Taniec czakr – zharmonizuj czakry poprzez ruch

taniec czakr

Ruch w praktyce duchowej jest wykorzystywany przez wiele kultur od tysięcy lat. Taniec czakr jest idealną formą praktyki tantrycznej dla każdego, kto lubi wyrażać się poprzez ruch i chciałby spróbować nowej, bardziej dynamicznej formy aktywowania i energetyzowania swoich czakr. Jeśli nie lubisz siedzieć i medytować, może ci się spodobać praktyka tańca czakr.

Czym jest taniec czakr?

Taniec czakr jest rodzajem uzdrawiającej praktyki ruchu, w której możesz odżywić swoje prawdziwe ja lub swoją duszę. Unikalną cechą tego tańca jest to, że nie ma w nim kroków do naśladowania – twoje ruchy są w nim intuicyjne, pierwotne, wypływające z świętej przestrzeni każdej czakry. To nie jest zwykła medytacja umysłu, duszy i ciała, ale potężne doświadczenie, które może uwolnić cię od zakorzenionych, ciężkich i głęboko osadzonych wzorców i pobudzić witalność na wielu poziomach.

W przeciwieństwie do typowych form tanecznych, w tańcu czakr nie ma właściwego sposobu poruszania się, ponieważ każdy ma swoje ruchy i rytm. Zasadniczo w trakcie tańca możesz robić wszystko, co poczujesz, że wypływa z danej czakry i co chce się poprzez ruch wyrazić.

Jak praktykować taniec czakr?

Krok 1. Włącz ulubioną muzykę. Mogą to być zarówno szamańskie rytmy, jak i ulubione hity. Jeśli chcesz, to możesz wcześniej przygotować specjalną playlistę, wybierając utwory, które wg ciebie będą najlepiej odpowiadać każdej z czakr.

Krok 2: Zamknij oczy, wstań i skup całą uwagę na wnętrzu ciała. Spróbuj połączyć się ze swoim ciałem, światem fizycznym i energetycznym światem ciała.

Krok 3: Teraz skup uwagę na pierwszej czakrze i wykonaj fizyczny skok do pierwszej czakry, by się z nią połączyć. Zacznij wyrażać swoją pierwszą czakrę swoim tańcem. Na każdą czakrę poświęć około 5 minut tańca (lub tyle ile trwa utwór z przygotowanej listy, ale postaraj się, by trwały nie krócej niż 4 min. i nie dłużej niż 6). Po upływie czasu wykonaj fizyczny skok do drugiej czakry, i tak dalej, aż dojdziesz do ostatniej – czakry korony.

Krok 4: Po przeskoku do czakry korony zatrzymaj się całkowicie na 5 minut i zacznij odczuwać jedność z wyższą świadomością.

Krok 5: Połóż się i zintegruj cały proces.

Jakie są korzyści z praktyki tańca czakr?

Podczas praktyki otworzysz, wyrazisz i zrównoważysz osłabione lub nadmiernie aktywne czakry. Gdy zrównoważysz wszystkie te czakry w swoim ciele, zyskasz wiele korzyści, w tym:

  • Lepsze relacje
  • Większa pewność siebie
  • Wzrost poczucia własnej wartości
  • Zwiększona kreatywność
  • Zdrowie emocjonalne
  • Lepsza intuicja
 

I to nie wszystko. Najważniejszą korzyścią, jaką możesz odnieść z tańca czakr, jest absolutna wolność bycia sobą.

Inną niezwykłą formą pracy z czakrami są masaże tantryczne, w których poprzez dotyk pełen uważności i miłości przyjmujący masaż może głęboko się z nimi połączyć, otworzyć, zharmonizować przepływ pomiędzy nimi oraz rozprowadzić ich energię po całej sieci meridianowej, by płynęła i ożywiała całe ciało, zarówno fizyczne, jak i energetyczne.