Czym jest hawajski masaż Lomi Lomi?

lomi-lomi-massage-dubai-carmatec

Czy słyszałeś kiedyś o masażu Lomi Lomi? Jeśli nie, tracisz cudownie relaksujące, uzdrawiające i duchowe doświadczenie. Ludzie, którzy doświadczają tych wyjątkowych, tradycyjnych hawajskich masaży, zachwycają się ich leczniczym działaniem zarówno na umysł, jak i ciało. Ale czym jest ten styl masażu i dlaczego wcześniej o nim nie słyszałeś? Poznaj masaż Lomi Lomi Warszawa.

Prawda jest taka, że chociaż jest dobrze znany i szanowany na Hawajach, dopiero teraz pojawia się z wielkim rozmachem na naszym kontynencie. Jednak, w miarę jak ludzie zaczynają rozpoznawać i doświadczać tego duchowego masażu, staje się on coraz bardziej popularny.

Czym jest masaż Lomi Lomi?

Masaż Lomi Lomi, znany również jako masaż kochających dłoni, to tradycyjny masaż hawajski, który łączy techniki masażu, olejowanie ciała, oddech, modlitwę i taniec, aby ukoić ciało. Opiera się na filozofii Huny i jej związku z pracą naszego ciała i procesem gojenia. Masaż ten skupia swoje wysiłki nie tylko na rozluźnieniu ciała fizycznego, ale także energetycznego. Ma na celu usunięcie blokad energetycznych, które według Huny są źródłem większości dolegliwości psychicznych i fizycznych, i przywrócenie harmonii pomiędzy ciałem, umysłem i duchem.

Historia masażu Lomi Lomi

Aby zrozumieć współczesną praktykę masażu Lomi Lomi, trzeba zrozumieć jego pochodzenie. Masaż Lomi Lomi został przywieziony do Hawajów przez wczesnych Polinezyjczyków. Hawajczycy stworzyli wtedy swój niepowtarzalny styl. Była to praktyka, którą duchowi uzdrowiciele, Kahuna i Shama, stosowali do egzorcyzmowania duchów. Ewoluował przez ponad 100 lat w odosobnionej dolinie w całym łańcuchu wysp, stosując różne podejścia i techniki. Tradycyjnie hawajski masaż Lomi Lomi był praktykowany w czterech kontekstach:

  • Jako praktyka uzdrawiania przez miejscowych uzdrowicieli
  • Aby wspomóc trawienie
  • Jako masaż regenerujący w rodzinie
  • Jako masaż harmonizujący energię przez Olohe Lua (mistrzowie hawajskiej sztuki walki).

Został zakazany w XIX wieku (1820) przez panów kolonialnych, którzy uważali masaż za praktykę pogańską. Jednak masaż Lomi Lomi jako masaż regenerujący cieszył się popularnością nie tylko wśród mieszkańców Hawajów, ale także wśród obcokrajowców. W 2001 roku prawo zostało poprawione i zmienione, aby zapewnić prawo do masażu tylko rodzimym praktykom certyfikowanych przez hawajską komisję. Techniki i struktury nauczane i praktykowane dzisiaj zostały stworzone przez mistrzów tego hawajskiego masażu, Abraham’a Kawaii i Magaret Machado. Zamiast modlitwy i śpiewów, masażyści Lomi Lomi zostali poproszeni o oferowanie swoim klientom spokojnej mentalnej przestrzeni i pielęgnującego dotyku. Ta adaptacja pomogła masażowi Lomi Lomi zdobyć światową popularność.

Jak przeprowadza się masaż Lomi Lomi?

Masaż Lomi Lomi jest zazwyczaj wykonywany w prywatnych gabinetach, a nie w konwencjonalnych studiach masażu, spa i saunach. Jednak wiele uzdrowisk, zarówno świadomie, jak i nieświadomie, wykorzystuje wiele zasad, metod i technik stosowanych w masażach Lomi. Również coraz więcej komercyjnych miejsc oferuje ten hawajski masaż, często po dużo atrakcyjniejszej cenie niż u prywatnych masażystów, a to dlatego, że często takie masaże są dużo krótsze (tradycyjny masaż trwa nawet 2h lub dłużej), ale przede wszystkim nie zachowuje ducha, intencji i praktyk zgodnych z zasadami Huny – jest po prostu technicznym zabiegiem, często niewykorzystującym nawet wszystkich jego elementów. Dlatego wybierając masażystę Lomi Lomi powinniśmy zastanowić się, czy zależy nam jedynie na technicznym zabiegu, który na pewno również będzie relaksujący, czy też szukamy zabiegu, który oprócz relaksu ciała, pozwoli nam na uwolnienie, relaks i harmonie także na poziomie energii i duszy.

Tradycyjne sesje masażu Lomi rozpoczynają się różnymi formami przygotowania duchowego, takimi jak medytacja, modlitwa, czy chociaż ćwiczeniami oddechowymi.

Masażyści Lomi Lomi stosują długie, ciągłe i rytmiczne ruchy, koncentrując się na pobudzaniu przepływu energii przez ciało. Słyną z płynnego przechodzenia z jednego obszaru ciała do drugiego. Ze względu na naturalny przepływ i ruch pociągnięć, klienci zazwyczaj są nadzy, jedynie z zasłoniętym kroczem przez ręcznik czy chustę, co umożliwia im wspomniane płynne poruszanie się po ciele.

Masażysta posługuje się przedramionami i dłońmi płynnym, rytmicznym ruchem, masując jednocześnie różne części ciała. Pomaga to klientowi się zrelaksować, ponieważ mózg nie może skoncentrować się na dwóch różnych obszarach jednocześnie (w szczególności, gdy masaż wykonywany jest na „cztery ręce”, czyli przez dwóch masażystów jednocześnie). Tradycyjna technika masażu Lomi Lomi obejmuje również masaż brzucha, ponieważ tradycyjnie uważa się, że okrężnica jest częścią duszy lub serca człowieka.

Jeśli chcesz samemu odkryć korzyści płynące z masażu Lomi Lomi w Warszawie, możesz zarezerwować sesję masażu tutaj: dotykberkano.pl/kontakt

Korzyści masażu Lomi Lomi

Masaż Lomi Lomi ma wiele korzyści zdrowotnych. Może leczyć wiele schorzeń i zaburzeń równowagi. Płynne ruchy rąk i uwaga wokół stawów pomagają rozbić zablokowaną energię, której możesz doświadczać fizycznie lub psychicznie. Ten rodzaj terapeutycznego masażu okazał się korzystny na:

  • Zwiększenie krążenia krwi
  • Usuwanie toksyn
  • Zmniejszenie prawdopodobieństwa udaru
  • Uśmierzanie bólów mięśni
  • Budowanie mięśni
  • Zwiększenie elastyczności i ruchu mięśni
  • Stymulowanie systemu drenażu limfatycznego
  • Usuwanie nagromadzonego kwasu mlekowego
  • Rozbijanie złogów wapnia
  • Wzmocnienie odpowiedzi immunologicznej
  • Obniżenie ciśnienia krwi
  • Zmniejszenie napięcia, bólu głowy i migren
  • Przyspieszenie gojenia więzadeł i ścięgien po kontuzji
  • Poprawa zdrowia i wyglądu skóry
  • Zwiększenie tempa metabolizmu
  • Uwolnienie napięcia emocjonalnego w trakcie i po sesji masażu
  • Oczyszczenie umysłu ze strachu, zmartwień i negatywnych wzorców myślowych
  • Zaszczepienie dobrego samopoczucia w ciele, umyśle i duchu