Oto, co się dzieje, gdy masujesz w górę ten punkt na czole…

trzecie oko

Przepływa przez nas energia Yin i Yang. Przepływ tej energii jest niezbędny dla dobrego zdrowia, zarówno fizycznego, jak i energetycznego. Czasami emocjonalne lub fizyczne traumy blokują przepływ energii i aby przywrócić harmonię, musimy umiejętnie udrożnić zablokowane kanały.

Oto szczególnie interesujący sposób na przyniesienie korzyści twojemu ciału, który nie wymaga zbytniego wysiłku ani czasu. Punkt na czole, z którym będziesz pracować, nazywa się Punktem Trzeciego Oka. W tradycyjnej medycynie chińskiej punkt ten nazywa się GV 24, a GV oznacza Governor Vessel. Znajduje się między brwiami, nieco powyżej górnego grzbietu nosa.

Naciskanie tego punktu z ruchem ku górze czoła poprawia koncentrację, uwalnia napięcie, łagodzi bóle głowy, a także może przynieść korzyści twoim oczom, zwłaszcza jeśli spędzasz dużo czasu przed komputerem. Według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i lekarzy akupresury, masowanie tego punktu wzmacnia również intuicję. Masowanie tego punktu jest częścią wielu taoistycznych jak i tantrycznych masaży. Wielu masażystów i bodyworkerów pracuje z tym punktem, dla zwiększenia efektów swojej pracy i skuteczniejszego przywrócenia energetycznej harmonii w całym ciele.

Delikatnie naciskając, zaczynając od punktu GV 24 (trzecie oko), przeciągnij powoli palcem od tego miejsca około 7cm w górę czoła.

Wykonuj ten ruch przez 45 sekund – 1 minutę, a zauważysz korzyści.

Dowiedz się więcej o taoistycznym masażu, który wykorzystuje pracę z energią czakr, by przywrócić przepływ energii w ciele.

Naukowcy mówią: „Zabieg ten aktywuje jeden z ośrodków w mózgu, jądro migdałowate, które oddziałuje na układ limfatyczny człowieka, powodując likwidację napięcia nerwowego i pomagając w usuwaniu negatywnych produktów przemiany materii. Ponadto zabieg ten skutecznie przeciwdziała powstawaniu nowych zmarszczek, usprawnia przepływ krwi i limfy (zapobiega obrzękom), doskonale ujędrnia skórę, koryguje kąciki oczu i ust oraz aktywuje procesy regeneracji (np. po operacji)”.

Zapraszam na tantryczne sesje uzdrawiania oraz na masaże poszerzające energię seksualną