8 prostych rytuałów na nów księżyca - oczyszczenie i manifestacja

nów księżyca

Czas nowiu, jak sama nazwa wskazuje, to czas, kiedy księżyc jest zupełnie nowy. Zarówno w astrologii, jak i symbolicznie, nów księżyca to nowe narodziny marzeń, idei, wizji, nowej mądrości i odwagi. Czas od nowiu do pełni księżyca to czas wzrastania. W rolnictwie biodynamicznym to czas siewu. Podczas nowiu bywamy bardziej introwertyczni, niekiedy bardziej niż zazwyczaj zmęczeni czy wręcz rozbici. Nów to świetny czas na zasianie swoich intencji, planów, marzeń, kreowanie i wizualizowanie.

JAK MOŻEMY TO ZROBIĆ?

1. Oczyszczenie, stworzenie własnej bezpiecznej przestrzeni

Zanim wypowiemy swoje intencje, warto oczyścić naszą przestrzeń poprzez sprzątanie, a potem oczyszczenie mieszkania np. białą szałwią, palo santo.

2. Wprowadzenie się w spokojny, pozytywny nastrój

Bez względu na to, gdzie jesteś, gdzie i jak żyjesz, w jakim domu przebywasz, czy masz dom i co to słowo dla ciebie znaczy, najważniejszy dom masz w sobie. Zrób kilka głębokich wdechów i wydechów. Z każdym wydechem wypuść to, co ci nie służy, czego już nie chcesz w swoim domu – w sobie. Nie wszystko dzieje się od razu, ale to, na co każdy zawsze ma wpływ, to własny nastrój.

3. Medytacja

Wycisz się. Możesz włączyć ulubioną mantrę lub inną muzykę, która rezonuje z tobą i twoimi intencjami. Zadaj pytanie o swoje głębokie pragnienia. Jest to ważny moment, zwłaszcza, kiedy nie mamy jasności, co do tego, czego pragniemy. Usiądź lub połóż się w wygodnej pozycji i pobądź na chwilę ze sobą. Poobserwuj swój oddech i poobserwuj to, co do ciebie przychodzi. O czym marzysz? Za czym tęsknisz? Czego pragnie twoja dusza? Co sprawia, że czujesz się naprawdę żywym człowiekiem o mocno bijącym sercu?

4. Praktykowanie wdzięczności

Wyraź wdzięczność za wszystko, co jest, za życie, za tą chwilę, w której przebywasz. Wyobraź sobie, że twoje pragnienia się zrealizowały. Magiczny sekret kreacji to poczucie wdzięczności za to wszystko, czego chcesz i czego pragniesz.

5. Wypowiadanie na głos swoich intencji, wizualizowanie swoich celów

Zapisz swoje intencje, marzenia, plany. Jeśli wolisz to powiedzieć, możesz sobie to nagrać, np. w telefonie. Chodzi o to, żeby wypowiedzieć je na głos, żeby nie skrywać ich w sobie, a dać im dojść do głosu, czy to w formie pisemnej, czy ustnej. Zapal świecę w intencji realizacji tych celów, pomódl się. Przypominaj sobie o swoich celach i wytrwale pracuj nad nimi.

Nów księżyca to nowy początek, a warto zacząć ze świeżą energią. Każdy nów, w zależności od tego, w jakim znaku zodiaku jest księżyc, będzie też nieco inny i może chcieć zwrócić naszą uwagę na coś innego. 

6. Palenie świecy

Wnieś trochę światła do swojego życia. Zapalenie świecy w najciemniejszą noc miesiąca będzie symbolem intencji wniesienia trochę więcej światła do naszego życia. Poproś wszechświat, aby oświetlił cię światłem podczas nowiu i kolejnych dni.

Możesz również pójść o krok dalej w tym rytuale, ładując świecę konkretną intencją, którą chcesz zamanifestować podczas tego cyklu księżycowego. Trzymając świecę przywołaj uczucia wdzięczności i miłości, i poproś wszechświat o to, czego pragniesz. Następnie zapal świecę i pozwól się jej wypalić.

Życie jest cyklem, procesem i tak jak czas nowiu jest czasem siewu, pełnia jest czasem zbioru. Warto pamiętać, że większość plonów potrzebuje kilka cykli żeby wyrosnąć, tak i w życiu – realizacja intencji nie dzieje się od razu.

7. Zrób listę

Jeśli chcesz zwiększyć moc swoich intencji z poprzedniego rytuału, to zrób całą listę wszystkich szczegółów, które chcesz, aby wszechświat wziął pod uwagę, spełniając pragnienia twojego serca.

Powiedzmy, że masz zamiar znaleźć nową pracę. Gdzie będzie twoje biuro? Jakie będą twoje godziny pracy? Jaki będzie twój szef? Nad jakimi projektami będziesz pracować? To samo dotyczy miłości. Jaki typ związku chcesz? Jak będziesz spędzać czas ze swoim partnerem?

Zrób to tak szczegółowo, jak to tylko możliwe. Chodzi o to, aby stworzyć w swoim umyśle obraz tego, jak będzie wyglądać ta nowa sytuacja, gdy tam dotrzesz, abyś mógł skupić się na tym, co jest dla ciebie naprawdę znaczące.

8. Kąpiel bogini

Zadbaj o swoje ciało. A co może być lepszego od cudownej kąpieli? Działa terapeutycznie i jest rytuałem odmładzającym dla umysłu, ciała i duszy. Do wanny możesz dodać wszystko, co chcesz – płatki róż, świece, sole do kąpieli, kryształy, zioła i olejki eteryczne. Tylko pamiętaj, aby przy dodawaniu każdego składnika dziękować za możliwość stworzenia tej świętej przestrzeni.

Zapraszam na Tantryczne sesje uwalniania z ciała zablokowanych w nim energii i emocji