Magia Łona – obudź uśpioną moc kobiecości (+ medytacja połączenia z łonem)

łono

Droga Kapłanki jest nierozerwalnie związana ze starożytnymi tajemnicami: regularnie słyszymy o wpływie cyklu księżyca na ciało, obrzędach krwi i tantrycznych zasadach polaryzacji żeńsko-męskiej. Jednak w obrębie tych świętych tajemnic najbardziej pomijaną praktyką jest magia łona.

Magia łona dotyczy wszystkich kobiet i jest najczęściej uśpioną mocą, starożytną mądrością, która – jak zwinięty wąż – czeka, aż jej świadomość poruszy się i wzrośnie. To najgłębsza, najbardziej szamańska część kobiecych zdolności.

Kiedy przestrzeń łona jest zablokowana, to kobieca moc jest znacznie uszczuplona. I odwrotnie, odblokowana moc łona jest tym, co naprawdę pozwala jej przekroczyć próg dorosłości i objawić się w pełnej chwale. Opanowanie przestrzeni łona jest dla kobiety bezpośrednim biletem do intymnie spełniającej, orgazmicznej relacji z życiem.

Przestrzeń łona jest jak ostateczna granica, ponieważ przechowuje wszystkie twoje zranienia, ból i poczucie zdrady. Z drugiej strony jest to twój tygiel tworzenia, środek ciężkości, radości i połączenia.

MĄDROŚĆ ŁONA JEST JEDNĄ Z OSTATNICH WIELKICH TAJEMNIC, KTÓRE ZOSTAŁY UJAWNIONE W TYM WIEKU. OBECNY JEST W STAROŻYTNYCH KULTURACH, TAKICH JAK MAJAŃSKA, TYBETAŃSKA, INDYJSKA, GNOSTYCZNA, CHRZEŚCIJAŃSKA I EGIPSKA. JEJ GŁĘBOKA TAJEMNICA WRESZCIE PONOWNIE ZOSTAJE ODKRYTA.

Kiedy kobiety dzieliły się swoimi historiami i leczyły w uzdrawiających kręgach, miały odwagę spojrzeć na swój cień i zintegrować go w alchemicznych pojemnikach swoich ciał; mogły wtedy poznać wspaniałość tego, kim naprawdę są. A jako w pełni zintegrowane istoty oferowały swoje lekarstwo światu.

Kobiety są naturalnymi kapłankami i szamankami oraz pomostem między światami. Od tysięcy lat nadal działają jako główni pośrednicy między sferą boską a ludzką. Rodzą, tworzą i niszczą. Posiadają klucz do wyższych i niższych sfer. Wprowadzają życie i są naturalnymi opiekunami progu śmierci.

Im czystsza przestrzeń kobiecego łona i im głębiej jest ono połączone ze jej sercem, tym wyraźniejsze i pewne są jej granice, intuicja i wewnętrzna, z łatwością wyrażana, moc.

ŁONO JEST TYGLEM STWORZENIA. TO TWÓJ ORYGINALNY GŁOS. TWÓJ ŚRODEK CIĘŻKOŚCI, RADOŚĆ I POŁĄCZENIE. WEWNĄTRZ CIEBIE JEST KLUCZ DO ODBLOKOWANIA TWOJEJ DZIKIEJ MAGII I TWOICH NAJGŁĘBSZYCH MARZEŃ.

Magia łona

Kobiety rzadko myślą o swoim łonie, dopóki nie doświadczą bolesnych miesiączek i problemów ginekologicznych lub nie zapragną zajść w ciążę. A przecież poza funkcjami fizycznymi łono i macica posiadają olbrzymi duchowy potencjał – uzdrowiciele od dawna uważają ten obszar ciała za punkt energetyczny, który przechowuje kobiecą energię – święte źródło, z którego wypływa kreatywność, zmysłowość i poczucie bezpieczeństwa. W przeciwieństwie do fizycznego łona, duchowe łono jest uważane za centrum energetyczne wszystkich ludzi, w tym kobiet i mężczyzn – a także kobiet, które przeszły pełną histerektomię. 

Ten kluczowy punkt energetyczny łączy również serce i umysł. Kiedy kobieta jest w pełni ugruntowana w swoim łonie, to jest w stanie zaspokoić swoje wyższe potrzeby połączenia i miłości. Łono jest połączone z czakrą sakralną, uważaną za podstawę zmysłowości i przyjemności. Podobnie dolny punkt dantian, o którym mowa we wschodniej medycynie, znajdujący się kilka szerokości palców poniżej pępka, uważany jest za epicentrum, z którego wypływa nasza siła życiowa qi.

Łono symbolizuje jakość bycia, z której mogą korzystać zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Przestrzeń łona to miejsce, w którym można otrzymać boską inspirację, gdzie może dojść do narodzin życia i delikatnego procesu dojrzewania, aż nowa jakość będzie gotowa do zamanifestowania się.

W kulturze, która ma obsesję na punkcie celów i osiągnięć, przestrzeń łona przypomina nam o wartości procesu: czekać, cierpliwie siedzieć w ciemności, nie wiedząc, jaki będzie wynik, chronić i szanować to, co nie ma jeszcze jasnej formy.

Przestrzeń łona jest niezbędna dla każdego twórczego przedsięwzięcia. Inspiracje, które pewnego dnia staną się dziełem sztuki, dzieckiem lub nowym etapem życia, należy pielęgnować w cierpliwości i oddaniu, aż będzie gotowa do pojawienia się.

Łono jest wewnętrzną Wyrocznią kobiety, która łączy ją z otaczającym nas światem, używając wszystkich naturalnych supermocy odczuwania. Wymaga to zwierzęcej obecności, instynktownego, intuicyjnego połączenia ze swoim ciałem.

Dlaczego łono potrzebuje uzdrowienia

Uzdrowiciele przypisują oddzielenie się kobiety od swojego łona uwarunkowaniom rozpoczynającym się w dzieciństwie, trwającym aż do okresu dojrzewania i przez całe dorosłe lata jako kobiety. Dorastają bombardowane negatywnymi przekonaniami o tym, jak to jest być kobietą, począwszy od tego, jak powinny wyglądać ich ciała, a skończywszy na tym, jak powinny się zachowywać jako „dobre dziewczynki”. 

„Żyjemy w świecie, który nie szanuje kobiecości. Jeśli spojrzysz na wszystkie rzeczy, których doświadczają kobiety, takie jak bóle miesiączkowe, problemy z rozrodem i relacjami, łatwo zauważyć, że jest tak wiele rzeczy, które się nie udają. Uważamy, że kobiece ciało to patologia, której nie potrafimy rozgryźć i nie wiemy, co jest w nim „nie tak”. Zamiast zastanawiać się, w jaki sposób możemy je kontrolować, powinniśmy zacząć myśleć o kobiecym ciele jako idealnym, nienaruszonym i pytać, dlaczego nie jesteśmy zsynchronizowane same ze sobą” – mówi uzdrowicielka, Lana Kevic.

Czy jesteś odłączona od swojego łona?

Pierwsze symptomy odłączenia się od łona pojawiają się w miesięcznych cyklach. Wiele kobiet przechodzi przez życie z bolesnymi miesiączkami, PMS, wyzwaniami reprodukcyjnymi i trudnościami z intymnością i związkami, myśląc, że to normalne i że to część kobiecego doświadczenia. Inną charakterystyczną oznaką odłączenia się od łona może być niepokój.

Poprzez tantryczny mapping miednicy i yoni oraz medytacje kierowane łonem kobiety mogą uzdrawiać i doskonalić swoje ciało – nie tylko te fizyczne, ale także emocjonalne i energetyczne.

Jak mówi Kevic: „Poprzez uzdrowienie łona i błogosławieństwa, zaczynamy postrzegamy tę część siebie jako boską i dobrą. Przed wykonaniem tej pracy nikt nigdy nie powiedział mi, że moje łono i yoni – [słowo oznaczające macicę w sanskrycie] – są zdrowe lub święte i że można je bezpiecznie badać. Uzdrawianie yoni to nie tylko trauma i problemy fizyczne, które musimy usunąć, ale także to, co jest możliwe, gdy odpuścimy i nawiążemy połączenie z naszymi ciałami”.

Trener relacji i intymności, N. Sommers, uważa, że gdy kobiety doświadczają wstydu, stresu lub strachu, ich mięsień lędźwiowy typu „walcz lub uciekaj”, napina, ściska i kurczy wnętrze ud i biodra wzdłuż odcinka lędźwiowego kręgosłupa, prowadząc do stłumionego napięcia, które ogranicza przyjemność seksualną. 

„Wiele kobiet uważa, że powinny w sypialni spełniać określone role i oczekiwania. Są tak głęboko w swoich głowach, że są odłączeni od własnej przyjemności. Pokazuję im, jak z miłością łączyć się z ich łonami i uczyć się odczuwania, poddawania się” — mówi Sommers. „Im więcej nauczymy się poddawać i ufać sobie, i im bardziej wchodzimy w kobiecość, otwierając się na uczucia i szczerość, tym bardziej stajemy się magnetyczne. Jesteśmy w stanie zaprosić do naszego życia o wiele więcej”.

Czym jest mapping (uzdrawianie, rozbrajanie) miednicy i yoni

Dlaczego ta strefa nie powinna być zaniedbana?

 1. Yoni jest źródłem bardzo potężnej energii, która niestety u zdecydowanej większości kobiet jest w stanie uśpienia, stagnacji, ponieważ nie są one zaznajomione z tantrycznym stylem życia i technikami.
 2. Yoni jest strukturalnie w ciele samej kobiety i funkcjonuje jako magazyn emocji i traum. Może to prowadzić do blokad i szeregu typowych problemów zdrowotnych kobiet. Wyjaśnia to również, dlaczego jedna trzecia do prawie połowy kobiet nigdy nie doświadczyła orgazmu.
 3. Kiedy blokady w yoni i wokół niej zostaną usunięte, może nastąpić uzdrowienie i niespotykany poziom przyjemności. Czy wiesz, że kobieta może doświadczać wielu różnych rodzajów orgazmów? W niektóre z tych orgazmów yoni nawet nie musi być zaangażowana, ponieważ jako kobieta możesz również doświadczać orgazmów poprzez stymulację ust, sutków, uszu i szyi, a nawet i pach. Nie ma żadnych zasad ani instrukcji, każda kobieta jest wyjątkowa.

 

Jak działa masaż yoni?

Traktując pewne punkty na miednicy, yoni i wokół niej, można obudzić i uwolnić ukrytą energię. Poprzez techniki tantryczne następuje sublimacja tej energii do wyższych czakr, tak że może wystąpić efekt regeneracyjny, który czasami ma skutki duchowe, fizyczne, emocjonalne, seksualne i umysłowe.

Właściwy mapping yoni następuje zazwyczaj dopiero po leczeniu reszty ciała. W ten sposób pojawia się już uczucie odprężenia, komfortu i zaufania do masażysty/bodyworkera. Sprzyja to otwarciu ważnych kanałów energetycznych w ciele.
Aktywacja określonych punktów nacisku/energii podczas zewnętrznego masażu yoni aktywuje energię i stymuluje nawilżenie yoni, aby w kolejnym kroku można było przejść do wewnętrznego masażu yoni.

Podczas masażu wewnętrznego sprawdzany jest stan tkanek i określa się, czy istnieją strefy niewrażliwe lub mocno reagujące. Poświęcając im niezbędną uwagę, możliwe blokady można uwolnić. Określana jest lokalizacja ważnych stref, takich jak punkt G. Niektóre kobiety są przyzwyczajone do zbyt szybkiej penetracji przy zbyt małej grze wstępnej. Dlatego ich punkt G nigdy nie został „aktywowany”, zamykają się dalej od niego i reagują bólem. Dopóki kobieta nie ma nawiązanego głębokiego połączenia z tym punktem, nie będzie miała przyjemności z jego stymulowania.

Dlaczego mapping yoni jest przydatny?

Masaż tantryczny yoni może być korzystny dla następujących problemów:

 • Przeszkody seksualne, takie jak brak pożądania
 • Niedoświadczanie orgazmów
 • Bolesne doświadczenia seksualne
 • Zapalenie pęcherza
 • Ciężkie objawy menstruacji
 • Powszechna infekcja grzybicza lub przerost bakterii w pochwie (zamiast normalnej „flory”)
 • Endometrioza (przerost wyściółki macicy w jamie brzusznej)

Masaż yoni dociera do sedna problemów zdrowotnych i blokad seksualnych. Jako kobieta jesteś uzdrowiona od wewnątrz i odkrywasz prawdziwe znaczenie wyzwolenia seksualnego. Od tego momentu będziesz mogła doświadczać głębokich, satysfakcjonujących doświadczeń seksualnych, co może zmienić cię jako osobę.

Efekty masażu yoni

Pobudzając energię odpowiednim dotykiem, wykonywanym w harmonii z troską i uwagą, może wystąpić wiele efektów:

 • Odmładzanie całego ciała
 • Leczy przewlekłe dolegliwości
 • Uczulenie genitaliów
 • Zwiększa świadomość seksualną i potencjał orgazmiczny
 • Łagodzi blokady
 • Uwalnia potężną zmagazynowaną lub zablokowaną energię seksualną
 • Zwiększa pewność siebie i szczęście

Więcej o uzdrawiających sesjach tantrycznych przeczytasz tutaj: Terapeutyczny Masaż Tantryczny

A tutaj przeczytasz więcej, czym jest masaż tantryczny, mapping yoni, i jak wygląda sesja takiego masażu: Czym jest Masaż Tantryczny? Poznaj moc dotyku uzdrawiającego seksualność

W dziale FAQ natomiast przeczytasz pytania i odpowiedzi o tym, jak wyglądają sesje masaży.

Ćwiczenie medytacyjne na połączenie z łonem

Stań prosto z nogami mocno opartymi na ziemi. Zrób odwrócony trójkąt, łącząc ze sobą kciuki i palce wskazujące. Umieść trójkąt na dolnej części brzucha, około 5cm od pępka, z kciukami na linii kości łonowej. Weź głęboki wdech i poprowadź oddech w tę przestrzeń. Poczuj połączenie z tym miejscem lub obserwuj, jak niewygodna i ciasna jest ta przestrzeń. Kontynuuj oddychanie z pełną uwagą na łonie i kierowanym tam oddechem. Zrób kilka westchnień, aby się uwolnić i zanurz się dalej, i by zobaczyć, co się pojawi. Na początku połączenia z łonem może wystąpić ucisk w całym obszarze miednicy. Jest to normalne i można go uwolnić, kontynuując medytację, poruszanie się i uwalnianie stłumionych starych urazów zgromadzonych w tym obszarze ciała.