Transformacja energii seksualnej - klucz do realizacji marzeń i celów

Energia seksualna

Energia seksualna jest potężną energią twórczą. To dzięki niej powstaje nowy człowiek, ale też wszelka kreacja w naszym świecie. Dowiedz się, jak transformować energię seksualną, by mieć więcej witalności, radości i osiągniętych celów.

Z biologicznego punktu widzenia powstaliśmy podczas aktu seksualnego. I to do prokreacji napędza nas popęd seksualny. Dla Freuda jednak była to pasja pełna żaru, popychająca do działania. Wiele religii bojąc się potęgi seksualnej energii, sprowadziło seks do nieczystości, zakazów, grzechu i właśnie – jedynie do prokreacji, jako jedynej słusznej drogi. Z drugiej strony liberalne podejście zezwala na marnotrawienie tego twórczego potencjału w rozbujałym powierzchownym życiu seksualnym.

Dla wyznawców kabały to najwyższa forma duchowej ekspresji. W tantrze akt seksu jest wyrazem unii męskości i żeńskości, najgłębszą formą połączenia między kochankami. Sama energia seksualna jest również witalną, która przepełnia wszystko wokół. To życie samo w sobie, które można odczuwać w pełni, rozkoszować się nim, oddychać i wypełniać się ekstazą oraz miłością. Dla praktykujących jogę jako ścieżkę duchowego rozwoju, przebudzona energia seksualna to kundalini – najpotężniejsza moc w nas, prowadząca do wyższego stanu świadomości. Wiele szkół i podejść – łączy je jedno – świadomość, że energia seksualna ma potężną moc sprawczą. Czy potrafisz żyć w harmonii z tym żywiołem i wykorzystywać go nie tylko w fizycznym akcie seksualnym?

Korzyści z transformacji energii seksualnej

 

Seks solo lub z drugim człowiekiem jest naturalnym, zdrowym, przyjemnym aktem. Daje uczucie głębokiego odprężenia, spokoju, powoduje wyrzut endorfin. Jednak nie jest to jedyny sposób na wykorzystanie tego potencjału. Transformacja energii seksualnej to przekierowanie jej z dążenia do zaspokojenia poprzez akt fizyczny na podniesienie poziomu energii życiowej, kreatywności, czy motywacji do działania. Każdy przejaw twórczości wymaga użycia energii kreacji, czyli seksualnej. Codzienna witalność, radość z życia, motywacja, energia do działania są również zależne od poziomu i sposobu wykorzystywania naszego libido. Znane osoby, takie jak Kant, Lewiss Caroll, Emily Dickens, Ghandi, Nikola Tesla, Dante Alighieri czy Ryszard Wagner praktykowali seksualną transformację. I pozostawili po sobie wiele dobrego, dzieła ich pracy przetrwały upływ czasu. Każdy z nas ma dostęp do tej magicznej energii, która pomaga osiągać wyższy stan świadomości, tworzyć, spełniać marzenia i realizować cele. Jej twórcze i świadome wykorzystanie może przynieść również takie korzyści, jak:

 • lepsze zdrowie;
 • duża dawka pozytywnej energii i postawa proaktywna;
 • łatwiejsza komunikacja z innymi;
 • głębszy kontakt ze swoimi potrzebami;
 • dłuższe życie;
 • możliwość samouzdrawiania;
 • otwarcie się na obfitość i zdolność do zarabiania dużych kwot;
 • wysoki poziom koncentracji i motywacji;
 • klarowność myśli;
 • swobodna ekspresja;
 • kreatywność szukająca ujścia w niemal każdej czynności;
 • pewność siebie i asertywność;
 • odwaga do marzeń i stawiania sobie nie lada wyzwań;
 • swobodny przepływ energii w ciele od najniższych czakr po czakrę korony;
 • dobre samopoczucie i wewnętrzny spokój.
 

Zablokowana energia seksualna może wywołać uczucie frustracji, niepokoju, problemy ze snem, poczucie niepewności, zamknięcie się na swobodną ekspresję twórczą, częstą krytykę, poczucie niezadowolenia z życia, a nawet choroby związane z układem moczowym, bóle głowy, spięte podbrzusze, czy problemy z nadwagą. Lepiej otworzyć się na energię, którą i tak wszyscy mamy w sobie. Czy są to wystarczające powody, byś zaczął transformować energię seksualną? Jeśli tak, czytaj dalej i znajdź najlepszy dla siebie sposób.

Sposoby transformacji energii seksualnej

 

Zanim przejdziesz do jakichkolwiek praktyk, najpierw naucz się przyjmować swoje libido. Dostrzegaj wszelkie podszepty seksualnej energii, uczucie ciepła, mrowienie w ciele, budzące się pożądanie. Daj sobie prawo do czucia, do płonącego w tobie żaru, do życia i jego wszelkich cudów. Zrozum, że przyjemne i podniecające może być wszystko, co związane jest z manifestacją życia. Spacer po lesie, jedzenie, dotyk faktury materiału, zapierający dech w piersiach widok, twórcza aktywność. To życie w tobie odpowiada na głos życia z zewnątrz.

Zauważaj swój wstyd, lęk, złość powiązane z tematem seksualności, swoją niepewność, krytykę względem ciała. Żyjemy w czasach, gdzie masowo promuje się idealne wzorce piękna, zabija miłość do siebie i podkopuje pewność siebie. Przez wiele wieków kultura i religia również więziły naszą seksualność i obarczyły poczuciem wstydu. Potrzebujemy najpierw to sobie uświadomić, obserwować w sobie seksualną energię i nauczyć się po prostu z nią być, czuć ją w sobie, bez dążenia do czegokolwiek. Ten moment samoświadomości umożliwi nam przekierowanie jej dalej. Potrzebujemy też nauczyć się wyrażać swoje emocje, dawać im upust w bezpieczny dla otoczenia sposób i uwalniać w ten sposób zablokowaną energię. Dobrym rozwiązaniem jest też praca z przekonaniami i afirmacje. Możesz wypisać sobie po lewej stronie kartki wszelkie przekonania związane z seksem, seksualnością. Przypatrz się im, zobacz, ile w tym ciebie a ile zewnętrznych przekonań, kulturowych uwarunkowań, rodzinnych systemów wartości czy głosów różnego rodzaju guru. Po prawej stronie możesz zapisać nowe wspierające przekonania, otwierające na seksualność, będące w zgodzie z głosem twego serca. Wykorzystaj też afirmacje, pozytywne zdania i powtarzaj je sobie codziennie w myślach, rozwieś w mieszkaniu i spoglądaj na nie często.

Możesz również skorzystać z okresowego celibatu, jeśli odpowiada to twojej naturze. Pomoże to ci lepiej poznać siebie, wsłuchać się w swoje potrzeby, uniezależnić swój popęd od partnerów seksualnych, uwrażliwić i otworzyć na przepływ twórczej energii. Pamiętaj, jednak że seksualność jest piękna i naturalna. Nie rób nic wbrew sobie, bo tylko pogłębisz blokady. To właśnie przyjęcie swojego popędu seksualnego i jego akceptacja otwiera nam bramę do dalszego rozwoju. Wyparcie się seksualności nie zniszczy energii seksualnej w tobie, nie zatrzymasz jej, dopóki żyjesz, możesz tylko przekształcić ją w coś nowego.

W celu zbadania, czy nadajesz się na ścieżkę seksualnej abstynencji, postaraj się przez siedem dni powstrzymać od jakiekolwiek aktywności seksualnej. Jeśli po tym doświadczeniu poczujesz więcej energii, radości, kreatywności, lekkości – celibat jest dla ciebie. Obserwuj wówczas emocje pojawiające się w tobie, oddychaj świadomie i pozwól im przepływać przez ciebie w objęciu twej uważności. Bez oceniania, klasyfikacji na to, co jest dobre, a co złe, po prostu przyjmij je, jako część siebie i pozwól im odpłynąć. Niektórzy ludzie już poprzez samą obserwację i uznanie natury rzeczy za takich, jakimi są, odczuwają orgazmiczny przepływ energii.

Jeśli jednak po 7 dniach abstynencji poczujesz frustrację, rozdrażnienie, niepokój – wybierz seksualną ekspresję. Możesz skorzystać z praktyk tantrycznych, na przykład z balansowania na krawędzi orgazmu przez wiele godzin. Pozwoli ci to doświadczać więcej przyjemności, głębszych multiorgazmów, panować nad sobą, lepiej poznać swoje ciało, poprawić koncentrację, poziom energii i odkryć nową inspirację do wszelkich przedsięwzięć. To idealny środek dla osób apatycznych, cierpiących na depresję, o niskim poziomie energii na co dzień.

Oddech kobry
 

Znany już w czasach starożytnych, przez wiele lat sposób wykonywania tej tantrcznej techniki oddechowej przekazywany był tylko ustnie, ze względu na ogromną moc jaką ze sobą niesie jego praktykowanie. Usiądź wygodnie, zachowaj prosty kręgosłup i znajdź podparcie dla dolnej części pleców. Dociśnij język do górnego podniebienia, przykładając czubek języka tuż za górnymi zębami. Następnie zepnij mięśnie odbytu i krocza. Wprowadź w to wdech, wciąż utrzymując język za zębami i napięte mięśnie krocza i odbytu. Następnie wykonaj powolny wydech, sycząc jak wąż i napinając mięśnie twarzy w okolicach szczęki i ust jak podczas uśmiechu. Twoja energia powinna intensywnie przepływać przez ciebie podczas tej praktyki. Zrób minimum 7, maksymalnie 21 takich oddechów.

Praktykuj jogę
 

Joga, zwłaszcza kundalini, uczy jak przekierować energię z niższych czakr ku wyższym i obudzić w sobie świętą, twórczą energię kundalini. Pozwoli ci to decydować o tym, jak wykorzystasz swoją życiową energię i uwrażliwi na wszelkie jej przejawy.

Ruszaj się
 

Sport czerpie z twojej życiowej energii. Ludzie, którzy sporo się ruszają, mniej myślą o seksie. Ich ciało jest odprężone. Jednocześnie rośnie ich seksualna wydolność i otwarcie na przyjemność, gdy już zdecydują się na akt fizyczny.

Masaż Tantryczny
 

Uzdrawiający masaż tantryczny (<- kliknij, by przeczytaj więcej) to rodzaj manualnej pracy z ciałem fizycznym i energetycznym w celu uwolnienia energii seksualnej, która została zablokowana poprzez rutynę, traumy, nieuświadomione lęki i wstyd w postaci napięć w mięśniach szyi, pleców, ud, miednicy, yoni, lingama i rozety. W trakcie sesji pracuje się na tkankach głębokich, w których zapisują się wszystkie niewyrażone emocje, zranienia i traumy, tworzące swoistą „zbroję”, która uniemożliwia swobodny przepływ życiodajnej seksualnej energii, co skutkuje wieloma blokadami w wyrażaniu siebie, swoich uczuć oraz problemami w swobodnym i radosnym doświadczeniu, nie tylko seksualności, ale życia w ogóle. Natomiast na poziomie fizycznym skutkuje to chronicznymi napięciami prowadzącymi do wielu somatycznych dolegliwości. Rozpracowywanie tych zablokowanych miejsc pozwala krok po kroku rozpuścić „zbroję” poprzez uświadomienie sobie blokad oraz ich uwolnienie, co przywraca naturalny i swobodny przepływ energii.

Tantryczny masaż poszerzający energię seksualną (<- kliknij w link, by przeczytaj więcej) polega na otwieraniu się na doświadczenie swojej seksualności i przyjemności z niej płynącej, uwalnianiu blokad energetycznych i napięć, uwrażliwianiu ciała, rozszerzaniu energii seksualnej, eksplorację różnych poziomów orgazmów energetycznych oraz duchowym łączeniu się z samym sobą na wszystkich poziomach.

Twórz
 

Taniec, zwłaszcza uruchamiający biodra, oraz śpiew z głębi brzucha, może być wyrazem swobodnej energii seksualnej. Taniec i śpiew mogą być cudowną praktyką z rana, by wypełnić się pozytywną energią do działania, radością i spokojem. Te aktywności mogą być również pierwszym krokiem do dalszej twórczości, rozgrzewka przed malowaniem, pisaniem, projektowaniem, rzeźbieniem, szyciem, tworzeniem muzyki i każdej innej ekspresji twórczej.

Moc orgazmu i wizualizacji upragnionego celu/marzenia
 

Możesz również wykorzystać twórczą moc orgazmu, tego błogiego stanu ducha i boskości umysłu bez myśli. Zanim podejmiesz się seksualnej praktyki, skup się na jasnej intencji swojego marzenia lub celu. Następnie wizualizuj sobie osiągnięcie tego, spełnienie w tej sferze podczas kochania się z sobą lub partnerem/partnerką. Możesz przed tą praktyką poinformować drugą osobę, że chcesz wykorzystać moc orgazmu do realizacji swojego celu/marzenia.

Oddawaj energię seksualną drzewom lub Matce Ziemi
 

Twoja życiowa energia ma moc uzdrawiania. Możesz intencjonalnie doładowywać nią drzewa lub Ziemię. Możesz też prosić Matkę Ziemię o transformację jej w coś innego, na przykład poczucie bezpieczeństwa, obfitość, radość, zdrowie. Stań boso, skup się na oddechu, zamknij oczy i wyobraź sobie, jak seksualna energia spływa z ciebie do Ziemi i jak wraca w innej formie, wypełniając cię tym, czego potrzebujesz.

Wypełnia cię życiowa energia, pełna pasji i twórczej mocy. Możesz zrobić z nią cokolwiek zechcesz. To ty decydujesz, na co spożytkujesz swoje witalne siły. Przejmij odpowiedzialność, zacznij świadomą pracę z seksualnością i ciesz się spełnieniem w życiu.

🔥 Chcesz doświadczyć energetycznego orgazmu całego ciała? 🔥
 

Przygotowałem dla Ciebie medytację prowadzoną (<- kliknij, by posłuchać medytacji), dzięki której osiągniesz taki orgazm.