QUIZ: Która ścieżka Tantry jest dla Ciebie najlepsza?

tantra

„Istnieje różnica jak dzień do nocy między trzema rodzajami Tantry. Różnią się one całkowicie jakością, ilością, kierunkiem, praktykami, metodami, aspektami i zastosowaniem”. – Yogi Bhajan

Rozwiąż ten tantryczny quiz, aby określić, który rodzaj Tantry jest dla Ciebie najlepszy. Dla każdego pytania zapisz cyfrę, która najlepiej odpowiada na pytanie (możesz zaznaczyć kilka). Na koniec policz, której cyfry odpowiedzi zaznaczałaś najczęściej i przeczytaj, jaki kolor Tantry jest dla Ciebie.

Więcej o tym, czym jest Tantra, przeczytasz w artykule: Czym jest Tantra, jej rodzaje i jak ją praktykować

Jaki jest cel twojej tantrycznej praktyki?
 1. Duchowe oczyszczenie i wzrost swojej istoty.
 2. Doświadczenie zmysłowości swojego ducha.
 3. Podniesienie energii seksualnej (życiowej) i wzrost kreatywności.
 4. Uzyskanie mentalnej kontroli nad sobą i innymi ludźmi.

Swoje centralne praktyki koncentrujesz na:
 1. Oddechu.
 2. Subtelnym, energetycznym dotyku.
 3. Poszerzaniu doświadczeń energetycznych i fizycznych.
 4. Całkowitym unicestwieniu ego.

Jeśli chodzi o tradycję, to:
 1. Szanuję tradycyjną drogę przekazu.
 2. Wybieram i wykorzystuję to, co na mnie najlepiej działa.
 3. Kieruję się niekonwencjonalną kreatywnością i intuicją.
 4. Absolutnie sprzeciwiam się wszystkim normom społecznym.

Jeśli chodzi o ilość, zawsze mówisz:
 1. „Nie marnuj, nie chciej”.
 2. „Wszystko z umiarem”.
 3. „Czym więcej, tym lepiej”.
 4. „Żyj na krawędzi albo zgiń”.

Jeśli chodzi o seks:
 1. Sublimuję swoją zmysłowość do wyższego celu duchowego.
 2. Bawię się w sferze subtelnej i zmysłowej.
 3. Poproszę. Lubię doświadczać.
 4. Seks jest tylko stanem, podczas gdy śmierć jest absolutna.

W jakiej grupie wolisz praktykować Tantrę:
 1. W obecności mojego guru i innych uczniów.
 2. Z moją duchową wspólnotą.
 3. Sama z moim(i) kochankiem(ami).
 4. Z Duchami i Śmiercią.

Teraz zsumuj wszystkie swoje odpowiedzi i zobacz, która ścieżka jest najbardziej zgodna z Tobą.

1. Biała Tantra

Biała Tantra skupia się na subtelnych i wewnętrznych praktykach i filozofii. Dotyk fizyczny i praktyki seksualne nie są konieczne, aby podążać tą ścieżką. Na przykład tybetańscy tantryczni mnisi buddyjscy mogą angażować się w głębokie rytuały miłosne z bóstwami poprzez medytację i wizualizację. Wadżrajana Tantra obejmuje wiele potężnych ćwiczeń koncentracji, które sprowadzają uniwersalną świadomość z czakry korony do serca, bez aktywowania niższych czakr. Joga Kundalini Yogi Bhajana oferuje również ćwiczenia partnerskie, które obejmują patrzenie w oczy oraz ćwiczenia oddechowe i dźwiękowe, które krążą i budują zmysłową energię bez kontaktu seksualnego. Podobne praktyki są powszechnie określane jako Praktyka Solo, Praworęczna Tantra lub ścieżka Dakhsini Margi lub Bramachari.

2. Różowa Tantra

Różowa Tantra obejmuje zarówno duchowe, jak i seksualne aspekty praktyki. To jest ścieżka, na której serce się otwiera, a seks jest praktykowany z honorem i szacunkiem. To połączenie wcielonych dusz, zarówno dla przyjemności, jak i dla oświecenia. Ta ścieżka może również obejmować transcendentalne uprawianie miłości, taoistyczne sztuki uzdrawiania seksualnego oraz zmysłowe ćwiczenia w nowoczesnych tantrycznych pudżach (rytuałach miłości). Ta ścieżka jest czasami nazywana fioletową, środkową Tantrą lub pełną ścieżką.

Chciałabyś doświadczyć praktycznej Tantry? Sprawdź Inicjację w Tantrę, która wykorzystuje praktyki zarówno różowej, jak i czerwonej Tantry, z elementami Tantry białej.

3. Czerwona Tantra

Czerwona Tantra składa się z wielu namiętnych praktyk seksualnych. Tradycyjnie kolor czerwony kojarzy się z kobiecością, potencją, pasją i seksem. Ta ścieżka może być wyzwalająca dla osób represjonowanych seksualnie, a także może interesować osoby z obsesją seksualną. Ogniste praktyki Kundalini Czerwonej Tantry wykorzystują smak i dotyk, aby doświadczyć pierwotnego impulsu seksualnego, który może wywołać intensywne oczyszczenie i przebudzenie. Praktykujący Czerwoną Tantrę widzą świętość w profanum, dlatego nie tylko kierują energię Kundalini do korony, ale sprowadzają też energię duchową do czakry korzenia, seksu i mocy. Czerwona Tantra znana jest również jako Vama Marga, Ścieżka Prawej Ręki, a czasem negatywnie nazywana Kalifornijską Tantrą lub Kultem Ekstazy.

Chciałabyś doświadczyć praktycznej Tantry? Sprawdź Inicjację w Tantrę, która wykorzystuje praktyki zarówno różowej, jak i czerwonej Tantry, z elementami Tantry białej.

4. Czarna Tantra

Czarna Tantra jest mniej popularną gałęzią Tantry. Po latach zaawansowanej praktyki tantrycznej wielu joginów zaczyna doświadczać siddhi, czyli nadprzyrodzonych mocy. Zdolności te mogą być wykorzystywane do osobistych korzyści lub do służby. Jest to rdzenna praktyka szamańska, podobnie jak czarna magia, która przekształca energię fizyczną za zgodą lub bez zgody wszystkich zaangażowanych stron. W dzisiejszych Indiach ludzie szukają tantryków do wynajęcia, jak czarodziei lub szamanów. Płacą im za rzucanie zaklęć, kończenie bitew, a nawet spalenie czyjejś farmy. Wiele osób, które zaczynają bawić się tymi supermocami, często gubi się na swojej drodze. Zamiast podążać w kierunku oświecenia, Czarna Tantra może prowadzić w stronę duchowego upadku. Aghori jest przykładem niezwykle tajemniczej hinduskiej sekty praktykującą Czarną Tantrę. Aghori to sanskryckie słowo, które oznacza nie-przerażające. Praktykujący znani są z tego, że pokrywają się popiołem z cmentarzy i używają ludzkich kości w swoich rytuałach.