Czym jest orgazm energetyczny całego ciała i jak go osiągnąć?

orgazm energetyczny

Orgazm energetyczny całego ciała – nazywany także orgazmem duchowym – wydaje się być Świętym Graalem, czymś zarezerwowanym dla duchowej elity. Prawda jest taka, że każdy ma zdolność do przeżycia orgazmu energetycznego całego ciała.

Jeśli chciałabyś sama tego doświadczyć, musisz zdać sobie sprawę, że jesteś energetyczną istotą żyjącą w fizycznym ciele. Niezależnie od tego, czy jesteś tego świadoma, czy nie, energia nieustannie przepływa przez ciebie, poprzez wysoce wyrafinowaną sieć kanałów energetycznych.

Tantra wierzy, że wszystko ma swoją energię. Kiedy mówisz o czyichś „wibracjach”, właśnie do tego się odnosisz. W szczególności nasza energia seksualna jest uznawana za dynamiczną i potężną siłę życiową o ogromnym potencjale. Naszą energię seksualną można wykorzystać do kształtowania naszego świata i samorealizacji, ale należy ją ujarzmić i ukierunkować. Tak jak wiemy, że jeśli nie będziemy kontrolować naszych umysłów, nasze umysły będą kontrolować nas, tak też energia seksualna musi być odpowiednio ukierunkowana.

Kiedy energia seksualna gromadzi się wyłącznie w okolicy genitaliów, ogranicza się do wytwarzania bardzo powierzchownej przyjemności, która jest na zewnątrz wybuchowa i trwa bardzo krótko. Cykl reakcji seksualnych składa się zazwyczaj z czterech faz: podniecenia, plateau sięgającego krawędzi orgazmu, samego orgazmu i odprężenia, podczas którego organizm powoli powraca do normalnego poziomu funkcjonowania.

Możemy wzmocnić moc energii seksualnej, sięgając po ten cykl i czerpiąc energię do wewnątrz. W ten sposób może przekształcić się w duchową ekstazę, która rozchodzi się po całej istocie – umyśle, ciele i duszy – w formie duchowego orgazmu. Ma się wtedy wrażenie, jakby całe ciało było gigantycznym naczyniem z miodem błogości.

Jak rozpoznać orgazm całego ciała? W przeciwieństwie do „normalnego” orgazmu, który koncentruje się w okolicy narządów płciowych, orgazmu całego ciała można doświadczyć w wielu różnych częściach ciała. Co więcej, duchowy orgazm nie ma żadnych ograniczeń ani końca i ma zdolność generowania fal ciągłej błogiej przyjemności. Może mieć również bardzo uzdrawiający charakter, eliminując blokady, uwalniając traumę, przywracając zdrowie i równoważąc emocje.

Jak osiągnąć orgazm energetyczny?

 

Podstawową ideą orgazmu energetycznego jest to, że wszyscy mamy w sobie potężny strumień Erosa, tę seksualną, twórczą energię siły życiowej, która przez cały czas płynie i ożywia naszą istotę. Ten przepływ jest dla nas dosłownie dostępny w sposób ciągły, ale niestety obecnie nie jest społecznie akceptowalne wpadanie w orgazmiczne omdlenie w miejscach publicznych o każdej porze dnia i nocy, więc generalnie trzymamy nasze systemy energetyczne w pewnym sensie mocno i utrzymujemy umysły mocno w stanie skupienia, kontroli.

Orgazm energetyczny można również nazwać „orgazmem umysłu”, ponieważ wystarczy „puścić” swój umysł w określony sposób, aby umożliwić przepływ mocy tego orgazmu. Można powiedzieć, że większość ludzi „pozwoli sobie” na dostęp do niej jedynie podczas stymulacji narządów płciowych, ale kiedy już wiesz, że możliwe jest połączenie się z tą energią bez bezpośredniego kontaktu fizycznego, staje się ona dla ciebie znacznie bardziej dostępna.

Możesz nauczyć się dostrajać do tego twórczego, pulsującego przepływu erotycznego w tobie, nawet bez potrzeby rzeczywistej stymulacji. To, czego naprawdę potrzebujesz, to trzy główne klucze do poruszania energii, którymi są oddech, dźwięk i ruch. Używając tych trzech elementów, możesz ćwiczyć „rozprowadzanie” swojej energii seksualnej po całym ciele, niezależnie od tego, czy uczestniczysz w zmysłowej zabawie z kochankiem, czy jesteś sama, i możesz ją wzmacniać, aż przerodzi się w orgazm energetyczny.

Niektórym osobom może być łatwiej połączyć się z tym swobodnym przepływem energii erotycznej, jeśli jesteś z partnerem, ale możesz też błogo zanurzyć się we własnej praktyce przyjemności, z dotykiem genitaliów lub bez.

  1. Przygotuj miejsce. Przygotuj się tworząc przestrzeń, w której chciałabyś doświadczyć przyjemności innego rodzaju. Możesz leżeć na plecach z ugiętymi kolanami i stopami płasko opartymi na łóżku. Jeśli ćwiczysz solo, możesz także spróbować tej praktyki w pozycji siedzącej, dzięki czemu Twoje ciało będzie miało większą swobodę ruchu i wirowania.
  2. Wejdź do środka. Skieruj swoją uwagę do wewnątrz, zamykając oczy, aby zasygnalizować umysłowi, że nadszedł czas na relaks i odpuszczenie.
  3. Otwórz oddech. Na początek weź kilka długich i głębokich oddechów, rozluźniając całe ciało. Pozwól, aby oddech rozpuścił wszelkie napięcie, które znajduje się w tobie. Następnie przejdź do oddychania okrężnego, bez przerw pomiędzy wydechami i wdechami. 
  4. Połącz się ze swoją zmysłowością. Skoncentruj swoją uwagę na poziomie genitaliów, połącz się z jakością przyjemności i erotyzmu, która jest w Tobie. Fantazjowanie i pieszczoty innych części ciała mogą pomóc w przebudzeniu energii seksualnej.
  5. Uwolnij kręgosłup. Po wdechu i wydechu pozwól swojemu kręgosłupowi falować, delikatnie naciskając stopy lub kołysząc się do przodu i do tyłu na poduszce, tworząc w ciele ruch przypominający falę, który w naturalny sposób pozwala przyjemności, oddechowi i energii rozprzestrzeniać się na zewnątrz i do góry z genitaliów po całym ciele. 
  6. Ściśnij i pociągnij do góry. Zwiększając prędkość i intensywność tak bardzo, jak chcesz. Możesz spróbować na wdechu ściskać mięśnie dna miednicy, wizualizując jednocześnie przepływ energii seksualnej przez kręgosłup. 
  7. Wydawaj dźwięki! Pamiętaj, że dążysz do prawdziwego orgazmu, więc pozwól sobie na wydawanie dźwięków przyjemności, stań się dzika i ekspansywna z tym oddechem i pozwól swojemu ciału na swobodę poruszania się, wiercenia i falowania, jakkolwiek uznasz to za stosowne. Im więcej hałasu wydajesz, tym bardziej Twoje ciało otrzymuje sygnał, że zmierzasz w kierunku większych stanów błogości.
 

Ten rodzaj energetycznej świadomości i mistrzostwa nie pojawia się z dnia na dzień, więc nie stawiaj sobie żadnych oczekiwań i poświęć trochę czasu na zabawę i odkrywanie tego. Daj sobie co najmniej 10 do 20 minut na tę praktykę i po prostu zobacz, dokąd to Cię zaprowadzi.

🔥 Chcesz doświadczyć energetycznego orgazmu całego ciała? 🔥
 

Przygotowałem dla Ciebie medytację prowadzoną (<- kliknij, by posłuchać medytacji), dzięki której osiągniesz taki orgazm.