3 tantryczne techniki pogłębiające intymność i miłość

tantryczne techniki

Każdy z nas ma dni, kiedy wracamy do domu zmęczeni i rozdrażnieni, i przenosimy te rozdrażnienie na partnera. Innym razem nie mamy dla siebie czasu, zaniedbując swoją relację. Brak uwagi, narastające żale i niezaspokojone potrzeby doprowadzają do konfliktów. Zamiast czekać na ich eskalacje, pary mogą postanowić proaktywnie wspierać swoją intymność, łącząc się raz- dwa razy dziennie w 10-minutowych tantrycznych pozycjach, których praktyka pozwoli zachować, a nawet pogłębić więź i miłość. Oto trzy takie techniki.

  1. Medytacja pielęgnacyjna

Pozycją dla tej praktyki jest dobra, starodawna pozycja na łyżeczkę (ezoteryczna teoria przepływu energii mówi, że oboje powinniście leżeć na lewej stronie). Zdecyduj, kto z was bardziej potrzebuje opieki. Powiedzmy, że to kobieta. Partner z tyłu, będący dawcą (chociaż oboje zrównoważycie swoją energię poprzez ćwiczenie), powinien całym tułowiem przytulić swoją partnerkę, wyrównując swoje czakry z jej: centrum serca do centrum serca, centrum brzucha do centrum brzucha i tak dalej. Obaj partnerzy powinni używać poduszek do podparcia głowy, szyi i ramion wystarczająco wysoko, aby mężczyzna mógł wsunąć lewą rękę pod szyję kobiety i lekko położyć rękę na jej czakrze trzeciego oka na czole lub czakrze korony na szczycie jej głowy. Prawa ręka mężczyzny powinna obejmować kobietę, z dłonią położoną na jej sercu; panterka powinna położyć rękę na jego.

Po kilku chwilach przejdź do „harmonizującego oddechu”. Zwróć uwagę na oddech partnerki i zacznij się z nim synchronizować: wspólny wdech, wspólna pauza, wspólny wydech i znowu pauza. Podczas wdechu kobieta skupia się na przyjmowaniu energii przez plecy do wszystkich jej czakr; podczas wydechu mężczyzna koncentruje się na wysyłaniu energii z przodu ciała do ciała partnerki.

Kiedy będziesz gotowy, możesz użyć tej techniki do ładowania każdej czakry indywidualnie. Zacznij od czakry serca i skup się na niej przez trzy pełne cykle oddechowe. Następnie przenieś swoją świadomość do czakry trzeciego oka na trzy oddechy; następnie na czakre „korzenia” u podstawy kręgosłupa. Następnie przenieś swoją uwagę do drugiej czakry, następnie do czakry pępka, gardła i korony (pomiń serce i czoło, ponieważ już je naładowałeś).

  1. Ręka na sercu

Usiądź wygodnie ze skrzyżowanymi nogami, twarzą do partnera. Każde z was kładzie prawą rękę na czakrze serca partnera, a lewą rękę na prawej ręce partnera. Dostrój się do swojego serca: najpierw do fizycznego, a następnie do emocji i energii czakry serca. Czy czujesz bicie swojego serca? Jak czuje się twoja czakra serca? Ekspansywna i otwarta? Zwężona? Trzepotliwa? Wibruje? Spokojna? Spróbuj zamknąć oczy i skoncentruj się na połączeniu między twoim sercem a ręką partnera lub możecie patrzeć sobie w oczy i zaangażować się w harmonizujący oddech.

  1. Yab-Yum

Mężczyzna siedzi ze skrzyżowanymi nogami, a kobieta siedzi na jego udach, krzyżując kostki za plecami. Ponieważ ta wyprostowana pozycja siedząca wzmacnia świadomość, wyrównuje czakry partnerów i pozwala im oddychać swoim oddechem (zbliżcie do siebie usta i oddychajcie naprzemiennie) i dotykać razem czakr trzeciego oka lub patrzeć sobie nawzajem w oczy. Yab-yum jest klasyczną pozycją seksu tantrycznego. Jest też pozycją wyjściową do Rytuału Masażu Kaszmirskiego (kończący się medytacją pielęgnacyjną), który łączy serce, ciało i ducha oraz inicjuje i oczyszcza czakry oraz uzdrawia urazy seksualne i deficyty potrzeby fizycznej bliskości. Więcej o masażu kaszmirskim przeczytasz tutaj: Rytuał Masażu Kaszmirskiego