Jak obudzić energię Kundalini w 3 prostych krokach?

kundalini

Poznaj skuteczną technikę przebudzenia Kundalini opartą na tradycji Krija Jogi. Ta technika nie tylko obudzi energię Kundalini, przyspieszając twój rozwój duchowy, ale także może poprawić twoje zdrowie, uwolnić od stresu, braku energii i stanów depresyjnych.

Przedstawiona technika budzenia Kundalini jest prawdopodobnie jedną z najłatwiejszych, by wejść w błogi stan medytacji. Można by ją również nazwać „techniką oczyszczania”, ponieważ oczyści kanały energetyczne twojego ciała, pozwalając na przepływ większej ilości energii lub Shakti.

Technika składa się z trzech kroków:

Krok I: Skup się na oddechu

Pierwsza część techniki polega na skoncentrowaniu oddechu. Wdychaj powietrze z kierowaną uwagą od podstawy kręgosłupa w górę aż do czubka głowy i ponad głowę.

Nie musisz niczego sobie wyobrażać. Tu nie chodzi o wyobraźnię, ale o skupienie. Skoncentruj się na oddechu i przesuwaj swoją uwagę wzdłuż kręgosłupa aż nad głowę.

Bądź przy tym zrelaksowany. Niczego nie wymuszaj. Po prostu delikatnie sugerujesz energii, by się poruszała w tym kierunku, ale pozwól jej poruszać się samodzielnie, bez użycia siły.

Skupienie na oddechu tam, gdzie fizycznie nie dociera, może wydawać się dość dziwne, ale jest to bardzo skuteczne. Oddech to energia, „prana” – skupiając oddech na określonym obszarze, energia przemieszcza się do tego miejsca.

Po kilku minutach takiego oddychania zaczniesz odczuwać wzrost energii. Doznania będą początkowo subtelne, ale z czasem mogą stać się bardzo błogie – mogą być odczuwane prawie jak orgazm, przypływ szczęścia w górę kręgosłupa.

Krok II: Pokieruj oddech w dół z przodu ciała

Drugi krok polega na pokierowaniu oddechu w dół podczas wydechu.

Podczas wydechu przenieś oddech z czubka głowy do trzeciego oka (znajdującego się między brwiami), następnie do gardła, a następnie do czakry serca, znajdującej się w centrum klatki piersiowej.

Zatrzymaj oddech na środku klatki piersiowej. I znowu, wdychaj od podstawy kręgosłupa, powtarzając powyższy proces.

Krok III: Obudź energię

Trzecim krokiem jest pełne przebudzenie energii. Tradycyjnie ten krok należy do nauczyciela, który wykonałby śaktipat (akt przekazu łaski), aby rzeczywiście obudzić twoją Kundalini przez dotyk, śpiewanie lub po prostu przez skupienie swojej energii na tobie.

Istnieje jednak prosta metoda, by samemu obudzić tę energię. Polega na cichym powtarzaniu imienia oświeconego nauczyciela, Guru lub Świętego, z którym czujesz się związany, niezależnie od tego, czy go spotkałeś, czy nie.

Jeśli należysz do określonej religii, możesz powtarzać imię świętego tej religii. W przeciwnym razie wybierz oświeconego nauczyciela, którego podziwiasz.

Możesz powtarzać imię podczas wdechu i podczas wydechu. Powodem tego jest to, że przyjmujesz śakti (energię) tego, na czym się skupiasz.

Więc po prostu powtarzając imię oświeconego Guru lub Świętego, przyjmujesz jego energię, jego stan błogości. Ta technika ma tysiące lat i jest nadal stosowana, ponieważ jest tak skuteczna.

Jeśli ten krok sprawia, że ​​czujesz się niekomfortowo, możesz zamiast tego powtarzać „pokój”, „miłość” lub „Bóg”.

Oczywiście budzisz w ten sposób swoją wewnętrzną energię, a nie to co jest na zewnątrz, ale oświeceni nauczyciele są zewnętrzną manifestacją tego, co jest w tobie. Święty lub Guru obudził to, co ty też chcesz obudzić.

Więc skupiając się na ich imieniu, budzisz w sobie tę energię. Nie ma to nic wspólnego z nimi jako osobowością lub ciałem, ale z energią, która naturalnie z nich promieniuje.

Masaż tantryczny i Kundalini

Masaże tantryczne potrafią skutecznie, bezpiecznie i stopniowo rozbudzić energię kundalini w ciele. Specjalne techniki masażu, techniki oddechowe, wizualizacje i medytacje pomagają aktywować Kundalini w bezstresowy, przyjemny i naturalny sposób. Masaż oczyszcza również ciało z różnych złogów i blokad energetycznych, które nie pozwalają wzrastać energii Kundalini. Dopóki ciało – jako nośnik informacji z naszej przeszłości – będzie pełne starych i niechcianych wspomnień, będziemy więźniami własnej historii. Nie można w życiu zrobić kroku na przód, jeśli nie ma się w sobie przestrzeni na nowe doznania i doświadczenia, bo stare rzeczy wypełniają nasze ciała tak samo jak szklankę woda. Najpierw musimy wylać starą wodę, aby napełnić szklankę nowym świeżym, soczystym eliksirem obfitości, przyjemności i możliwości.

Więcej o masażach tantrycznych przeczytasz w artykule: Czym jest Masaż Tantryczny? Poznaj moc dotyku uzdrawiającego seksualność

Wszystko jest energią

Dodatkowym efektem oczyszczenia organizmu jest naturalne oczyszczenie naszego otoczenia. Oczyszczamy energię w sobie i w ten sposób zmieniamy nasze zewnętrzne okoliczności. Spotykamy się z innymi ludźmi, nagle dostajemy awans w pracy, albo spotykamy idealnego partnera – w naszym życiu zaczynają wydarzać się wspaniałe rzeczy, bo nasze ciało jest energią, a usuwanie starych blokad energetycznych zmienia naszą energię na czystszą i lżejszą, i w ten sposób przyciągamy ludzi i sytuacje o podobnej jakości energii. Bo wszystko jest energią!

🔥 Chcesz doświadczyć energetycznego orgazmu całego ciała? 🔥
 

Przygotowałem dla Ciebie medytację prowadzoną (<- kliknij, by posłuchać medytacji), dzięki której osiągniesz taki orgazm.