Natomiast na poziomie fizycznym skutkuje to chronicznymi napięciami prowadzącymi do wielu somatycznych dolegliwości.

Rozpracowywanie tych zablokowanych miejsc pozwala krok po kroku rozpuścić „zbroję” poprzez uświadomienie sobie blokad oraz ich uwolnienie, co przywraca naturalny i swobodny przepływ energii.

W trakcie masażu kluczowe kanały i ośrodki energetyczne u odbiorcy są oczyszczane, harmonizowane, równoważone i aktywowane w celu uzyskania maksymalnych rezultatów.

Terapeutyczny Masaż Tantryczny może kończyć się (lub być jego głównym motywem), w zależności od potrzeb i postępów każdej osoby, masażem joni, lingama lub rozety, który uruchamia energię kundalini, aby poruszała się w górę ciała, tworząc w ten sposób momenty uzdrowienia, przebudzenia, a czasem błogiego orgazmu całego ciała.

W przeciwieństwie do erotycznego masażu tantrycznego dzielonego między kochankami lub oferowanego przez erotycznych masażystów, terapeuta tantryczny, chociaż może rozpalać płomienie przyjemności, NIE używa technik masturbacji na lingamie/joni. Stosowane techniki służą wyłącznie do dotykania i masowania tych obszarów w celu uzdrowienia i tworzenia nowych zmysłów pobudzenia.

Korzyści Masażu Tantrycznego:

 
 • Uwolnienie traum seksualnych i/lub problemów emocjonalnych/psychicznych spowodowanych nadużyciami, porodem, impotencją, przedwczesnym wytryskiem, strachem przed seksualnym zaangażowaniem, związkami i intymnością.
 • Uwolnienie od żalu, złości i frustracji spowodowanej niezaspokojonymi i/lub niewyrażonymi potrzebami i pragnieniami.
 • Uwolnienie ciężarów i stresów życia.
 • Odpuszczenie nadmiernej kontroli.
 • Otwarcie serca na więcej miłości.
 • Doświadczanie ogromnej orgazmicznej przyjemności ciała i ducha.
 • Rozpalenie namiętności.
 • Ugruntowanie w ciele.
 • Wsparcie w poczuciu bezpieczeństwa we własnej skórze.
 • Doświadczania energii seksualnej, podniecenia i orgazmów całym ciałem.
 • Rozbudzenie zmysłów i wrażliwości ciała na przyjemność.
 • Rozszerzenie świadomości ciała, uczuć i energii.
 • Przenikanie błogości do każdej chwili życia.
 • Zjednoczenie kobiecych i męskich energii, naszej seksualności i duchowości, pozwalające poczuć w sobie pełnię.
 

Więcej o tym, czym jest Masaż Tantryczny i jak przebiega sesja takiego masażu, przeczytasz tutaj.

Rodzaje sesji Terapeutycznego Masażu Tantrycznego:

W tantrze kręgosłup jest nie tyle konstrukcją, która nas łączy, ale rzeką, przepływem energii i żywotności. Łączy nasze seksualne serce i ducha, naszą miednicę i naszą świadomość, gdy wznosimy świętą seksualność jako węża, który śpi u podstawy naszego kręgosłupa. Kręgosłup jest podstawą relaksu i ożywienia całego ciała.

Masaż zaczyna się od pracy na tkankach mięśni po obu stronach kręgosłupa w celu uwolnienia stresu i napięć, w których zatrzymujemy naszą energię. Następnie masowany jest kark i ramiona, by uwolnić zgromadzone i utrzymywane w tych miejscach ciężary, stres, wysiłek i kontrolę głowy nad ciałem. Na koniec zostaje wykonany tantryczny masaż kundalini, aby doświadczyć świętej energii seksualnej wznoszącej się kręgosłupem do naszej świadomości, tak by poczuć połączenie seksualności i ducha oraz wyzwolić i pokierować naszą energię poza ciało fizyczne. 

Dla kogo: Dla każdego, kto chce zdiagnozować i uwolnić zablokowane w tych obszarach energie związane z kontrolą, nieufnością, gniewem, lękami upokorzeniami, niezaspokojonymi potrzebami z dzieciństwa, niewyrażonymi pragnieniami seksualnymi i zablokowaną wewnętrzną mocą.

Stopień nagości: Dolna część ciała może być w ubraniu, górna w bieliźnie, jednak dla komfortu pracy i pełni doświadczeń najlepiej zostać w samych majtkach (lub bez) i odsłoniętą górą.

Nasze serce jest kluczem do otwarcia się na życie i miłość. To miejsce naszej prawdy i naszej odwagi, aby żyć tą prawdą, być wrażliwym i czuć naszą wartość bez presji bycia doskonałym.

Ten masaż zaczyna się od ćwiczeń kompletnego oddechu, aby wykorzystać pełną pojemność płuc i podnieść energię, wspomagany masażem mięśni piersiowych i międzyżebrowych. Następnie przechodzimy do masażu taoistycznego, otwierającego serce, pozwalającego nam z ufnością otwierać się na świat, aby dawać i otrzymywać sercem.

Dla kogo: Dla każdego, kto czuje się ociężały, introwertyczny, z malejącą energią do życia, brakiem zdolności dawania i przyjmowania miłości. Masaż ten uwolni z przestrzeni serca nagromadzone zahamowania i napięcia, osłabi działanie wewnętrznego sędziego, który lubi kontrolować i hamować doznawanie przyjemności. W efekcie otworzy nas na bycie bardziej radosnym, beztroskim, szczodrym i kochającym. Masaż przenosi również świadomość do ciała i uwalnia od kurczowego trzymania się myśli. 

Stopień nagości: Pierwszą część sesji można wykonać w pełnym ubraniu, w drugiej zalecana jest pełna nagość (można zostać w bieliźnie, jednak nie doświadczymy wtedy pełnego procesu).

Świat bombarduje nas coraz silniejszymi i szybszymi bodźcami, co sprawia, że jesteśmy coraz mniej wrażliwi. Skutkuje to tym, że potrzebujemy coraz większej stymulacji, aby cokolwiek poczuć.

Ten masaż rozpoczyna się od rytuału przebudzenia zmysłów, w którym oferowany jest jeden bodziec na raz dla jednego ze zmysłów (słuchu, węchu, smaku, dotyku). W ten sposób nasze pozostałe zmysły, w których zwykle dominuje zmysł wzroku, rozkosznie się wzmacniają, a my doświadczamy ich z niezwykłą plastycznością, pozwalając się naprawdę dotknąć światu. Po rytuale następuje masaż pięciu rodzajów dotyku, w trakcie którego ciało zostaje oczyszczone ze starych wzorców percepcji, a w skórę wniesiona zostaje pierwotna wrażliwość i świeżość.

Dla kogo: Dla każdego, komu brakuje kontaktu ze swoim ciałem i zmysłami. Dla każdego, kto ma problemy z koncentracją, uważnością, spokojem, kto nie potrafi skupić się na teraźniejszości, wiecznie uciekając myślami w przeszłość lub przyszłość. Dla każdego, kto jest uzależniony od treści umysłu, uważając, że jest tym, czym są jego myśli. Dla każdego, kto ucieka od teraźniejszości i boi skonfrontować z rzeczywistością.

Stopień nagości: Przez całą sesję można zostać w wygodnym ubraniu, jednak – jak w każdym tantrycznym masażu – dla pełni doświadczeń warto być nago. 

Tantra mówi, że mamy dwa ciała. Ciało fizyczne jest podstawą naszego ciała energetycznego. Nasze ciało energetyczne łączy się z naszym seksem, sercem i duchem. Kiedy stajemy się świadomi naszego ciała energetycznego, wchodzimy w kontakt ze wszystkimi energiami, które nas otaczają, zarówno w świecie ludzi, przyrody, jak i ducha.

Sesja zaczyna się od ćwiczenia pozwalającego uświadomić sobie napięcia w trzech najważniejszych punktach ciała: Seksie, Sercu i Duchu, uwolnić je od blokad i pozwolić na swobodny przepływ. Następnie zostaje wykonany masaż, dzięki któremu wszystkie czakry zostaną aktywowane, otwarte i pobudzone. Na koniec zrobimy masaże ciała energetycznego, aby doświadczyć siebie jako istoty energetycznej.

Dla kogo: Dla każdego, kto chce doświadczyć siebie poprzez to, co dzieje się w jego ciele na poziomie energetycznym, oczyścić zablokowane kanały i przywrócić ich swobodny przepływ, czego skutkiem będzie doznawanie siebie jako wielowymiarowej istoty, kroczącej swobodnie, w stanie flow, przez życie. 

Stopień nagości: W pierwszej części można zostać w ubraniu. W drugiej zalecana pełna nagość (ewentualnie bielizna, choć nie zostanie wtedy wykonany pełny masaż otwierania czakr). 

Energia życiowa nazywana energią Qi w Chinach, Ki w Japonii czy Prana w Indiach, według filozofii wschodu stanowi fundamentalną kwestię odnośnie stanu zdrowia. To ona jest źródłem naszego istnienia, dlatego każdy, nawet w najmniejszym stopniu zakłócony jej przepływ, jest przyczyną wielu chorób fizycznych czy psychicznych.

Sesja zaczyna się masażem fali, aby doświadczyć, jak energia życiowa może przez nas przepływać i że nie jesteśmy wyspą na oceanie życia, ale jesteśmy częścią tego oceanu. Następnie następuje masaż biorelease, aby uwolnić zatrzymaną energię w kręgosłupie oraz masaż kundalini, aby umożliwić jej przepływ w górę kręgosłupa. Po tym przyjmujący masaż staje się aktywny, by przy pomocy oddechu i ruchu podnieść i naładować swoje ciało energią życiową. 

Dla kogo: Dla każdego, komu brakuje energii (zarówno tej fizycznej, jak i psychicznej czy energetycznej) i siły życiowej. Dla każdego, kto chce pobudzić swój organizm do samouzdrawiania, odmłodzić ciało, zwiększyć motywację, podnieść libido, zwiększyć intuicję i moce psychiczne.

Stopień nagości: Bielizna

Kwintesencja Terapeutycznego Masażu Tantrycznego: uzdrowienie (rozbrajanie/mapowanie) miednicy i miejsc intymnych – Yoni u kobiet, Lingama u mężczyzn, oraz Rozety (anusa).

Nasze ciała pamiętają wszystkie negatywne doświadczenia z przeszłości. Pozostają w nas w postaci napięcia, bólu, martwoty lub strachu, wstydu, złości czy depresji. 

Powięziowo-energetyczne rozbrajanie to technika terapeutyczna, która ma na celu rozluźnienie i odprężenie mięśni, powięzi i innych tkanek w okolicy miednicy, yoni/lingama, rozety, uwolnienie napięć i blokad energetycznych oraz emocji związanych z trudnymi doświadczeniami, przewlekłym stresem zatrzymanym w ciele oraz traumami.

Stopień nagości: Góra ciała może być zakryta. W przypadku uzdrawiania miednicy możliwe jest pozostanie w bieliźnie, w przypadku yoni/lingama/rozety z oczywistych powodów konieczne jest ich odkrycie. 

To bardzo głęboka sesja, której celem jest jeszcze intensywniejsze uwolnienie blokad, traum i emocji. By było to możliwe i bezpieczne, potrzebne jest odpowiednie przygotowanie ciała energetycznego: uruchomienie przepływu energii kundalini w kręgosłupie oraz otwarcie przestrzeni serca. Kundalini umożliwia swobodniejszy przepływ, a otwarte serce ma moc uzdrowienia i transformacji najtrudniejszych wzorców.

Opisane rodzaje sesji mają charakter informacyjny możliwych obszarów pracy. Odpowiednie metody zostaną wybrane na podstawie wywiadu, obserwacji ciała i intuicji. Choć dla łatwości zrozumienia powyższe techniki zostały opisane w sposób liniowy, to masaż często prowadzony jest w sposób intuicyjny i reagujący na potrzeby chwili, a więc wykorzystywane mogą być różne, potrzebne na dany moment techniki.

Czas trwania masażu i cena:

Podany czas, to czas całej sesji, wraz ze wstępną rozmową o masażu, ustaleniem granic, nauką oddychania, medytacją, samym masażem oraz czasem integracji po.

Ofiarowuję masaż zarówno kobietom, jak i mężczyznom.