3 medytacje, które możesz wykonać pod prysznicem, aby przywrócić utracony spokój i energię

medytacja pod prysznicem

Nie ma praktycznie nic lepszego niż łagodny zapach żelu pod prysznicem i gorąca woda spływająca po ciele, która zmywa całe zmęczenie, zanim położymy się do łóżka z herbatą i książką. Mniej znanym faktem jest również to, że prysznic może zdziałać znacznie więcej niż tylko oczyszczenie ciała fizycznego. Dodając kilka elementów, prysznic może zamienić się w medytację oczyszczającą i ożywiającą duchową i życiową energię.

Wiele osób nie wie, że istnieje dobry powód, dla którego niektórzy z nas wpadają na najlepsze pomysły pod prysznicem. O tak! Jest na to odpowiedź. Kiedy woda dotyka czubka naszej głowy i spływa po plecach, aż do stóp, ma tendencję do otwierania portali energetycznych w naszym ciele, zwanych czakrami.

Medytacja to starożytny sposób na zapewnienie sobie spokoju. Wiemy, że medytacja nie jest dla każdego jak poranna kawa. Niektórzy z nas nie mają na nią czasu, podczas gdy inni jej po prostu nie rozumieją. Oto 3 proste medytacje, które możesz wykonać pod prysznicem, a które z pewnością przyniosą rezultaty, jeśli zostaną wykonane prawidłowo.

Pierwsza medytacja
 

„Oczyszczam się, aby czuć się lekko, spokojnie i swobodnie” – powtarzaj tę mantrę, nakładając żel i szorując całe ciało. Twój mózg jest najważniejszą częścią twojego ciała. Kontroluje wszystko. Prawdopodobnie jest to powód, dla którego jest umieszczony najwyżej. Używaj go w konstruktywny sposób. Kiedy powtarzasz mantrę, wyobraź sobie, że cała negatywna energia jest usuwana z twojego ciała.

Teraz zacznij wykonywać strzepujący ruch wokół ciała, aby usunąć ostatnią pozostałą energię. Na koniec ponownie stań pod bieżącą wodą i wyobraź sobie, że wokół ciebie tworzy się złoto biały pierścień światła. Weź trzy głębokie wdechy, zanim otworzysz oczy.

Druga medytacja
 

Ten rodzaj medytacji wymaga dużo spokoju. Twoja twarz powinna być skierowana w stronę prysznica, aby woda spływała od czubka głowy do stóp. To aktywuje czakrę korony, która również pomaga w wyzwoleniu kreatywności. Skoncentruj się na kroplach wody podążających wzdłuż twojego ciała.

Ucisz swój umysł i skup swoją uwagę wyłącznie na wodzie spływającej z szyi. Poczuj to. Obserwuj to. Absorbuj to. Głównym celem tej medytacji jest uspokojenie umysłu i odcięcie go od wszystkiego, co dzieje się wokół, skupiając się wyłącznie na sobie. Aby uzyskać lepsze wyniki, weź 5 powolnych, głębokich wdechów i wydechów.

Trzecia medytacja

Powtarzaj mantrę „Kocham cię – dziękuję”. Powtarzaj ją, myjąc ciało wodą i mydłem. Skoncentruj się również na miejscach na ciele, które wymagają dodatkowej opieki i uwagi. To jest medytacyjny sposób okazywania miłości sobie samemu. W naszym codziennym życiu często jesteśmy tak pochłonięci innymi, że zapominamy o okazywaniu sobie miłości, którą dajemy innym.

To tak, jakbyś zatrzymał część swojej pozytywności dla siebie. Kiedy zmywasz mydło z ciała, połóż dłoń na wysokości serca, weź 5 głębokich oddechów i spokojnie poczuj ciepłe promieniowanie emitowane z serca. Aby zakończyć medytację, po raz ostatni polej się wodą, mówiąc „kocham cię – dziękuję”.