Terapia seksualna, coaching seksualny i tantryczne uzdrawianie seksualności - czym są i czym się od siebie różnią

terapia seksualności

Jaka jest różnica między terapią seksualną a coachingiem i jaką unikatową wartość niesie tantryczne uzdrawianie seksualności?

Krótko mówiąc, terapia seksualna pomaga wyleczyć dysfunkcje seksualne. Coaching seksualności (i relacji) pomaga sprawnym seksualnie osobom wejść na wyższy poziom doświadczeń seksualnych i poprawy relacji. Tantryczny coaching sięga dalej i uczy, jak łączyć się i doświadczać swojej seksualności na głębszych (np. ekstatycznych, a nawet duchowych) poziomach. Tantryczne uzdrawianie seksualności, podobnie jak klasyczna terapia seksualna, również pomaga uwalniać od dysfunkcji seksualnych, ale w swych metodach skupia się na pracy z ciałem (zarówno fizycznym, jak i emocjonalnym i energetycznym), w ten sposób omijając werbalny proces, jaki ma miejsce w pierwszym rodzaju terapii.

CZYM JEST TERAPIA SEKSUALNA

Terapia seksualna to metoda uzdrawiania seksualnego, która pomaga osobom z dysfunkcjami seksualnymi w osiągnięciu sprawności seksualnej. Obejmuje to usuwanie psychologicznych barier dla zdrowia i dobrego samopoczucia seksualnego, a także edukację seksualną i korygowanie ograniczających lub fałszywych przekonań na temat seksu i seksualności. Kiedy już nastąpi uzdrowienie, sex coaching może doprowadzić osobę do większej świadomości seksualnej i spełnienia.

CZYM JEST COACHING SEKSUALNY

Sex coaching to ścieżka rozwoju seksualnego. To podejście skoncentrowane na kliencie, które działa z osobami i parami sprawnymi seksualnie, aby umożliwić im pogłębienie i poszerzenie doświadczenia seksu, miłości i intymności. W zależności od potrzeb klienta, może obejmować współczesne zachodnie podejście, nauki starożytne i ezoteryczne (jeśli coach jest w nich obeznany, co jednak nie zdarza się często), edukację seksualną i konkretne wskazówki i instrukcje. Coach pomaga klientowi odkryć własne potrzeby, pragnienia i granice oraz wzmocnić własną erotyczność, aby mógł stworzyć takie życie seksualne, które będzie satysfakcjonującą drogą rozwoju i spełnienia.

CZYM JEST COACHING RELACJI

Coaching relacji to profesjonalna usługa skoncentrowana na kliencie, w której zasadniczo zdrowa seksualnie osoba lub para jest prowadzona, aby stworzyć pożądaną relację, z zasobami komunikacyjnymi pomagającymi rozwiązywać konflikty oraz umiejętnościami tworzenia więzi i intymności. Coach umożliwia klientowi (klientom) jasne określenie swoich potrzeb, nadziei i pragnień oraz rozwinięcie zrozumienia i strategii, aby je osiągnąć we wzajemnie wspierający się sposób. Chociaż można zająć się przeszłymi krzywdami i historią, w coachingu koncentruje się bardziej na posuwaniu się naprzód, w celu umożliwienia ciągłego rozwoju osobistego i relacji.

CZYM JEST TANTRYCZNY COACHING

Tantra to duchowe i energetyczne podejście do seksu i życia wywodzące się ze starożytnych Indii. Wraz z taoistami z Chin i Quodoushka z Ameryki Północnej te podejścia do seksu, miłości i intymności są znacznie szersze i głębsze niż konwencjonalne rozumienie zachodnie. Poprzez takie praktyki jak oddychanie, uważność, ruch, poruszanie energią i zmysłowy dotyk, nauczysz się łączyć ze swoim partnerem w sposób, który jest prawdziwy, głęboki, duchowy, erotyczny, poetycki i intensywnie piękny.

CZYM JEST TANTRYCZNE UZDRAWIANIE SEKSUALNOŚCI

Tantryczne uzdrawianie seksualności to rodzaj manualnej pracy z ciałem fizycznym i energetycznym w celu uwolnienia energii seksualnej, która została zablokowana poprzez rutynę, traumy, nieuświadomione lęki i wstyd w postaci napięć w mięśniach szyi, pleców, ud, miednicy, yoni, lingama i rozety. W trakcie sesji często pracuje się na tkankach głębokich, w których zapisują się wszystkie niewyrażone emocje, zranienia i traumy, tworzące swoistą „zbroję”, która uniemożliwia swobodny przepływ życiodajnej seksualnej energii, co skutkuje wieloma blokadami w wyrażaniu siebie, swoich uczuć oraz problemami w swobodnym i radosnym doświadczeniu, nie tylko seksualności, ale życia w ogóle. Natomiast na poziomie fizycznym skutkuje to chronicznymi napięciami prowadzącymi do wielu somatycznych dolegliwości. Rozpracowywanie tych zablokowanych miejsc pozwala krok po kroku rozpuścić „zbroję” poprzez uświadomienie sobie blokad oraz ich uwolnienie, co przywraca naturalny i swobodny przepływ energii.

Niektóre korzyści z tantrycznego uzdrawiania seksualności to:

– Uwolnienie traum seksualnych i/lub problemów emocjonalnych/psychicznych spowodowanych nadużyciami, porodem, impotencją, przedwczesnym wytryskiem, strachem przed seksualnym zaangażowaniem, związkami i intymnością.
– Uwolnienie od żalu, złości i frustracji spowodowanej niezaspokojonymi i/lub niewyrażonymi potrzebami i pragnieniami.
– Uwolnienie ciężarów i stresów życia.
– Odpuszczenie nadmiernej kontroli.
– Otwarcie serca na więcej miłości.
– Doświadczanie ogromnej orgazmicznej przyjemności ciała i ducha.
– Rozpalenie namiętności.
– Ugruntowanie w ciele.
– Wsparcie w poczuciu bezpieczeństwa we własnej skórze.
– Doświadczania energii seksualnej, podniecenia i orgazmów całym ciałem.
– Rozbudzenie zmysłów i wrażliwości ciała na przyjemność.
– Rozszerzenie świadomości ciała, uczuć i energii.
– Przenikanie błogości do każdej chwili życia.
– Zjednoczenie kobiecych i męskich energii, naszej seksualności i duchowości, pozwalające poczuć w sobie pełnię.

Zapraszam na tantryczne sesje uzdrawiania seksualności oraz na masaże tantryczne poszerzające energię seksualną