Mapowanie emocji w ciele. Lista psychoemocjonalnych przyczyn objawów fizycznych

emocje w ciele

Ciało jest niczym mapa, na której odciśnięte są wszystkie doświadczenia, jakie kiedykolwiek przeżyliśmy. Gdy pod lupą świadomości przyjrzymy się jednocześnie umysłowi, ciału i duchowi, będziemy mogli lepiej zrozumieć związek między uwięzionymi emocjami a fizycznymi dolegliwościami powodującymi nasze cierpienie. 

Bez zrozumienia tej holistycznej korelacji możemy przejść przez życie nie zdając sobie sprawy, że uwięziliśmy emocje lub skąd one wynikają, w konsekwencji kończąc trzymając się zablokowanej energii, która może objawiać się cierpieniem, bólem i chorobami.

Przyczyny napięcia mięśni, bólu i cierpienia wynikają z uwarunkowań społecznych, urazów i psychologicznych czynników stresogennych:
 

Uwarunkowania społeczne zaczynają się we wczesnych latach życia i są wzmacniane przez resztę życia przez naszych rodziców, przyjaciół, nauczycieli, członków rodziny i społeczeństwo. Wiele napięć mięśniowych, które rozwijamy, jest wynikiem niewypowiedzianych przekonań społecznych, które nauczono nas przyjmować jako sposób bycia „akceptowalnym” lub sympatycznym. Kiedy działamy bez świadomości, działamy na autopilocie i to prawie tak, jakbyśmy byli komputerami zaprogramowanymi zgodnie z uwarunkowaniami społecznymi.

Trauma może być spowodowana przytłaczająco negatywnym wydarzeniem, które ma trwały wpływ na twoją stabilność psychiczną i emocjonalną. Podczas gdy wiele źródeł traumy ma charakter fizyczny, inne mają charakter psychologiczny.

Kiedy traumatyczne doświadczenia nie są świadomie transformowane i uwolnione, mogą skutkować chronicznym lękiem, stresem, a nawet występowaniem zespołu stresu pourazowego. Ten przewlekły lęk, złość i żal gromadzą się w ciele, powodując napięcie mięśni, które przyczynia się do wielu innych chorób, takich jak fibromialgia (zespół bólowy charakteryzujący się przewlekłym, uogólnionym bólem mięśni i stawów oraz występowaniem tzw. punktów tkliwych, czyli miejsc ciała o nadmiernej wrażliwości na ucisk), zaburzenia trawienia, choroby psychiczne, a nawet rak.

Napięcie psychiczne to dowolna forma niepokoju, frustracji, smutku lub złości, którą rozwijamy w wyniku naszej percepcji. Im bardziej negatywna jest nasza perspektywa, tym większe napięcie gromadzimy w naszych mięśniach.

Emocje i nasze ciała

 

Wszystko na planie fizycznym jest manifestacją czegoś na planie metafizycznym. Według autorki Louise Hay objawy fizyczne są jedynie namacalnym dowodem tego, co dzieje się w twoim nieświadomym umyśle i jak naprawdę czujesz się głęboko w środku. Naukowcy są teraz w stanie mierzyć fizjologiczne skutki stanów emocjonalnych. Twoje ciało faktycznie staje się słabsze lub silniejsze w zależności od stanu psychicznego.

Wstyd rezonuje przy najniższych wibracjach, po których następuje poczucie winy, a następnie apatia, żal, strach, niepokój, pragnienie, złość i nienawiść. I odwrotnie, zaufanie, optymizm, gotowość, akceptacja, przebaczenie, zrozumienie, miłość, szacunek, radość, spokój i oświecenie wzmacniają cię. Doznałeś wypadku lub urazu? Co działo się w twoim życiu w tym czasie? Przypomnij sobie swój stan psychiczny i to, jak się czułeś. Kiedy zdarzy się wypadek, słabe lub niespójne obszary emocjonalne są miejscem urazu. Twoja biologia jest kombinacją werbalnych, intelektualnych, fizycznych i psychoemocjonalnych stanów harmonii lub konfliktu. Na przykład lewa strona twojego ciała mówi, że problem ma swoje korzenie w twojej przeszłości, podczas gdy prawa strona odzwierciedla to, jak myślisz o swojej przyszłości. Urazy lub ból zwykle pojawiają się po jednej stronie ciała.

Mapowanie emocji:

 

Lewa strona ciała. Na podstawie funkcji półkul mózgowych twoja lewa strona jest receptywna, czyli yin (reprezentuje energie żeńską). Reaguje na bodźce z otoczenia. Zawiera twoje doświadczenia (przeszłość), twoje emocjonalne ja, twoje wspomnienia i emocjonalną radość lub ból.

Prawa strona ciała.  Organizuje i przemieszcza cię ku przyszłości. Reguluje sposób, w jaki wchodzisz w interakcje ze światem. To jest energia yang (reprezentuje energie męską). Kiedy masz problemy z prawą stroną, możesz czuć się zablokowany lub mieć poczucie utrudnienia w poruszaniu się do przodu. Lub możesz doświadczać niechcianej zmiany, która powoduje strach, niechęć lub niepokój.

Przód ciała. Odsłania twoje społeczne lub publiczne ja, część ciebie, którą widzi świat. Odzwierciedla te aspekty ciebie, które są aktywnymi składnikami twojego codziennego życia. Obejmuje to komunikację, pragnienie, troskę, miłość, szczęście, smutek. Widać to po twojej twarzy, postawie i mowie ciała

Tył ciała. Odzwierciedla prywatne i nieświadome elementy twojego życia. Ta strona staje się magazynem wszystkiego, z czym nie chcesz mieć do czynienia lub czego nie chcesz, aby inni ludzie widzieli. Ukryte lub niewyrażone uczucia zostają zamrożone w strukturze twojego ciała. Oznacza to, że wiele negatywnych emocji gromadzi się wzdłuż kręgosłupa i z tyłu nóg. Większość twoich potężnych emocji, takich jak złość i strach, jest przechowywana w twoich plecach.

Lista psychoemocjonalnych przyczyn objawów fizycznych według Louise Hay
 

Psychoemocjonalne przyczyny objawów fizycznych według Louise Hay to instrumentalny przewodnik do zrozumienia, w jaki sposób nasze myśli tworzą nasze doświadczenia życiowe. W swojej książce „Możesz uzdrowić swoje życie” wyjaśnia, że kluczem do prawdziwego szczęścia jest miłość do siebie – ponieważ kiedy już się pokochasz, wszystko, czego chcesz, przyjdzie do ciebie naturalnie.

Alergie: zaprzeczanie własnej mocy.

Alkoholizm: poczucie daremności, winy, nieadekwatności. Samoodrzucenie.

Anemia: postawa „tak, ale”. Brak radości. Strach przed życiem. Nie czuję się wystarczająco dobrze.

Anoreksja: zaprzeczanie własnemu życiu. Skrajny strach, nienawiść do siebie i odrzucenie.

Apatia: Odporność na uczucia. Uśmiercanie siebie. Strach.

Apetyt, nadmierny: strach. Potrzebuję ochrony. Ocenianie emocji.

Artretyczne palce: Chęć ukarania. Winić kogoś. Poczucie bycia ofiarą.

Artretyzm: Poczucie braku miłości. Krytyka, uraza.

Astma: Zduszenie miłości. Niemożność samodzielnego oddychania. Uczucie stłumienia. Stłumiony płacz.

Bezpłodność: strach i opór wobec procesu życiowego lub brak potrzeby przechodzenia przez doświadczenie rodzicielskie.

Bezsenność: Strach. Brak zaufania do procesu życia. Wina.

Biegunka: Strach. Odmowa. ucieczka.

Bielactwo: Uczucie bycia wykluczonym, nie należącym do grupy. 

Biodro: Utrzymuje ciało w idealnej równowadze. Główny impuls do pójścia do przodu. Strach przed podjęciem ważnych decyzji. Brak powodów, by iść do przodu.

Bolesne miesiączkowanie: złość na siebie. Nienawiść do ciała lub kobiet.

Ból: poczucie winy. Poczucie winy zawsze szuka kary.

Bóle głowy: Unieważnianie siebie. Samokrytyka. Strach.

Bóle: Tęsknota za miłością. Tęsknota za byciem wspieranym.

Brak miesiączki: niechęć do bycia kobietą. Niechęć do siebie.

Brodawki: Małe przejawy nienawiści. Wiara w brzydotę. – Brodawki podeszwowe: Gniew u podstaw twojego zrozumienia. Rozsiewanie frustracji co do przyszłości.

Bulimia: Beznadziejny terror. Szalone napychanie się i oczyszczanie z nienawiści do samego siebie.

Candida: Czucie się bardzo rozproszoną. Dużo frustracji i złości. Wymagająca i nieufny w związkach. 

Cholesterol: Zatykanie kanałów radości. Strach przed przyjęciem radości.

Choroba Alzheimera: Odmowa radzenia sobie ze światem takim, jaki jest. Beznadzieja i bezradność. Gniew.

Choroba Hodgkina: obwinianie i ogromny strach przed byciem niewystarczająco dobrym. Szalony wyścig, aby udowodnić swoją wartość. W wyścigu akceptacji zapomina się o radości życia.

Choroba Leśniowskiego-Crohna: strach. Niepokój. Nie czuję się wystarczająco dobrze.

Choroba Parkinsona: Strach i intensywne pragnienie kontrolowania wszystkiego i wszystkich.

Choroba lokomocyjna: Strach. Niewola. Uczucie uwięzienia.

Chrapanie: Uparta odmowa porzucenia starych wzorców.

Cellulit: zmagazynowany gniew i samokaranie.

Ciśnienie krwi: – Wysokie: długotrwały problem emocjonalny nie został rozwiązany. – Niskie: Brak miłości w dzieciństwie. Defetyzm.

Cukrzyca: Tęsknota za tym, co mogło być. Wielka potrzeba kontroli. Głęboki żal. Nie ma już słodyczy.

Depresja: Gniew, do którego czujesz, że nie masz prawa. Beznadziejność.

Dystrofia mięśniowa: „Nie warto dorastać”.

Egzema: zapierający dech w piersiach antagonizm. Psychiczne erupcje.

Endometrioza: niepewność, rozczarowanie i frustracja. Zastąpienie miłości własnej cukrem.

Gardło: Aleja ekspresji. Kanał kreatywności. – Problemy z gardłem: niezdolność do mówienia za siebie. Połknięty gniew. Stłumiona kreatywność. Odmowa zmiany. – Ból gardła: Trzymanie w gniewnych słowach. Uczucie niezdolności do wyrażania siebie.

Gazy: Strach. Niestrawione pomysły.

Genitalia: Reprezentują męskie i żeńskie aspekty. Zamartwianie się, że nie jest się wystarczająco dobrym.

Gorączka: gniew. Spalanie się.

Głuchota: Odrzucenie, upór, izolacja. Czego nie chcesz usłyszeć? „Nie przeszkadzaj mi”.

Grasica: Poczucie zaatakowania przez życie. Oni chcą mnie dorwać.

Gruźlica: wyniszczanie z egoizmu. Zaborczość. Okrutne myśli. Zemsta.

Grypa: reakcja na masową negatywność i przekonania. Strach. Wiara w statystyki.

Grzyb: stagnacja przekonań. Odmowa uwolnienia przeszłości. Pozwalanie przeszłości rządzić dzisiaj.

Grzybica stóp: Frustracja z powodu braku akceptacji. Niemożność łatwego poruszania się do przodu.

Grzybica: Pozwalanie innym dostać się za skórę. Czucie się niewystarczająco dobrym lub wystarczająco czystym.

Gula w gardle: strach. Brak zaufania do procesu życia.

Guzki: uraza i frustracja oraz zranione ego w związku z karierą.

Guzy włókniste: Pielęgnowanie urazy do partnera. Uderzenie w kobiece ego.

Hemoroidy: Strach przed terminami. Gniew przeszłości. Strach przed odpuszczeniem. Uczucie obciążenia.

Hiperwentylacja: Strach. Opór wobec zmian. Brak zaufania do procesu.

Hipoglikemia: przytłoczony ciężarami życia.

Impotencja: presja seksualna, napięcie, poczucie winy. Złość na poprzedniego partnera. Strach przed matką.

Infekcja: Podrażnienie, złość, rozdrażnienie.

Jajniki: Reprezentują punkty stworzenia. Kreatywność.

Jaskra: Kamienne nieprzebaczenie. Presja z powodu długotrwałych ran. Przytłoczenie tym wszystkim.

Jąkanie: Niepewność. Brak autoekspresji. Niepozwalanie sobie na płacz.

Jelita: Reprezentują asymilację i wchłanianie.

Język: Reprezentuje zdolność do smakowania przyjemności życia z radością.

Kamienie nerkowe: Grudki nierozpuszczonego gniewu.

Kamienie żółciowe: Gorycz. Ciężkie myśli. Potępianie. Duma.

Katar sienny: przeciążenie emocjonalne. Wiara w prześladowania. Wina.

Kaszel: chęć szczekania na cały świat. „Posłuchaj mnie!”

Kolano: reprezentuje dumę i ego. Uparte ego i duma. Niezdolność do zginania. Strach. Nieelastyczność. Nie poddam się.

Kolka: Rozdrażnienie psychiczne, niecierpliwość, rozdrażnienie otoczenia.

Kostki u nóg: brak elastyczności i poczucie winy. Kostki reprezentują zdolność do czerpania przyjemności.

Kości: Reprezentują strukturę wszechświata. – Szpik kostny: Reprezentuje najgłębsze przekonania o sobie. Jak wspierasz i dbasz o siebie. – Przerwy: Bunt przeciwko władzy.

Krążenie: Reprezentuje zdolność odczuwania i wyrażania emocji w pozytywny sposób.

Krwawienie: Kończy się radość. Gniew.

Lęk: Brak zaufania do przepływu i procesu życia.

Łokieć: reprezentuje zmieniające się kierunki i akceptację nowych doświadczeń.
Rozedma płuc: strach przed przyjęciem życia. 

Łuszczyca: strach przed zranieniem. Zagłuszanie zmysłów jaźni. Odmowa przyjęcia odpowiedzialności za własne uczucia.

Łysienie: Strach. Napięcie. Próba kontrolowania wszystkiego.

Macica: reprezentuje dom kreatywności.

Malaria: Brak równowagi z naturą i życiem.

Mukowiscydoza: Grube przekonanie, że życie nie będzie dla ciebie działać. „Biedna ja”.

Mięśnie: Odporność na nowe doświadczenia. Mięśnie reprezentują naszą zdolność do poruszania się w życiu.

Moczenie nocne: strach przed rodzicem, zazwyczaj ojcem.

Modzele: Zahartowane koncepcje i pomysły. Strach się umocnił.

Mononukleoza: Gniew z powodu braku miłości i uznania. Niedbanie o siebie.

Mózg: Reprezentuje komputer, centralę. – Guz: Niepoprawne komputerowe przekonania. Upartość. Odmowa zmiany starych wzorców.

Myśli samobójcze: Widzenie życia tylko w czerni i bieli. Odmowa zobaczenia innego wyjścia.

Nadgarstek: Reprezentuje ruch i swobodę.

Nadpobudliwość: Strach. Uczucie presji i gorączki.

Narkolepsja: Nie mogę sobie poradzić. Ekstremalny strach. Pragnienie ucieczki od tego wszystkiego. Nie chcę tu być.

Narośle: Pielęgnowanie starych ran. Budowanie resentymentów.

Nerwowość: Strach, niepokój, walka, pośpiech. Brak zaufania do procesu życia.
Neuralgia: kara za winę. Udręka związana z komunikacją.

Nerwy: Reprezentują komunikację. 

Nieświeży oddech: złość i myśli o zemście.

Nietrzymanie moczu: przepełnienie emocjonalne. Lata kontrolowania emocji.
Niestrawność: strach na poziomie jelit, przerażenie, niepokój. Chwytanie i chrząkanie.

Noga: Poprowadzi nas do przodu w życiu.

Nos: reprezentuje samorozpoznanie. – Krwawienie z nosa: potrzeba ponownego rozpoznania. Czucie się niezauważonym. Płacz z miłości. – Katar: Prośba o pomoc. Wewnętrzny płacz. – Zatkany nos: brak uznania własnej wartości.

Nudności: Strach. Odrzucenie pomysłu lub doświadczenia.

Obrzęk: Czego lub kogo nie chcesz puścić?

Odbijanie: Strach. Za szybko łykając życie.

Odciski: Utwardzone obszary myśli – uparte trzymanie się bólu przeszłości.

Oddech: Reprezentuje zdolność przyjmowania życia. – Problemy z oddychaniem: Strach. Brak zaufania do procesu życia. Utknięcie w dzieciństwie. Strach przed wzięciem życia w pełni. – Zapalenie oskrzeli: Stan zapalny środowiska rodzinnego. Kłótnie i krzyki.

Odrętwienie: Wstrzymywanie miłości i uwagi. Umrzeć psychicznie.

Zapalenie kości i szpiku: Gniew i frustracja z powodu samej struktury życia. Poczucie braku wsparcia.

Oko: Reprezentuje zdolność jasnego widzenia przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. – Astygmatyzm: problem z „ja”. Strach przed prawdziwym zobaczeniem siebie. – Dalekowzroczność: strach przed teraźniejszością. – Krótkowzroczność: strach przed przyszłością.

Omdlenie: Strach. Nie mogę sobie poradzić. Zaciemnienie.

Oparzenia: Gniew. Spalanie się. Wściekłość.

Opryszczka narządów płciowych: Masowe przekonanie o winie seksualnej i potrzebie kary. Publiczny wstyd. Wiara w karzącego Boga. Odrzucenie genitaliów.

Osteoporoza: Poczucie braku wsparcia w życiu. Presja i napięcie

Oziębłość: Strach. Odmowa przyjemności. Przekonanie, że seks jest zły. Strach przed ojcem.

Padaczka: Poczucie prześladowania. Odrzucenie życia. Poczucie wielkiej walki. Przemoc wobec siebie.

Plecy: Reprezentują wsparcie życia. 

Palce: Reprezentują drobne szczegóły przyszłości.

Palce: Reprezentują szczegóły życia. – Kciuk: reprezentuje intelekt i zmartwienie. – Wskazujący: reprezentuje ego i strach. – Środkowy: reprezentuje gniew i seksualność. – Serdeczny: Reprezentuje związki i smutek. – Mały: reprezentuje rodzinę i udawanie.

Paraliż: paraliżujące myśli. Utknięcie. Przerażenie prowadzące do ucieczki od sytuacji lub osoby.

Pasożyty: Dawanie władzy innym, pozwalanie im przejąć kontrolę nad tobą i pozbawić cię życia.

Paznokcie: reprezentują ochronę. – Obgryzanie paznokci: Frustracja. Zajadanie się sobą. Na złość rodzicom.

Pęcherze: Odporność. Brak ochrony emocjonalnej.

Pierś: Reprezentuje macierzyństwo, pielęgnację i odżywianie. – Torbiele, grudki: odmowa odżywiania się. Stawianie wszystkich innych na pierwszym miejscu, także nad macierzyństwem. Nadopiekuńczość. Wyniosłe postawy.

Piszczel: Reprezentuje standardy życia. Rozbijanie ideałów.

Płacz: Łzy są rzeką życia, wylewaną zarówno w radości, jak iw smutku i strachu.
Cysty: Uruchamianie starego bolesnego filmu. Fałszywy wzrost.

Płuca: Zdolność do przyjmowania życia. Depresja. Smutek. Czucie się niegodnym życia w pełni.

Podagra: potrzeba dominacji. Niecierpliwość, złość.

Pokrzywka: Małe, ukryte lęki. 

Polio: paraliżująca zazdrość. Chęć powstrzymania kogoś.

Porażenie Bella: Ekstremalna kontrola nad gniewem. Niechęć do wyrażania uczuć.

Porażenie mózgowe: Potrzeba zjednoczenia rodziny w akcie miłości.
Dreszcze: psychiczne skurcze. Pragnienie wycofania się.

Poronienie: strach przed przyszłością. Niewłaściwy czas.

Problemy menstruacyjne: Odrzucenie własnej kobiecości. Poczucie winy, strach. Przekonanie, że genitalia są grzeszne lub brudne.
Migrenowe bóle głowy: niechęć do bycia prowadzonym. Opór przepływowi życia. Lęki seksualne.

Problemy z dziąsłami: Niezdecydowanie co do życia.

Ręce: Chwytanie i puszczanie. Pieszczotliwość.  Wszystkie sposoby radzenia sobie z doświadczeniami.

Problemy z limfą: Ostrzeżenie, że umysł musi być skoncentrowany na podstawach życia. Brak miłości i radości.

Problemy z menopauzą: Strach przed tym, że przestaniesz być chciany. Strach przed starzeniem. Samoodrzucenie. Poczucie bycia niewystarczająco dobrym.

Problemy z nadnerczami: defetyzm. Niedbanie o siebie. Lęk.

Problemy z pęcherzem: niepokój. Trzymając się starych pomysłów. Strach przed odpuszczeniem. Bycie „wkurzonym”.

Problemy z plecami: – Zaokrąglone ramiona: dźwiganie ciężarów życia. Bezradność i beznadzieja. – Ból w dole pleców: strach przed pieniędzmi lub brakiem wsparcia finansowego. – Ból w połowie pleców: poczucie winy. Utknięcie w tych wszystkich rzeczach tam z tyłu. „Złaź z moich pleców!” – Ból w górnej części pleców: Brak wsparcia emocjonalnego. Czucie się niekochanym. Powstrzymywanie miłości. – Krzywizna pleców: niezdolność do przepływu przy wsparciu życia. Strach i próby trzymania się starych pomysłów. Brak zaufania do życia. Brak integralności. Brak odwagi przekonań.

Problemy z tłuszczem lub wagą: Nadwrażliwość. Często reprezentuje strach i pokazuje potrzebę ochrony. Strach może być przykrywką dla ukrytej złości i oporu przed przebaczeniem. Ucieczka od uczuć. Niepewność, samoodrzucenie i poszukiwanie spełnienia. – Ramiona: Gniew z powodu odmowy miłości. – Brzuch: Gniew z powodu odmowy pożywienia. – Biodra: Grudki upartej złości na rodziców. – Uda: Napakowany gniew z dzieciństwa. Często złość na ojca.

Problemy ze szczęką: Gniew. Pragnienie zemsty.

Problemy z nerkami: krytyka, rozczarowanie, porażka. Wstyd. Reagowanie jak dziecko.

Prostata: Reprezentuje zasadę męskości. Psychiczne lęki osłabiają męskość. Poddanie się. Presja seksualna i poczucie winy. Wiara w starzenie się.

Pryszcze: Małe wybuchy gniewu.

Przepuklina: Zerwane związki. Napięcie, obciążenia, niewłaściwa ekspresja twórcza.

Przeziębienia: Za dużo dzieje się na raz. Zamieszanie psychiczne, zaburzenie. Małe zranienia.

Przysadka mózgowa: Reprezentuje centrum kontroli.

psychiczne. Mięśnie nie mogą się rozciągać. Utrata mobilności umysłowej.

Rak: Głębokie zranienie. Wieloletnia niechęć. Głęboka tajemnica lub żal zjadający samego siebie. Nienawiść.

Ramię: Reprezentuje zdolność i siłę do utrzymywania doświadczeń życiowych.

Rany rakowe: ropiejące słowa powstrzymywane przez usta. Obwinianie.

Rany: Niewyrażony gniew, który się osiedla.

Reumatoidalne zapalenie stawów: Poczucie bycia ofiarą. Brak miłości. Chroniczna gorycz. Gniew. Głęboka krytyka władzy. 

Ropień: Fermentujące myśli o zranieniach, zniewagach i zemście.

Rwa kulszowa: Bycie hipokrytą. Strach przed pieniędzmi i przyszłością.

Serce: Reprezentuje centrum miłości i bezpieczeństwa. – Atak serca: Wyciśnięcie całej radości z serca na rzecz pieniędzy lub pozycji. Poczucie samotności i strachu. „Nie jestem wystarczająco dobry. nie robię wystarczająco dużo. Nigdy tego nie zrobię”. – Problemy z sercem: Długotrwałe problemy emocjonalne. Brak radości. Stwardnienie serca. Wiara w napięcie i stres.

Siniaki: małe stłuczki w życiu. Samokaranie.

Siwe włosy: stres. Wiara w presję i napięcie.

Skóra: Chroni naszą indywidualność. Niepokój, strach. Stare, zakopane rzeczy. Poczucie zagrożona.

Skręcenia: gniew i opór. Brak chęci podążania w określonym kierunku w życiu.

Skurcze brzucha: strach. Zatrzymanie procesu.

Skurcze: napięcie. Strach. Chwytanie, trzymanie.

Splot słoneczny: Reakcje jelitowe. Centrum naszej intuicyjnej mocy.

Starość: Powrót do tzw. bezpieczeństwa dzieciństwa. Wymagający opieki i uwagi. Forma kontroli ludzi wokół ciebie. Eskapizm.

Stopy: Reprezentują nasze zrozumienie nas samych, życia, innych. – Problemy ze stopami: Lęk przed przyszłością i brakiem postępu w życiu.

Stwardnienie rozsiane: Twardość psychiczna, zatwardziałe serce, żelazna wola, brak elastyczności.

Suche oczy: gniewne oczy. Odmawianie patrzenia z miłością. Woleć umrzeć niż wybaczyć. Bycie złośliwym.

Swędzenie: Pragnienia, które idą pod prąd. Niezadowolenie. Wyrzuty sumienia. Swędzenie, aby się wydostać lub uciec.

Żółtaczka: wewnętrzne i zewnętrzne uprzedzenia. Niezrównoważony powód.

Szaleństwo: Ucieczka od rodziny. Eskapizm, wycofanie. Gwałtowne oderwanie od życia.

Sztywność: sztywne, zatwardziałe myślenie.

Szumy uszne lub dzwonienie w uszach: Odmowa słuchania. Niesłyszenie wewnętrznego głosu. Upór.

Szyja: reprezentuje elastyczność. Możliwość zobaczenia, co jest poza nami. Odmowa zobaczenia innych stron zagadnienia. Upór, nieugiętość. Nieugięty upór.

Śledziona: Obsesje. 

Śpiączka: Strach. Ucieczka przed czymś lub przed kimś.

Świerzb: zainfekowane myślenie. Pozwalanie innym zajść ci za skórę.

Tarczyca: Upokorzenie. Nigdy nie robię tego, co chcę. Kiedy będzie moja kolej. – Nadczynność tarczycy: wściekłość na bycie pominiętym.

Tętnice: Niosą radość życia.

Tiki, skurcze: strach. Poczucie bycia obserwowanym przez innych.

Toczeń: Poddanie się. Lepiej umrzeć niż stanąć w obronie samego siebie. Gniew i kara.

Trądzik: Brak akceptacji siebie. Niechęć do siebie.

Trzustka: Reprezentuje słodycz życia.

Twarz: reprezentuje to, co pokazujemy światu.

Ucho: Reprezentuje zdolność słyszenia. – Ból: gniew. Niechęć do słyszenia czegoś. Za dużo zamieszania. Domowe kłótnie.

Udar: Poddanie się. Opór. Raczej umrzeć niż się zmienić. Odrzucenie życia.

Urazy: Gniew na siebie. Czucie się winnym.

Usta: Reprezentują przyjmowanie nowych pomysłów i pożywienie. Zamknięty umysł. Niezdolność do przyjmowania nowych pomysłów.

Uzależnienia: Ucieczka od siebie. Strach. Niewiedza, jak kochać siebie.

Infekcje dróg moczowych: Wkurzenie, zwykle na płeć przeciwną lub kochanka. Obwinianie innych.

Wątroba: Siedziba gniewu i prymitywnych emocji. Chroniczne narzekanie. Usprawiedliwianie szukania błędów w celu oszukiwania samego siebie. 

Wirus Epsteina-Barra: przekraczanie własnych granic. Strach przed byciem niewystarczająco dobrym. Naprężenie.

Wrastający paznokieć: Zmartwienie i poczucie winy związane z Twoim prawem do poruszania się.

Wrzód trawienny: Strach. Przekonanie, że nie jesteś wystarczająco dobry. Pragnienie zadowalania innych.

Wymioty: Gwałtowne odrzucanie pomysłów. Strach przed nowym.

Wypadki: niezdolność do mówienia we własnym imieniu. Bunt przeciwko władzy. Wiara w przemoc.

Wypadnięty dysk: uczucie całkowitego braku wsparcia w życiu. Niezdecydowanie.

Wysypka: irytacja z powodu opóźnień. Niedojrzały sposób na zwrócenie na siebie uwagi.

Zaćma: niemożność patrzenia przed siebie z radością. Mroczna przyszłość.

Zadrapania: Czujesz się rozdzierany przez życie. Życie to zdzierstwo.

Załamanie nerwowe: egocentryzm. Zagłuszanie kanałów komunikacji.

Zapach ciała: Strach. Niechęć do siebie. Strach przed innymi.

Zapalenie błony śluzowej żołądka: Przedłużająca się niepewność. Poczucie zagłady.

Zapalenie jelita grubego: niepewność. Reprezentuje łatwość puszczania tego, co się skończyło.

Zapalenie kaletki: stłumiony gniew. Chęć uderzenia kogoś.

Zapalenie migdałków: strach. Stłumione emocje. Stłumiona kreatywność.

Zapalenie nerek: nadmierna reakcja na rozczarowanie i porażkę.

Zapalenie płuc: desperacja. Zmęczenie życiem. Emocjonalne rany, którym nie pozwala się zagoić.

Zapalenie pochwy: Gniew na partnera. Poczucie winy seksualnej. Karanie samej siebie.

Zapalenie spojówek: gniew i frustracja z powodu tego, na co patrzysz w życiu.

Zapalenie trzustki: odrzucenie. Gniew i frustracja, bo życie jakby straciło swoją słodycz.

Zapalenie wątroby: opór wobec zmian. Strach, złość, nienawiść. Wątroba jest siedliskiem gniewu i wściekłości.

Zapalenie krtani: Tak wściekły, że nie możesz mówić. Strach przed mówieniem. Niechęć do władzy.

Zapalenie żył: gniew i frustracja. Obwinianie innych za ograniczenia i brak radości życia.

Zapalenie: Strach. Zapalone myślenie. Gniew i frustracja z powodu warunków, na które patrzysz w swoim życiu.

Zaparcia: Niepełne uwolnienie. Trzymając się śmieci przeszłości. Poczucie winy za przeszłość. Czasami skąpstwo.

Zatrucie pokarmowe: Pozwalanie innym na przejęcie kontroli. Poczucie bezbronności.

Zawroty głowy: lotne, rozproszone myślenie. Odmowa spojrzenia na coś.

Zespół cieśni nadgarstka: złość i frustracja z powodu pozornej niesprawiedliwości życia.

Zespół napięcia przedmiesiączkowego: pozwalanie na zapanowanie zamieszania. Nadanie władzy zewnętrznym wpływom. Odrzucenie kobiecych procesów.

Zęby: reprezentują decyzje. – Problemy z zębami: Długotrwałe niezdecydowanie. Niezdolność do podzielenia pomysłów na analizę i podjęcie decyzji. – Kanał korzeniowy: Nie można już niczego wgryźć. Niszczone fundamentalne wierzenia. – Zatrzymane zęby mądrości: Niedawanie sobie mentalnej przestrzeni do stworzenia mocnego fundamentu.

Zgaga: Strach. Strach. Strach. Ściskanie strachu.

Zmęczenie: Opór, nuda. Brak miłości do tego, co się robi.

Żołądek: Zatrzymuje pożywienie. Trawi pomysły. Strach. Strach przed nowym. Niemożność przyswojenia nowego.

Żylaki: Stanie w sytuacji, której nienawidzisz. Zniechęcenie. Poczucie przepracowania i przeciążenia.

„Przeszłość nie ma nad nami władzy. Nie ma znaczenia, jak długo mamy negatywny wzorzec. Punkt mocy jest w chwili obecnej. Cóż za cudowna rzecz do uświadomienia sobie! W tej chwili możemy zacząć być wolni!” – Louise Hay

Aby uzdrowić swoje ciało i rozpuścić nagromadzone zablokowane emocje:
 

Pozwól sobie naprawdę to poczuć lub zmetabolizować. Jednym z najłatwiejszych sposobów pozbycia się napięć mięśniowych jest aktywne odczuwanie i puszczanie emocji, kiedy się pojawią. Odczuwanie tych emocji może wiązać się z płaczem, uderzeniem pięściami lub krzykiem w poduszkę lub jakąkolwiek inną formą katharsis.

Przyjmij postawę braku osądzania.  Kiedy oceniamy nasze emocje jako coś „złego” lub „niewłaściwego”, w rzeczywistości pogłębiamy nasze cierpienie i utrwalamy napięcie w naszych mięśniach. Zamiast tego po prostu uświadom sobie, że emocja jest emocją.

Pisz dziennik o tym, jak się czujesz. Uwolnij wszystkie swoje emocje w dzienniku, w sposób całkowicie niefiltrowany. Jest to bardzo uzdrawiająca praktyka, jeśli jest wykonywana regularnie.

Bądź dla siebie delikatny. Napięcie mięśni zwykle wzmacnia nasze negatywne wewnętrzne głosy, które powodują jeszcze większe napięcie. Aby przerwać ten cykl, w którym ciało karmi umysł, a umysł karmi ciało, bądź dla siebie dobry. Traktuj siebie jak dziecko lub najlepszego przyjaciela. Ta praktyka jest prostym, ale głębokim sposobem na relaks.

Rozciągaj mięśnie. Wykonuj proste ćwiczenia rozciągające lub spróbuj jogi, aby rozluźnić mięśnie. Nawet dziesięć minut dziennie jest korzystne.

Praca z oddechem to metoda głębokiego uzdrawiania, służąca usuwaniu nagromadzonych emocji i otwieraniu się na miłość i wolność.

Medytuj. Medytacja to świetny sposób, aby stać się bardziej obecnym i świadomym napięcia mięśniowego, gdy się pojawia.

Umów się na tantryczny masaż terapeutyczny (<- kliknij, by przeczytaj więcej). To rodzaj manualnej pracy z ciałem fizycznym i energetycznym w celu uwolnienia energii seksualnej, która została zablokowana poprzez rutynę, traumy, nieuświadomione lęki i wstyd w postaci napięć w mięśniach szyi, pleców, ud, miednicy, yoni, lingama i rozety. W trakcie sesji pracuje się na tkankach głębokich, w których zapisują się wszystkie niewyrażone emocje, zranienia i traumy, tworzące swoistą „zbroję”, która uniemożliwia swobodny przepływ życiodajnej seksualnej energii, co skutkuje wieloma blokadami w wyrażaniu siebie, swoich uczuć oraz problemami w swobodnym i radosnym doświadczeniu, nie tylko seksualności, ale życia w ogóle. Natomiast na poziomie fizycznym skutkuje to chronicznymi napięciami prowadzącymi do wielu somatycznych dolegliwości. Rozpracowywanie tych zablokowanych miejsc pozwala krok po kroku rozpuścić „zbroję” poprzez uświadomienie sobie blokad oraz ich uwolnienie, co przywraca naturalny i swobodny przepływ energii.

🔥 Chcesz doświadczyć energetycznego orgazmu całego ciała? 🔥
 

Przygotowałem dla Ciebie medytację prowadzoną (<- kliknij, by posłuchać medytacji), dzięki której osiągniesz taki orgazm.