Jak rozbudzić w sobie kobiecość? 14 sposobów na rozruszanie żeńskiej energii

kobiecość

Kobiecość to rodzaj energii, którą posiadamy bez względu na płeć. Zaskoczony? Żeńska energia to część każdego z nas, przeplata się ona z energią męską. Męska energia tworzy strukturę dla żeńskiej energii. Opiekuje się nią. Jest twarda, zorganizowana, bezwzględna. Męska Energia jest odpowiedzialna za postęp oraz ewolucję w sposób uporządkowany i wydajny. Jako społeczeństwo potrzebowaliśmy tego, ale pora skupić się na pięknym, delikatnym, twórczym i spokojnym przypływie energii żeńskiej.

Aktualnie na świecie występuje nadmiar męskiej energii i powinniśmy sięgnąć po swoją kobiecość, energię żeńską.

KOBIECOŚĆ

Boska Kobiecość to forma energii, którą posiadają wszystkie istoty, bez względu na płeć. Zarówno Boska Kobiecość, jak i Boska Męskość uzupełniają się wzajemnie, a w swoim najbardziej naturalnym stanie pracują harmonijnie i bez wysiłku.

Kiedy współgrasz ze swoją kobiecością, możesz zaobserwować zwiększoną intuicję, elastyczność i spontaniczność, zrozumienie i współczucie do siebie, miłość i akceptację do siebie oraz innych, połączenie z wyższym “ja”, umiejętność cieszenia się małymi rzeczami, otwartość na siebie i innych, zdolność odpuszczania, poczucie bezpieczeństwa w chaosie, połączenie z ciałem i umysłem.

14 SPOSOBÓW, ABY OBUDZIĆ W SOBIE BOSKĄ KOBIECOŚĆ: PRACA NAD KOBIECOŚCIĄ, JAKĄ MOŻESZ WYKONAĆ JUŻ DZIŚ!

1. Odnajdź i połącz się ze swoją boginią. Jak wygląda twoja wewnętrzna bogini? Połącz się z nią – najłatwiej jest to zrobić przez takie kreatywne czynności, jak rysowanie, malowanie, pisanie automatyczne, dzierganie, szycie. Zwizualizuj sobie swoją wewnętrzną boginię, znajdź ją, wydrukuj i opraw w ramkę. Pamiętaj, jak ważne jest to, aby łączyć się ze swoją Boską Kobiecością.

2. Pozwól sobie na kreatywne tworzenie. Kobiety są naturalnymi twórcami! Kiedy nie mamy kontaktu z boską kobiecością, nie pozwalamy sobie na tworzenie. Aby więc otworzyć się na nią, pozwólmy aby nasze wnętrze wypłynęło na wierzch poprzez kreatywne tworzenie.

3. Współpracuj i spotykaj się z innymi kobietami. To bardzo zdrowe, aby wymieniać się kobiecą energią z innymi kobietami. To co się wydarza podczas wymiany energetycznej kobiet to coś niesamowitego! Podczas takiego spotkania ważne jest, aby uczestniczki pokazywały najpiękniejszy i najlepszy obraz kobiecości i skupiały się na rzeczach pozytywnych, dobrych i takich, które umożliwiają wzrastanie innych uczestników.

4. Znajdź swoje kobiece rany i wylecz je. Niestety społeczeństwo wrzuca nas w konkretne ramy i role. Rodzina również dorzuca swoje trzy grosze i kształtuje w nas odpowiednie (jedyne słuszne dla nich w danym momencie) przekonania. Być może z niektórymi się nie zgadzasz, a inne są dla ciebie męczące? Możliwe – zmierz się ze wszystkimi przekonaniami na temat kobiecości i sprawdź, jak odzwierciedlają się w twoim życiu.

5. Nawiąż porozumienie emocjonalne z samym sobą. Czy wiesz, jak się czujesz? Czy zastanawiasz się czasem na tym, jakie emocje w tobie wzbudza dana sytuacja? Bardzo często odpychamy od siebie moment, w którym możemy coś poczuć, bo boimy się tego, co może z nami zrobić. Aby przepracować emocje, uczucia czy wspomnienia, trzeba w nie wejść bardzo głęboko, poczuć wszystkimi komórkami ciała. Tylko wtedy energia może się rozprężyć.

6. Pielęgnuj swoją intuicję. Intuicja to element boskiej energii żeńskiej. Niestety, bardzo często się od niej odłączamy, skupiając się na fizyczności i materii. Jak wrócić do połączenia ze swoją intuicją? Wycisz umysł medytacją, pozwól sobie na odzwierciedlenie swoich energii w kartach tarota, dostrój się do swojego ciała praktykując uważność i skup się na swoich snach, aby dojść do potrzeb swojej podświadomości.

7. Znajdź mentorkę. Jako że wszyscy potrzebujemy wzorów do naśladowania i mimowolnie ich szukamy, skup się na kimś, kto emanuje w pełni żeńską energią. Szukaj wśród przyjaciół, rodziny, osób publicznych, ikon. Jak już znajdziesz kogoś, czyja postawa życiowa ci imponuje, uczcij go poprzez umieszczenie jego zdjęcia w specjalnym miejscu w twoim domu. Powieś je tam, gdzie najczęściej zerkasz, aby przypominało ci o tym, jak ważna jest Żeńska Energia.

8. Bądź tu i teraz. Kobieca energia to energia wrażliwości, empatii i uważności. Posłuchaj, nie zawsze musimy coś osiągnąć. Nie musimy biec od celu do celu. Naucz się cieszyć drobnostkami, sytuacjami, przyjemnościami. Jeśli siedzisz – siedź, będąc w pełni obecną i uważną danej chwili. Jeśli idziesz – idź, bez obmyślania dwudziestu innych spraw i nowych celów. Poświęć sobie trochę czasu w ciągu dnia, aby zwolnić i być obecną. Bądź wdzięczna, zauważ otoczenie, zauważ swoje uczucia i emocje. To bardzo kobiece i rozbudza energię żeńską.

9. Kochaj siebie. Kluczowa część ścieżki duchowej polega na uczeniu się, jak kochać siebie i jak uzdrawiać swoje wewnętrzne dziecko. Miłość własna jest podstawą wszelkiej wewnętrznej pracy. Stań przed lustrem i powiedz do siebie: “kocham cię”, “cenię cię”, “wybaczam ci”, “jestem dla ciebie”. Rób to tak często, aż przestaniesz się czuć z tym nieswojo.

10. Połącz się ze swoim ciałem. Trenuj ciało, obserwuj je  – naucz się jego objawów, medytuj, dbaj o nie, doceniaj je, głaskaj, chodź na masaże, balsamuj. Szanuj je, dostarczaj dobrej jakości pożywienie, sen, relaks i bliskość drugiego człowieka. Regularnie się badaj.

11. Poznaj i zanurz się w Tantrę. Tantra to sztuka poszerzania swojej energii, swojej seksualności. Dzięki niej nie tylko przebudzisz swoją seksualność, ale również zmierzysz się ze swoimi ograniczeniami i wewnętrznymi demonami, by je raz na zawsze uwolnić. Nie musisz poświęcać miesięcy, by uczyć się tej sztuki, a potem długo praktykować, możesz skorzystać z terapeutycznego masażu tantrycznego, który skontaktuje cię z wewnętrznymi blokadami, uwolni je i przywróci naturalny przepływ energii.

Więcej o tym, czym jest masaż tantryczny, przeczytasz tutaj: Czym jest Masaż Tantryczny? Poznaj moc dotyku uzdrawiającego seksualność

12. Bądź blisko z Matką Ziemią. Ziemia jest fizycznym wcieleniem Boskiej Kobiecości. Wspiera nas, uziemia, chroni i pozwala nam się rozwijać na wielu płaszczyznach. Połącz się z Matką Ziemią: wyjdź na zewnątrz, przytul się do drzew, dotknij bosą stopą trawy, poczuj promienie słońca na twarzy, daj się ponieść przez wiatr, powąchaj kwiaty.

13. Odkryj swoją zmysłowość. Kobiecość przejawia się jako piękno, harmonia i równowaga. Oznacza to, że kobiecość musi celebrować piękno w swoim życiu. Otaczaj się estetycznymi, dobrymi jakościowo rzeczami. Pozwól sobie cieszyć się zmysłowymi przyjemnościami, niezależnie od tego, jakich gabarytów te przyjemności są: od ciepłej kawy, przez kąpiel po zapachy czy dobre jakościowo ubrania.

14. Daj sobie pozwolenie na odkrywanie i eksplorowanie życia. Kwestionuj i uzdrawiaj swoje pomysły i uczucia wobec macierzyństwa i… własnej matki. Jesteśmy w niezdrowym stanie oporu wobec macierzyństwa, albo czujemy, że jest to nasz jedyny sposób, aby być spełnionym w życiu. Pierwszy krok do kobiecości to naprawiona relacja z matką – jeśli istnieje konflikt na tym tle, to znaczy, że nie mamy dostępu do swojej kobiecości.

Czy tego chcemy czy nie, wszyscy nosimy w sobie zarówno Boską Energię Żeńską, jak i Boską Energię Męską. Doszliśmy do punktu w historii, w którym musimy skupić się na kultywowaniu energii żeńskiej – energii yin, aby zrównoważyć yang. Pogódź się z tym, uciesz się i przejdź w stronę delikatnej, kobiecej mocy. Odnajdź ją w sobie!

🔥 Chcesz doświadczyć energetycznego orgazmu całego ciała? 🔥
 

Przygotowałem dla Ciebie medytację prowadzoną (<- kliknij, by posłuchać medytacji), dzięki której osiągniesz taki orgazm.