Medytacja pieszczot dla par – dotyk bezwarunkowej miłości

medytacja pieszczot

Shiva symbolizuje miłość. Dopiero kiedy czujemy miłość, stajemy się naprawdę zrelaksowani. Głęboki relaks zmienia twoje życie w pełne miłości. Miłość jest pozbawiona celu i obiektywności. Człowiek, który czuje się przeciążony, nie jest kimś, kto potrafi kochać. Taki człowiek ma cel, dla którego ma żyć. Miłość nie jest celem. Jest czymś, czym ma być, a nie czymś, co można uzyskać. Kto kieruje się jedynie racjonalnością, nigdy nie odnajdzie miłości.

Natura miłości jest bardzo blisko medytacji. Tak jak w medytacji liczy się teraźniejszość, czyli chwila obecna, tak też i w miłości. Miłość nie troszczy się o przyszłość ani o to, jak duża lub mała jest, i jak ma się do innych rzeczy i ludzi. Istnieje sama w sobie, całkowicie czysta i cicha, niczym niezachwiana uważna świadomość w medytacji.

Shiva mówi: „Podczas pieszczot, Słodka Księżniczka wchodzi w pieszczotę jako życie wieczne”. Te słowa mają kilka znaczeń. Kiedy bez żadnego celu, bez oczekiwania czegokolwiek w zamian ofiarowujesz miłość, przeszłość ustaje, a przyszłość jeszcze nie ma znaczenia. Pozostaje tylko „teraz”. Ktoś pełen miłości nie widzi nic poza „teraz”, co sprawia, że innym wydaje się dziwny, ale w rzeczywistości nie jest dziwny, jest pijany nektarem miłości i nie troszczy się o niejasne obietnice, które niesie przyszłość. „Teraz” to wgląd w życie wieczne, bez żalu z powodu przeszłości ani obaw o przyszłość.

Jak praktykować medytację pieszczot

  • Metoda ta wykorzystuje zmysł dotyku i towarzyszącą mu przyjemność do wejścia w stan błogości. Podczas wykonywania tej medytacji ważne jest, aby używać tylko jednej ręki. Używanie obu spowoduje przeciążenie sensoryczne przyjmującego.
  • Stwórz przestrzeń do medytacji – wasze święte miejsce. Musi to być miejsce, w którym przez około godzinę nikt nie będzie wam przeszkadzać. Połóż miękki materac na podłodze, zapal kadzidełka i świece. Niech przestrzeń będzie skąpana w miękkim świetle. Przygotowana przestrzeń powinna być ciepła i przytulna, bo oboje będziecie w niej nadzy.
  • Zdecydujcie, kto z was będzie przyjmował dotyk, a kto będzie nim obdarowywał.
  • Przyjmujący niech położy się brzuchem na materacu.
  • Obdarowujący przyklęka lub siada z boku ciała i łączy się ze swoim ciałem – zamknij oczy i złożone ręce w geście „namaste” przyłóż do swojej czakry serca, by się z nią połączyć. Zachowuj to połączenie przez całą medytację – to z tego miejsca powinien pochodzić dotyk. Możesz też przyłożyć dłonie do czakry trzeciego oka, by i z nią się połączyć.
  • Delikatnie połóż swoje dłonie na ciele partnera, by się z nim połączyć. Jedną na wysokości czakry serca, a drugą na kości krzyżowej. Zsynchronizuj oddech z przyjmującym.
  • Zacznij pieścić ciało partnera opuszkami palców. Powoli gładź skórę pokrywając dotykiem całe ciało. Nie przechodź zbyt gwałtownie z jednej części ciała do drugiej. Niech przesłanie będzie wzniosłe i delikatne jak wiatr. Zachowuj stałe tempo i nacisk. Dotykaj nieprzerwanymi pociągnięciami dłoni, obejmując całe ciało w pieszczotach. Niech twoje intencje będą czyste – nie dąż do żadnego określonego celu, do wywołania przyjemności ani czerpania jej dla siebie. To medytacja czystej obecności, czystego dawania, bycia w „tu i teraz”.
  • Gdy całe plecy zostaną wypieszczone, poproś przyjmującego, by położył się na plecach, byś mógł powtórzyć cały proces z przodu ciała. Na koniec usiądźcie w pozycji Yab-Yum (więcej o tej pozycji przeczytasz tutaj) i zsynchronizujcie wasze oddechy. Możecie albo się do siebie przytulić, albo zetknąć się czołami, by połączyć się ze zwoimi czakrami trzeciego oka. Na każdą pozycję poświęćcie 20 minut.
  • Zamieńcie się rolami.
 

Medytacja pieszczot nie jest masażem. Uzdrawia przez miłość. Leczy poprzez wibracje. Medytacja może być wystarczająca sama w sobie, ale może też być wspaniałym rytuałem przed miłosnym aktem. 

Zapraszam na Masaż Taoistyczny, w trakcie którego doświadczysz Medytacji Perły (łechtaczki) / Pierścienia Serca (żołędzi). Intencją medytacji nie jest stymulowanie, tylko uwolnienie energii, tak żeby mogła swobodnie płynąć przez nowo otwarte kanały w ciele. Medytacja jest również nauką pozwalania sobie na seksualną przyjemność przychodzącą naturalnie z wnętrza ciała energetycznego, a nie czerpania jej poprzez silną stymulację fizyczną.