Uzdrawiający Masaż Analny. Korzyści z tantrycznego masażu rozety

masaż analny

Korzyści z terapeutycznego masażu analnego są nie tylko mało znane, ale również ukrywane, dyskryminowane i źle traktowane, choć przecież związane z ważną częścią organizmu, która tak życzliwie wspiera ciężar całego naszego ciała, gdy siedzimy, i tak skutecznie dzielnie i skutecznie pozbywa się jedzenia, które strawiliśmy.

Odbyt jest traktowany niesprawiedliwie: z kpiną, upokorzeniem i wstydem. Być może z tego powodu objawia się czasem, domagając się uwagi, w postaci hemoroidów, szczelin, ropni, a także zaparć i nietrzymania moczu. Te schorzenia wręcz zmuszają nas, by zwrócić na odbyt uwagę i objąć go należytą troską.

Masaż analny jest bardzo skuteczną formą leczenia we wszystkich wymienionych przypadkach, jak i w problemach powiązanych z wewnętrznym napięciem, oporem i odrzuceniem. Sam masaż anusa może być zarówno bardzo uzdrawiający, jak i przyjemny – w końcu to obszar ciała z dużą ilością zakończeń nerwowych. Masaż analny zamienia ból w przyjemność, upokorzenie w uznanie (nie tylko samego organu, ale części naszej psyche powiązanych z tym miejscem), wstyd w akceptację.

Jeśli korzyści z masażu analnego są tak duże, dlaczego jest tak rzadko praktykowany?

Uzdrawiający masaż analny jest mało znany w leczeniu schorzeń odbytu ze względu na to jak jest postrzegany w kulturze. Z jednej strony odbyt jest dyskryminowany, ponieważ to on jest odpowiedzialny za wydalanie resztek trawienia, a może za to, że jest z tyłu i poniżej? Z drugiej strony wiele osób wiąże odbyt z „brudną” i perwersyjną częścią praktyk seksualnych lub oznaką homoseksualizmu u mężczyzn. Z tych powodów każdy, kto chce czerpać korzyści i przyjemność z masażu analnego, będzie musiał zachować dyskrecję lub wyjaśniać swoje „dziwne” doświadczenie wystarczająco otwartym na to osobom.

Zdrowe nawyki

Oprócz masażu ważne są odpowiednie nawyki, aby cieszyć się dobrym zdrowiem odbytu:

Urozmaicone jedzenie bogate w błonnik, odpowiednia higiena (bardzo pomaga bidet), a przede wszystkim przyjazne i pełne miłości podejście do naszego odbytu. (Jack Morin, najbardziej uznany ekspert od seksu analnego, polecił zrobienie sobie krótkiego masażu pod prysznicem). Zadbaj o papier toaletowy lub umyj się w bidecie po wypróżnieniu (najlepiej ze stopami postawionymi na stołku), a przed snem wykonuj delikatny masaż zewnętrznej części odbytu, ćwicz mięśnie Kegla z oddychaniem i relaksacją itp. I oczywiście nawyki seksualne: nigdy nie praktykuj bolesnego seksu analnego.

Dostęp do naszej nieświadomości

Odbyt reprezentuje naszą nieświadomość: to, czego nie chcemy widzieć, to czego się wstydzimy, nasze upokorzenia, lęki związane z pierwszą czakrą. Być może jest to reakcja na dyskryminację społeczną – to, czego nie trawimy, przez to wychodzi; to, czego sami nie chcemy widzieć, jest w tym zawarte.

Odbyt jest miejscem jednej z naszych pierwszych bitew między autonomią, a życzeniami rodziców: treningiem czystości. Nauczono nas, abyśmy byli analnie wstrzymani. Większość z nas jest wychowywana, aby uważać nasze pupy za brudne i wstydliwe. W rzeczywistości odbyt, który w tantrze nazywamy w bardziej kochający i intymny sposób rozetą, ma wiele erotycznych zakończeń nerwowych, przez co ma ogromny potencjał erotyczny, który jest stłumiony u większości ludzi.

Mężczyźni często obawiają się, że jeśli zaczną odczuwać przyjemność analną, staną się homoseksualistami. To jednak nie ma nic z tym wspólnego. Przyjemność z pierwszej czakry lub z perineum (krocza) to inne odczucie seksualności, niż z narządów płciowych. Jest to ujemny biegun w przeciwieństwie do bieguna dodatniego w żołędziu lingama. Ale jeśli mężczyzna nauczy się doświadczać przyjemności z penetracji analnej, staje się bardziej wrażliwy na doświadczenie kobiecości. Czuje, jak bezbronna może być kobieta. Natomiast kobieta, która ofiarowuje masaż rozety, może uświadomić sobie swoją falliczną energię.

W połączeniu z oddychaniem i innymi technikami, terapeutyczny tantryczny masaż analny może być również stosowany w leczeniu zaburzeń psychicznych, innych chorób oraz zwiększaniu samoświadomości swojego ciała i umysłu, wynosząc wyparte i stłumione energie na światło kochającej, uważnej świadomości.

Jeśli chcesz uzdrowić swoją rozetę i przebudzić jej seksualny potencjał, to zapraszam na terapeutyczne masaże tantryczne.