Połączenie Tantry i BDSM, czyli czym jest Ciemna Tantra

Dark Eros Dark Tantra Ciemna tantra bdsm

Z pozoru tantra i seks tantryczny, tak często kojarzone z głębokim zmysłowym i duchowym połączeniem, mogą wydawać się niewiele mieć wspólnego ze światem BDSM, fetyszami i kinky. Jednak bardziej dogłębna eksploracja ujawnia wiele wspólnych wątków między tymi praktykami. W rzeczywistości, historycznie, perspektywa tantry utrzymywała, że całe życie jest wyrazem boskości, więc niczego nie należy unikać jako „nieświętego”, co czyni z niej idealne ramy, w których można objąć potencjał ciemności, seksualności i tabu.

Czym jest Ciemna Tantra (Dark Tantra)?

 

Poszukując definicji ciemnej tantry, warto zrozumieć, że podczas gdy biała tantra jest czysto duchową praktyką ukierunkowaną na przekraczanie ego, czerwona tantra jest bardziej skoncentrowana na mieszaniu zmysłowości z praktyką duchową, ciemna tantra może być uważana za wyspecjalizowaną formę czerwonej tantry, która porusza się w obszarach takich jak zniewolenie, zabawa sensoryczna, wiązanie, fetysze i praktyki sadomasochistyczne – ale wszystko to w bezpiecznej przestrzeni, przynoszącej nie tylko eksplorację seksualności, ale także wyzwolenie, a nawet uzdrowienie. 

Ci, którzy praktykują ciemną tantrę i BDSM lub ciemny masaż tantryczny, często dążą do przekroczenia stłumionej seksualności i przyjęcia swoich najgłębszych, najciemniejszych pragnień. Dla wielu ciemna tantra oznacza ostateczne osiągnięcie transformacji i uzdrowienia poprzez nieustraszoną eksplorację własnych fantazji.

Rozkładając ciemną tantrę na jej podstawowe elementy, zobaczymy, że to mieszanka BDSM, tantry i masażu tantrycznego. U podstaw dominacji i uległości leży integralne połączenie yin i yang, kobiecego i męskiego: ciemna tantra szanuje obie te części nas samych bez wstydu i strachu. Ciemna tantra BDSM kultywuje i wykorzystuje rozkoszne napięcie między tym, co zakazane, a tym, co błogie.

Zrozumienie ciemnej tantry, BDSM, fetyszu, kinki
 
 • Ciemna tantra łączy duchową obecność i intymność tantry z tabu BDSM.
 • Wielu bada uległość i dominację w ramach ciemnej tantry, ponieważ jest ona bezpieczna, transformująca, uzdrawiająca i nie tak intensywna.
 • Celem tantrycznego BDSM nie jest przekraczanie kolejnych granic i zwiększanie intensywności praktyk i doznań, co odkrywanie swojej seksualności i czerpania przyjemności bez potrzeby zwiększania bodźców.
 • Często uzdrowienie, którego szukamy, pochodzi z objęcia najciemniejszych miejsc, stłumionych fantazji, wypartych pragnień, ukrytych traum bez strachu i poczucia winy.
 

Co może się wydarzyć podczas doświadczenia ciemnej tantry?

 

Podczas doświadczenia ciemnej tantry, twój prowadzący sesję lub partner seksualny umiejętnie połączy masaż ciemnej tantry z szerokim wyborem tantrycznych aktów fetyszystycznych. I tak oprócz masażu, możesz np. doświadczyć deprywacji wzroku (zawiązania oczu opaską), lekkiego wiązania, dokuczania (np. piórkiem) lub trochę bardziej intensywnych aktów dominacji i uległości, jak klapsów.

Ponieważ ciemna praktyka tantryczna jest wzorowana na twoich najgłębszych fantazjach, wymaga wcześniejszej dokładnej dyskusji z masażystą lub twoim partnerem. 

Różne czynności, które mogą mieć miejsce podczas niektórych sesji ciemnej tantry, mogą obejmować następujące czynności:

 • Wiązanie
 • Opaska na oczach
 • Kapanie wosku ze świecy
 • Knebel
 • Klapsy i chłosta
 • Odmowa orgazmu
 • Kontrola orgazmu
 • Dominacja i uległość
 • Podglądactwo i ekshibicjonizm
 • Drażnienie się
 • Drapanie
 • Zaciskanie i rozluźnianie
 

Czy wiedziałaś, że „chociaż badania pokazują, że BDSM może ułatwić leczenie urazów i innych problemów ze zdrowiem psychicznym, od 36 do 37,5% osób, które otwarcie uczestniczą w praktykach BDSM, spotyka się z osądem i dyskryminacją”?

Jakie są korzyści z ciemnej tantry?

 

Sesje ciemnej tantry oferują niezliczone korzyści. Niektórzy dążą do wyczuwalnej poprawy zdrowia psychicznego wywołanej spadkiem kortyzolu i redukcją stresu, niektórzy pragną uwolnić się od ciągłej potrzeby kontroli i otworzyć się na prowadzenie, niektórzy chcą otworzyć się na nowe orgazmiczne doznania, jeszcze inni chcą po prostu przeżyć niezapomnianą przygodę. Niektóre kobiety pragną po prostu doświadczyć przyjemności bez poczucia, że w danej chwili muszą odwdzięczyć się tym samym. Jednak inni, którzy doświadczyli w przeszłości różnych traum, skłaniają się ku ciemnej tantrze, aby pomóc sobie wyleczyć stare rany, uwolnić się od wstydu i odkryć pełny potencjał przyjemności.

 • Poprawa zdrowia psychicznego
 • Uzdrowienie traumy z przeszłości
 • Uwalnianie blokad seksualnych i wstydu
 • Zmniejszenie stresu
 • Przebudzenie energii seksualnej w ciele
 • Dostęp do szerszego zakresu przyjemności i pożądania
 • Uwrażliwianie ciała na przyjemność
 • Wielokrotne orgazmy
 

Czy Ciemna Tantra jest bezpieczną praktyką seksualną?

 

Chociaż ciemna tantra jest całkowicie bezpieczna, gdy jest eksplorowana z doświadczoną osobą, tak jak w przypadku wszystkich fetyszystycznych tantr (i rzeczywiście wszystkich aktów seksualnych), ważne jest, aby doświadczać jej w bezpiecznych warunkach. Ponieważ niektóre fetysze wymagają poczucia lekkiego zagrożenia (np. krępowanie, chłosta), ważne jest, aby były wykonywane w kontrolowanym środowisku. 

Zapraszam na profesjonalne sesje Tantrycznego BDSM: Dark Eros. Więcej o tym, jak wygląda taka sesja, przeczytasz w artykule: Dark Eros. Co musisz wiedzieć o tantrycznym BDSM’ie
 

Jak samemu spróbować ciemnej tantry

 

Jednym z najlepszych sposobów odkrywania ciemnej tantry i tego, co może ci ona zaoferować osobiście, jest samodzielne odkrywanie szeroko zakrojonej formy sztuki zmysłowej. Niezależnie od tego, czy jesteś singielką, czy masz partnera, istnieje wiele technik, które można łatwo wypróbować w zaciszu własnego domu. Wypróbuj je sama lub z partnerem, łącz je według uznania, ale zawsze za obopólną zgodą.

Oto przewodnik dla początkujących po ciemnej tantrze BDSM i technikach tantrycznych.

Masturbacja tantryczna

Jeśli jesteś singielką, pomyśl o masturbacji tantrycznej jak o sposobie na dostrojenie się do swoich najgłębszych pragnień – czy jest lepszy sposób, aby dowiedzieć się, czego chcesz od partnera? Chodzi o to, by dotykać się uważnie i najlepiej nie zaczynając od genitaliów, ale raczej innych stref erogennych (piersi, brzuch, szyja, uszy), gładząc się jakby to robił kochanek. Dodaj ciemne elementy, przerywając przyjemność odrobiną wymierzonego bólu: możesz spróbować uszczypnąć się lub uderzyć lub użyć zacisków na sutki.

Wiązanie

Możesz użyć liny, kajdanek, jedwabnego szalika lub czegokolwiek innego, co sprawdzi się u ciebie i twojego partnera, włączając w to masaż erotyczny lub drażniący dotyk (np. drapanie. Ustal bezpieczne słowo na wypadek, gdyby coś stało się zbyt intensywne lub związana osoba musiała przerwać lub zatrzymać się z jakiegokolwiek powodu.

Deprywacja sensoryczna

Opaski na oczy i zatyczki do uszu to dwa najczęstsze rekwizyty używane podczas zabaw z deprywacją sensoryczną, mające na celu zablokowanie bodźców świata zewnętrznego, często dla uległego partnera. Powodem tego jest to, że zmysł dotyku jest zwykle wzmacniany przez eliminację innych zmysłów. Dominujący partner może wtedy świadomie drażnić lub „torturować” ciało swojego partnera za pomocą technik lub rekwizytów, takich jak lód, pióra, pejcz, gorący wosk i zabawki erotyczne.

Klapsy

Klapsy podniecają wielu ludzi, ponieważ lekki ból uwalnia endorfiny oraz pobudza uwolnienie energii. Do klapsów można podchodzić otwartą dłonią lub przedmiotem, takim szpicruta czy pejczyk. Uderzenia mogą być spontanicznie lub powtarzać się przez dłuższy czas, z delikatnym, tantrycznym dotykiem przeplatanym między nimi, aby podkreślić smakowity kontrast. Niezależnie od tego, czy dajesz, czy bierzesz, upewnij się, że osoba z wypiętym tyłkiem ma całkowitą kontrolę: ważne jest, aby zawsze zaczynać delikatnie i słuchać informacji zwrotnych.

Odgrywanie ról

Odgrywanie ról oferuje partnerom nieskończone możliwości, jeśli chodzi o odkrywanie władzy, autorytetu i napięcia. Możesz zbadać rolę uległej (więźniarki, pacjentki lekarza, uczennicy, dziecka) jednego dnia i dominującej następnego. Możesz włączyć kostiumy i rekwizyty, wcześniej uzgodnić scenariusz lub po prostu skupić się na sprośnej rozmowie związanej z wybranymi rolami – twoja wyobraźnia zrobi resztę!

Kontrola orgazmu

Kontrola orgazmu to praktyka powstrzymywania partnera przed osiągnięciem orgazmu dokładnie wtedy, gdy jest on na krawędzi, poprzez zatrzymanie wszystkiego, co robiono, aby go do niego doprowadzić (seks oralny, stymulacja manualna, drażnienie się piórami, stosunek płciowy itp.) – lub powstrzymywanie się przed orgazmem podczas masturbacji. Bliskie poznanie swojego partnera to tantra, a ciemna część wiąże się z tak dobrą znajomością jego reakcji, że doprowadzanie go do szaleństwa (lub ciebie) staje się drugą naturą. Chodzi o to, aby raz za razem budować przyjemność i odcinać ją w ostatniej sekundzie, dopóki osoba kontrolująca nie zdecyduje, że nadszedł czas, aby pozwolić na uwolnienie, albo i nie.

Poznaj praktyki Dark Eros: Tantrycznego BDSM

 
Zapraszam na profesjonalne sesje Ciemnej Tantry: Dark Eros – Tantryczny BDSM. Sesja Dark Eros pomoże Cię w łagodny i bezpieczny sposób w odkryciu i zaspokojeniu twoich seksualnych perwersji bez obawy, że zostaniesz osądzona. Sesja pozwoli Ci oddać kontrolę, przebudzić zmysły i otworzyć się na wielowymiarową przyjemność.