Uwolnij energię Shakti i połącz się ze swoją żeńską energią

energia żeńska

Shiwa i Shakti to dwie odmiany życiodajnej energii – męska i żeńska. Występują w mitologii hinduistycznej, ale też w pradawnych naukach wedyjskich, jogicznych i tantrycznych. Energia Shakti to twórcza energia, dosłownie oznaczająca moc, siłę, potęgę. Dowiedz się, jak obudzić w sobie tę energię.

Shakti, małżonka boga Shiwy, żeńska energia, w tantrze i jodze kundalini, to uśpiona moc u podstawy kręgosłupa. Jest odpowiedzialna za całą zdolność do kreacji i artystycznego wyrazu. Symbol siły boskiej, nieskończonej, żeńskiej energii Absolutu, zdolnej do kreowania światłości i nowego życia. Przynosi harmonię i pokój do życia, oraz rozwija nowe ścieżki. Uwalnia dziką stronę kobiecą i pomaga odnaleźć cele swej duszy, wyrażać autentyczność w życiu i swobodną ekspresję siebie. Postrzegana jest również jako energia seksualna oraz wrota dostępu do absolutnej wiedzy. Shakti to energia płynąca zarówno w kobietach, jak i mężczyznach, niczym taoistyczne yin i yang, tak pierwiastek żeński Shakti i męski Shivy dostępne są w każdym z nas. Jej energia może być obudzona i podniesiona przez siedem centrów energetycznych (czakry). W ostatnim punkcie na wysokości wyciągniętych w górę dłoni i podniesionych nad głowę (czakra korony), energia Shakti łączy się z energią Shivy.

Oto kilka wskazówek jak obudzić i podnieść tą potężną, kobiecą energię.

Taniec Shakti – Shakti dance

 

Shakti dance – joga tańca, to połączenie jogi, tańca i tantry. Swoje korzenie ma w nauce jogi kundalini. Wprowadza harmonię, jednoczy umysł i ciało, pobudza intuicję i kreatywność, umożliwia twórczą i swobodną ekspresję ciała. To droga do obudzenia w sobie żeńskiej energii i pochwały bogini w sobie. Składa się z kilku etapów:

  1. Połączenie się ze swoim wewnętrznym nauczycielem poprzez mudry i śpiewanie mantr.
  2. Rytmiczna i medytacyjna rozgrzewka w postaci rozciągania. Otwiera kanały energetyczne w ciele i relaksuje.
  3. Energetyzujące ćwiczenia w pozycjach stojących i sekwencjach transowych. Dodaje witalności i umożliwia harmonijny przepływ energii.
  4. Swobodna ekspresja poprzez taniec, to tu czerpiemy radość z impulsów płynących z ciała i podążamy za swoim naturalnym rytmem i ruchem.
  5. Relaksacja umożliwiająca wyzbycie się napięć i integrację ciała, umysłu i ducha.
  6. Medytacja poprzez choreografię mantr, czyli połączenie muzyki, mantr i tańca w regularnych, geometrycznych formach.
  7. Medytacja w bezruchu, powrót do siebie i wewnętrznej ciszy.
  8. Zamknięcie praktyki, umożliwiające zbalansowanie energii wewnętrznego i zewnętrznego świata.
 

Taniec 5Rytmów

 

To forma dynamicznej medytacji w ruchu. Poprzez ruch uspokajamy umysł, odkrywamy swoją naturę, swoje pragnienia i granice, uczymy się wsłuchać w siebie i stać się częścią grupy. To droga do siebie i do społeczności, praktyka uwalniająca napięcia i pobudzająca przepływ energii. Każdy rytm to inna energia – Flowing energia Ziemi i stóp, Staccato twój aspekt męski, asertywność, sięganie po swoje marzenia, rytm serca łączący cię z seksualnością, Chaos naturalna część twojego życia, naucz się akceptować ją i poruszać w niej, Lyrical twoja naturalna radość, kreacja i zdolność do odpuszczania, Stilnness moment medytacji w bezruchu, wewnętrzna cisza i wolność. Praktyka tego tańca również umożliwia integrację męskiej i żeńskiej energii i przepływ energii Shakti. Możesz zapisać się na zajęcia na terenie całej Polski, a następnie ćwiczyć również samodzielnie w domu.

Twórz!

 

Shakti to energia twórcza. Zaproś ją do swojego życia! Znajdź swoje pasje, próbuj różnych form sztuki, eksploruj swoją kreatywność. Tańcz, maluj, pisz, śpiewaj, zajmij się rękodziełem, ale też gotuj, urządzaj przestrzeń wokół siebie, pracuj w ogrodzie, czy dbaj o siebie. Sięgnij po instrumenty i znajdź ten upragniony. Po prostu baw się i doświadczaj!

Przebywaj na łonie natury

 

Energia Shakti to również energia Matki Ziemi. Kiedy tylko możesz, przebywaj na łonie natury. Spaceruj po lesie, dotykaj bosymi stopami ziemi na łące, zanurz się w oceanie lub morzu i poczuj ogrom przestrzeni w górach. Świadomie i z uważnością przechadzaj się po zielonych zakątkach, kąp w naturalnych zbiornikach wodnych i siadaj w gotowości zachwycenia się pięknem natury.

Praktykuj Jogę Kundalini i Hatha Jogę

 

Zapisz się na zajęcia lub ucz się z kursu online. Odpowiednie sekwencje ruchowe i pozycje jogi Kundalini, w połączeniu z mantrami i mudrami, umożliwiają pobudzenie i wznoszenie się energii Shakti. To praktyka umożliwiająca połączenie się z boską energią.

Mantruj!

 

Zajmij wygodną pozycję, z wyprostowanym kręgosłupem. Pomyśl nad swoją intencją, ważne, aby była ona z perspektywy duchowej, z serca, a nie ego. Następnie przez 10 minut mantruj następujące słowa: Regularne śpiewanie tej mantry może przynieść spokój, siłę, mądrość i obfitość.

Sarva Mangala Mangalye Shive Sarvartha Sadhike

Saranye Trayambike Gauri Narayani Namostute

Najważniejsze, aby praktyka budzenia energia Shakti szła w parze z twoim rozwojem osobistym i duchowym. Odkrywaj siebie, swoją prawdę, autentyczność, cele i pragnienia. Rozwijaj swoją kreatywną stronę i skontaktuj się z mądrością, którą nosisz już w sobie.