Wybierz Runę i odkryj wiadomość, którą dla ciebie ma

runy

Runy są starożytnym systemem alfabetu, który został stworzony przez Celtów, Skandynawów i Niemców w roku 98 n. e. Słowo Runa tłumaczy się jako „szept” lub „święty sekret” i uważa się, że każda litera zawiera energetyczną wiadomość, która oferuje intuicyjne wskazówki. W sumie jest 24 Run i każda ma bogatą symbolikę, która jest powiązana z gwiazdami, ośmioma kierunkami i cyklami natury.

Tradycyjnie Runy ryto na drewnie, kamieniach lub kościach i trzymane były w świętych sakiewkach.

Aby przeprowadzić czytanie, osoba wybiera runy w taki sam sposób, jak kartę tarota. Wybór Run, jak również sposób, w jaki się ułożyły, określiłby interpretację przekazanej wiadomości.

Chociaż sposób odczytu Run w tym tekście nie jest tradycyjną metodą, to i tak zda egzamin – intuicyjny wybór Runy, która przyciągnie uwagę, przyniesie wiarygodną odpowiedź i potrzebne wskazówki. Poza tym, to fajny sposób, by poznać bliżej symbole i znaczenie samych Run.

Twój własny odczyt Runy
 

1. Poświęć chwilę na zastanowienie się nad pytaniem, które możesz mieć. Jasno sprecyzuj swoje pytanie.

2. Gdy pytanie jest jasne, spójrz na poniższy obraz z Runami. Wybierz 1 Runę, która najbardziej rzuca ci się w oczy, lub do której czujesz przyciąganie.

runa

 

Może Cię również zainteresować artykuł: Czym jest Masaż Tantryczny? Poznaj moc dotyku uzdrawiającego seksualność

Gdy już masz swoją Runę, przeczytaj, co ma ci do przekazania (runy są wymienione od góry, od lewej do prawej).

Fehu: ta Runa symbolizuje bogactwo i wskazuje na potrzebę rozważenia twoich potrzeb finansowych lub zobowiązań. Może być również oznaką, że pieniądze są w drodze lub że w końcu zaczniesz czerpać zyski ze swojej ciężkiej pracy. Runa ta, to również szczęśliwy znak mówiący, że być może to idealny czas do założenia własnej firmy lub zmiany pracy.

Uruz: ta Runa symbolizuje siłę i moc i wskazuje na potrzebę wzięcia życia za rogi i przejęcia za nie odpowiedzialności. Ta Runa również symbolizuje płodność i wzrost kreatywnej lub seksualnej energii. Znakomity znak, jeśli chcesz rozpocząć nowy twórczy projekt, związek lub założyć rodzinę.

Thurisaz: ta Runa symbolizuje walkę lub trudności. Nadszedł czas, abyś się odważył i zajął się każdą bolesną sytuacją, która może teraz zaistnieć. Ta Runa jest także znakiem, że możesz potrzebować medytacji lub introspekcji, by nawiązać kontakt ze swoim wnętrzem i skrywanymi uczuciami.

Ansuz: ta Runa symbolizuje „Boski Oddech” i wskazuje, że twoja intuicja jest potężna i silna. Ta Runa może również oznaczać połączenie się z nową rolą – uzdrowiciela, konsultanta duchowego lub szamana. Może być również oznaką duchowego przebudzenia i potrzeby korzystania z własnych umiejętności psychicznych.

Raidho: ta Runa symbolizuje cykl lub podróż. Być może jesteś w trakcie znaczącego cyklu w swoim życiu, lub może przygotowujesz się do jakiegoś wyjazdu. Ta podróż może być oświecająca. Runa może również wskazywać na ochronę podczas podróży lub konieczność wyjazdu za granicę.

Kaunaz: ta Runa symbolizuje kreatywność, inspirację i mądrość. Masz całą wiedzę potrzebną do rozwiązania problemu lub sytuacji, która powstała dla ciebie – dla twojego rozwoju. Usuń wszelkie lęki lub obawy związane z zastałą sytuacją i pamiętaj, że możesz znaleźć rozwiązanie. Może również wskazywać, że musisz odciąć się od przeszłości lub pozbyć się starych nawyków, aby wyraźnie zobaczyć co masz dalej robić.

Gebo: ta Runa symbolizuje dar i oznacza, że niespodziewane szczęście może pojawić się na twojej drodze! Jest to pozytywna wróżba we wszystkich sprawach związanych z miłością i związkami, jest także pozytywną oznaką płodności. Jest to jeden z najszczęśliwszych symboli i wskazuje na wspaniałomyślność ze strony Wszechświata – pamiętaj, aby dać Mu też coś od siebie.

Wunju: ta Runa symbolizuje radość i osiąganie celów. Ciężko pracowałeś, możesz teraz usiąść i odpocząć. Teraz możesz cieszyć się życiem, więc może odetchnij i zaplanuj sobie dzień relaksu. Ta Runa może również oznaczać pomyślne ukończenie celu.

Hagalaz: ta Runa symbolizuje burzę i wskazuje, że zbliża się jakaś bardzo ważna i konieczna zmiana. Nie możesz się rozwijać i osiągać nowych rzeczy, nadal robiąc to samo, zamiast tego powinieneś wprowadzić pewne zmiany – dla twojego zdrowia, dobrego samopoczucia i spokoju ducha. Czas puścić niszczące, samosabotujące wzorce i zacząć znowu kochać siebie.

Naudiz: ta Runa symbolizuje niespełnione pragnienie. Być może masz marzenie, które zostało pogrzebane ze strachu lub zwątpienia w siebie. Nadszedł czas, aby odzyskać zaufanie i zacząć tworzyć życie, które będzie dla ciebie dobre. Może również wskazywać, że czas trudności wkrótce się skończy i życie zmieni się na lepsze.

Isa: ta Runa oznacza „lód” i oznacza, że jest to czas na zatrzymanie się i refleksję. Rzeczy są teraz „zamrożone”, więc bądź cierpliwy i użyj tej energii, aby upewnić się czego naprawdę chcesz. Może również wskazywać na blokady energetyczne, które mogą wymagać uwolnienia, np. w czasie ćwiczeń lub spędzania czasu w naturze.

Jara: ta Runa symbolizuje cykle i wskazuje, że zaraz rozpoczniesz nowy. Być może teraz czujesz się bardziej produktywny i zmotywowany, aby rozpocząć nowy rozdział w życiu. Być może nadszedł czas, aby oczyścić swoje życie z zalegających gratów, zarówno tych mentalnych, jak i emocjonalnych oraz fizycznych, aby zrobić miejsca nowemu. Jest także pozytywnym znakiem na wzrost i życiowy urodzaj.

Eihwaz: ta Runa symbolizuje potrzebę stawiania czoła swoim lękom i uświadomienia sobie, w jaki sposób pozwalasz strachowi rządzić swoim życiem lub sytuacją. Ta Runa wskazuje również na transformację zmieniającą życie, która pomoże ci odkryć twój prawdziwy cel. Może wskazywać na trudny czas, ale na końcu tunelu jest światło.

Perthu: ta Runa symbolizuje magię i wskazuje, że jesteś potężną istotą o magicznych mocach! Masz możliwość efektywnej kreacji wszystkiego o czym pomyślisz i kierowania swojej energii w sposób, w jaki chcesz, aby coś zostało stworzone. Niech Wszechświat się dowie czego potrzebujesz, a otrzymasz natychmiastową pomoc. Ta Runa to również dobry znak na zwiększenie mocy psychicznej.

Algiz: ta Runa symbolizuje ochronę i wskazuje, że w tym czasie otrzymujesz Boskie przewodnictwo i ochronę. Wsparcie jest wszędzie wokół ciebie, wszystko, co musisz zrobić, to być otwartym na przyjęcie pomocy. Może również wskazywać, że musisz zwracać uwagę na swoje zdrowie, zarówno fizycznie, jak i duchowo.

Sowulo: tę Runę można określić jako „Słońce”, i wskazuje na bardzo pozytywny wynik. Twoja witalność i siła rośnie, a sprawy zaczynają wychodzić na twoją korzyść. To bardzo szczęśliwy omen, jeśli chodzi o zdrowie i karierę. Wiele dobrych wibracji jest wysyłanych w twoim kierunku, więc wykorzystaj je na swoją korzyść.

Teiwaz: ta Runa symbolizuje obowiązek i dyscyplinę. Nadszedł czas, aby zadbać o szczegóły życia i przyjrzeć się im nieco bliżej, zanim ruszysz dalej. Nie podejmuj szybko decyzji lub nie podejmuj pochopnych działań. Runa wskazuje również, że potrzebny jest czas odpoczynku i uzdrowienia.

Berkano: ta Runa symbolizuje uzdrowienie i wskazuje, że nadszedł czas, aby zacząć od nowa. Przeszłość jest przeszłością, a teraz nadszedł czas, aby patrzeć w przyszłość i budować swoją siłę. Nowe początki są już na horyzoncie, najpierw jednak musisz zadbać o siebie i o swoją energię seksualną/życiową.

Ehwaz: ta Runa symbolizuje ruch i wskazuje, że być może nadszedł czas, aby zrobić krok naprzód lub w końcu podjąć decyzje oparte na głębokiej wierze w sukces. Być może potrzebujesz więcej działań w fizycznym świecie, a mniej przebywać w swoim umyśle. Runa wskazuje również, że głośne wyrażanie swojej prawdy i wartości, będzie dla ciebie bardzo korzystne.

Mannaz: tę Runę można określić słowem „człowiek”, i wskazuje problemy dotyczące przyjaciół, rodziny, a nawet społeczności. Być może nadszedł czas, aby naprawić i zatroszczyć się o niektóre relacje w swoim życiu lub rozważyć, czy naprawdę tobie służą. To również dobra wróżba, by poprosić o wsparcie rodzinę i przyjaciół.

Laguz: ta Runa symbolizuje emocje i rzeczy z podświadomości. Ukryte myśli i uczucia wypływają teraz na powierzchnię i nadszedł czas, aby zwrócić uwagę na prawdę. Nie unikaj więcej swojej intuicji lub uczuć, zamiast tego użyj ich jako sprawnego przewodnika. Być może będziesz musiał uwolnić ciężkie, negatywne i wyparte emocje, by móc zrobić miejsce na te o wysokich wibracjach.

Ingwaz: ta Runa symbolizuje pracę i wydajność. Jest to pozytywny omen we wszystkich sprawach związanych z twoją karierą. Teraz jest idealny czas, aby iść do przodu, rozwinąć karierę i wytrwale dążyć do zamierzonych celów. Może również ogólnie wskazywać na rozwój, awans lub sukces.

Dagaz: ta Runa oznacza „dzień” i wskazuje na szczęście, aktywność i zadowolenie. Sprawy układać się będą na twoją korzyść, dlatego to idealny czas, aby przejąć inicjatywę i pewnym krokiem iść naprzód. Masz energię magnetyczną, która zacznie przyciągać wiele pozytywnych „zbiegów okoliczności”, wykorzystaj to. Runa wskazuje również na pozytywny wynik tego, o co pytałeś.

Othala: ta Runa symbolizuje wzmocnienie więzi rodzinnych. Może się zdarzyć, że twoja rodzina ewoluuje, może pojawić się małżeństwo lub dziecko albo że więzy rodzinne muszą zostać uzdrowione. Runa może również wskazywać na odziedziczenie lub nabycie nieruchomości.