Odkryj cel swojej Duszy w 3 prostych krokach!

cel duszy

Czujesz się zagubiony? Masz wrażenie, że praca, którą wykonujesz nie jest dla ciebie odpowiednia? Chciałbyś coś zmienić w swoim życiu, jednak nie wiesz jak to uczynić? Odkryj cel swój duszy, byś już nigdy nie miał wątpliwości, co powinieneś w życiu robić, by czuć się spełnionym.

Kim chcesz zostać?

 

Dzieci często wiedzą, kim pragną zostać w przyszłości. Czują co je wzywa, co jest dla nich atrakcyjne, jaki zawód jest dla nich właściwy. Z czasem jako dorośli zapominamy o tym, by zwracać uwagę na nasze odczucia. Zaczynamy kierować się umysłem analitycznym, tym co wydaje się być dla nas bardziej opłacalne finansowo. Niekiedy to rodzice mają ostateczny głos podczas wybierania naszej drogi zawodowej. Czasami też z własnej woli ulegamy pokusie dążenia do bogactwa, władzy, czy sławy, stawiając je na piedestale, ponad innymi wartościami. Cele mogą zostać zrealizowane, jednak jeśli kierujemy się tym, czego pragnie nasze ego, zawsze pozostanie pewnego rodzaju niedosyt. Pustka. Gonienie króliczka wymaga stawiania kolejnych celów. Szczęście jest gdzieś tam daleko i należy do niego dążyć. Jednak, czy to aby na pewno szczęście jest poza nami? Kiedy zaczniesz podążać ścieżką swojej duszy, zrozumiesz, że prawda jest inna.

Zachcianki osobowości (ego) kontra cel duszy.

 

Ego nie zna umiaru, chce więcej pieniędzy, więcej kobiet, więcej rzeczy, więcej uwagi – cel duszy napełnia twoje serce wdzięcznością, spokojem, skromnością, spełnieniem.

Ego chce dostawać i brać – cel duszy chce obdarowywać, ofiarowywać.

Spełnianie potrzeb ego prowadzi do zmęczenia, niezadowolenia, frustracji, stresu – cel duszy sprawia że masz więcej energii, czujesz, że życie sprawia ci więcej radości niż wcześniej.

Ego dąży do osobistych osiągnięć, władzy, poważania i poklasku – cel duszy to działanie z korzyścią dla innych.

Ego jest wybredne, decyduje, co będzie robić, a czego nie – przy celu duszy nie ma znaczenia, co konkretnie wykonujesz, sprawia ci to przyjemność, przynosi korzyści.

Ego napędza cię nawet wtedy, gdy czegoś nie potrzebujesz – cel duszy cię prowadzi, dokładnie na tyle czasu ile potrzeba, tam gdzie trzeba.

Ego ma swoje źródło w myślach – cel duszy w sercu.

Ego pielęgnuje Twoją niepewność – cel duszy leczy cięę z lęku i niepewności.

Może cię również zainteresować artykuł: Zabieg Access Bars – uwolnij ograniczające myśli i emocje, i otwórz się na obfitość

Ćwiczenie
 

1.Weź kartkę i długopis. Spośród podanych ról, wybierz 3, które są z tobą najbardziej spójne i zapisz je na kartce. Nie zastanawiaj się nad swoją odpowiedzią zbyt długo. Dokonaj wyboru intuicyjnie. Dopuść do głosu prawą półkulę. Jeżeli przychodzi ci do głowy rola, która nie została podana poniżej, dopisz ją jako swój wybór. Pamiętaj, wybór ma być intuicyjny, może nie mieć nic wspólnego z aktualnym zawodem, czy też życiową rolą.

UCZEŃ – KAPŁANKA – NAUCZYCIEL – AKTOR – ARTYSTA – ASTRONAUTA  – PIOSENKARZ – KOMIK – LIDER  – UZDROWICIEL – INŻYNIER – MATKA – TANCERZ – BUDOWNICZY – WOJOWNIK – ŻONA – PODRÓŻNIK – PIELĘGNIARZ – SPORTOWIEC – MUZYK – PASTOR – MEDIATOR – DZIECKO – BADACZ – JASNOWIDZ – SOCJOLOG – PIONIER – TRENER – PRODUCENT – TRENER – PISARZ – BOGINI – ZWYCIĘZCA – PIELĘGNIARZ – TWÓRCA – PASTOR – POSZUKIWACZ  PRZYGÓD – ANIMATOR WYCIECZKI – POETA – KIEROWCA

2. W kolejnym kroku, do każdej z 3 ról dopisz czasowniki, które według ciebie najlepiej je charakteryzują. Czasowników może być tyle ile przyjdzie ci do głowy.

Np.:

POSZUKIWACZ: DOŚWIADCZA, OBSERWUJE, ODKRYWA, POZNAJE, PODWAŻA, SPRAWDZA, ANALIZUJE.

LIDER: WYZNACZA NOWĄ DROGĘ, ŁAMIE SCHEMATY, DAJE PRZYKŁAD,  WSPIERA.

JASNOWIDZ: WIDZI WIĘCEJ, POMAGA ZNALEŹĆ ODPOWIEDZI.

Czasowniki, które wypisałeś są bardzo istotnym elementem twojego życia. Jeżeli znajdziesz miejsce w swoim grafiku na wykonywanie czynności zapisanych na twojej kartce, twoja dusza „przyklaśnie z radości”. Wszystko to, co napisałeś pobudza ją jednocześnie dodając ci życiowej energii.

3. Ostatnią częścią ćwiczenia jest dokończenie zdania własnymi słowami. Nie zastanawiaj się nad tym, co powinieneś napisać. Odpowiedź również w tym przypadku przyjdzie do ciebie intuicyjnie.

CELEM MOJEJ DUSZY JEST…

np: pomoc w odnajdywaniu życiowej drogi innych osób.

Jaki jest cel twojej duszy? Napisz w komentarzu.